Team Schedules - Boys Under 19 Div 2
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A9 : 3RSC B01/02 Black33333333333336 55  71 
 A8 : Storm King Soccer Club - BU1933333303313331 32  45 
 A10 : Seattle United B02 Tango B33003333111324 18  29 
 A2 : Blackhills FC B01 Black A13133300033323 17  39 
 A4 : Sound FC B01 A31310333101 CS 19 19  36 
 A1 : Seattle United B01 Nova13030300131318 4  27 
 A6 : WA Timbers 01B White 100033301030316 8  28 
 A11 : Eastside FC B02 White B3330013001 CS 014 0  24 
 A3 : FWFC B01 Blue00031301310012 1  19 
 A13 : Washington Rush B02 Nero B31300300000 10 -13  18 
 A12 : PacNW B02 Blue B03000013100 8 -9  19 
 A5 : Washington Premier FC B01 White B0000000030003 -45  11 
 A7 : Snohomish United B01 Red0000000000000 -87  5 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221567  Preston Park  09:00 AM  1 A11 vs A5Eastside FC B02 White B 5 vs.Washington Premier FC B01 White B0
 221565  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A13 vs A3Washington Rush B02 Nero B 2 vs.FWFC B01 Blue1
 221568  Jefferson Playfield  12:45 PM  FF A10 vs A6Seattle United B02 Tango B 1 vs.WA Timbers 01B White 10
 221569  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A9 vs A73RSC B01/02 Black 18 vs.Snohomish United B01 Red0
 221566  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A12 vs A4PacNW B02 Blue B 1 vs.Sound FC B01 A4
 221564  Jefferson Playfield  04:15 PM  N A1 vs A2Seattle United B01 Nova 3 vs.Blackhills FC B01 Black A3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221572  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A5 vs A12Washington Premier FC B01 White B 0 vs.PacNW B02 Blue B3
 221574  Stocker Fields  09:00 AM  2 A7 vs A10Snohomish United B01 Red 0 vs.Seattle United B02 Tango B9
 221570  Sacajawea Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A1FWFC B01 Blue 0 vs.Seattle United B01 Nova1
 221573  Harmony Sports Complex  12:00 PM  8 A6 vs A11WA Timbers 01B White 1 1 vs.Eastside FC B02 White B3
 221571  North Creek 4  03:00 PM  4 A4 vs A13Sound FC B01 A 2 vs.Washington Rush B02 Nero B2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221580  Preston Park  09:00 AM  2 A11 vs A7Eastside FC B02 White B 6 vs.Snohomish United B01 Red0
 221635  Agnew fields  03:00 PM  1 A8 vs A6Storm King Soccer Club - BU19 5 vs.WA Timbers 01B White 11

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221581  Valley RidgePark  09:00 AM  2 A12 vs A6PacNW B02 Blue B 1 vs.WA Timbers 01B White 12
 221578  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A13 vs A5Washington Rush B02 Nero B 2 vs.Washington Premier FC B01 White B1
 221577  Capital High School Turf  11:00 AM  1 A2 vs A3Blackhills FC B01 Black A 4 vs.FWFC B01 Blue2
 221579  Magnuson Park fields  12:30 PM  7 A10 vs A8Seattle United B02 Tango B 2 vs.Storm King Soccer Club - BU193
 221576  Magnuson  04:15 PM  1 A1 vs A4Seattle United B01 Nova 1 vs.Sound FC B01 A4

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221582  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A5 vs A1Washington Premier FC B01 White B 1 vs.Seattle United B01 Nova4
 221584  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A6 vs A13WA Timbers 01B White 1 2 vs.Washington Rush B02 Nero B1
 221583  Woodinville Sports Field  03:00 PM  1 A4 vs A2Sound FC B01 A 1 vs.Blackhills FC B01 Black A1
 221587  Southridge SC  03:00 PM  SR6 A9 vs A103RSC B01/02 Black 4 vs.Seattle United B02 Tango B2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221590  Todd Beamer  10:00 AM  1 A3 vs A4FWFC B01 Blue 3 vs.Sound FC B01 A2
 221588  Shoreline Center  12:30 PM  A A1 vs A6Seattle United B01 Nova 1 vs.WA Timbers 01B White 12
 221592  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A12 vs A8PacNW B02 Blue B 1 vs.Storm King Soccer Club - BU194
 221593  Preston Park  03:00 PM  2 A11 vs A9Eastside FC B02 White B 1 vs.3RSC B01/02 Black5
 221589  Capital High School Turf  06:00 PM  1 A2 vs A5Blackhills FC B01 Black A 7 vs.Washington Premier FC B01 White B4

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221603  North Creek 1  09:00 AM  1 A4 vs A5Sound FC B01 A 6 vs.Washington Premier FC B01 White B0
 221595  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A6 vs A2WA Timbers 01B White 1 0 vs.Blackhills FC B01 Black A1
 221594  Centennial MS  11:00 AM  1 A7 vs A1Snohomish United B01 Red 0 vs.Seattle United B01 Nova6
 221598  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A9 vs A123RSC B01/02 Black 7 vs.PacNW B02 Blue B1
 221597  Agnew fields  03:00 PM  1 A8 vs A13Storm King Soccer Club - BU19 3 vs.Washington Rush B02 Nero B0
 221599  Shoreline Center  04:00 PM  B A10 vs A11Seattle United B02 Tango B 1 vs.Eastside FC B02 White B0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221591  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A13 vs A7Washington Rush B02 Nero B 5 vs.Snohomish United B01 Red2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221600  Shorewood  12:00 PM  1 A1 vs A8Seattle United B01 Nova 2 vs.Storm King Soccer Club - BU197
 221602  Todd Beamer  12:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B01 Blue 0 vs.WA Timbers 01B White 10
 221604  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A13 vs A9Washington Rush B02 Nero B 1 vs.3RSC B01/02 Black6
 221601  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A2 vs A7Blackhills FC B01 Black A 6 vs.Snohomish United B01 Red0
 221605  Newport Hills Park  03:00 PM  1 A12 vs A10PacNW B02 Blue B 1 vs.Seattle United B02 Tango B2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221634  Southridge SC  03:45 PM  SR6 A9 vs A53RSC B01/02 Black 7 vs.Washington Premier FC B01 White B1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221608  Centennial MS  10:00 AM  1 A7 vs A3Snohomish United B01 Red 0 vs.FWFC B01 Blue4
 221607  Agnew fields  01:00 PM  1 A8 vs A2Storm King Soccer Club - BU19 2 vs.Blackhills FC B01 Black A1
 221606  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A9 vs A13RSC B01/02 Black 2 vs.Seattle United B01 Nova1
 221609  Harmony Sports Complex  04:00 PM  8 A6 vs A4WA Timbers 01B White 1 1 vs.Sound FC B01 A3
 221611  Preston Park  04:30 PM  1 A11 vs A12Eastside FC B02 White B 1 vs.PacNW B02 Blue B1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221575  Peninsula College  03:00 PM  1 A8 vs A9Storm King Soccer Club - BU19 1 vs.3RSC B01/02 Black3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221617  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A13 vs A11Washington Rush B02 Nero B 3 vs.Eastside FC B02 White B4
 221613  Capital High School Turf  11:00 AM  1 A2 vs A9Blackhills FC B01 Black A 1 vs.3RSC B01/02 Black5
 221614  Decatur High School  11:00 AM  1 A3 vs A8FWFC B01 Blue 0 vs.Storm King Soccer Club - BU192
 221615  North Creek 4  01:00 PM  4 A4 vs A7Sound FC B01 A 8 vs.Snohomish United B01 Red0
 221616  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A6Washington Premier FC B01 White B 0 vs.WA Timbers 01B White 110

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221622  Snohomish High School  01:00 PM  1 A7 vs A5Snohomish United B01 Red 0 vs.Washington Premier FC B01 White B3
 221586  Agnew fields  03:00 PM  1 A8 vs A11Storm King Soccer Club - BU19 3 vs.Eastside FC B02 White B0

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221619  Shoreline Center  04:00 PM  A A10 vs A2Seattle United B02 Tango B 2 vs.Blackhills FC B01 Black A1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221585  Valley View MS  09:00 AM  1 A7 vs A12Snohomish United B01 Red 2 vs.PacNW B02 Blue B7
 221640  Harmony Sports Complex  12:00 PM  7 A6 vs A9WA Timbers 01B White 1 1 vs.3RSC B01/02 Black4
 221610  Shoreline Center  01:30 PM  A A10 vs A13Seattle United B02 Tango B 2 vs.Washington Rush B02 Nero B0
 221625  Ingersoll Stadium  06:00 PM  1 A2 vs A11Blackhills FC B01 Black A 3 vs.Eastside FC B02 White B0
 221621  Peninsula College  06:00 PM  1 A8 vs A4Storm King Soccer Club - BU19 1 vs.Sound FC B01 A1

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221626  Decatur High School  09:00 AM  1 A3 vs A10FWFC B01 Blue 1 vs.Seattle United B02 Tango B1
 221627  Meadowdale High School  12:00 PM  1 A4 vs A9Sound FC B01 A 4 vs.3RSC B01/02 Black6
 221629  Harmony Sports Complex  12:00 PM  9 A6 vs A7WA Timbers 01B White 1 8 vs.Snohomish United B01 Red0
 221624  Shorecrest HS  03:00 PM  1 A1 vs A12Seattle United B01 Nova 1 vs.PacNW B02 Blue B1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221596  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A5 vs A3Washington Premier FC B01 White B 0 vs.FWFC B01 Blue4

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221632  Preston Park  11:00 AM  1 A11 vs A3Eastside FC B02 White B 2 vs.FWFC B01 Blue2
 221633  Magnuson  12:00 PM  7 A10 vs A4Seattle United B02 Tango B 1 vs.Sound FC B01 A1
 221631  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A12 vs A2PacNW B02 Blue B 2 vs.Blackhills FC B01 Black A5
 221628  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A8Washington Premier FC B01 White B 1 vs.Storm King Soccer Club - BU192
 221630  Kasch Park Sports Complex  02:00 PM  3 A13 vs A1Washington Rush B02 Nero B 1 vs.Seattle United B01 Nova2

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221612  Shoreline Center  11:00 AM  A A1 vs A10Seattle United B01 Nova 0 vs.Seattle United B02 Tango B0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221637  Todd Beamer  09:00 AM  1 A3 vs A12FWFC B01 Blue 0CC vs.PacNW B02 Blue B0CC
 221638  Woodinville Sports Field  09:00 AM  2 A4 vs A11Sound FC B01 A CS vs.Eastside FC B02 White BCS
 221641  Centennial MS  11:00 AM  1 A7 vs A8Snohomish United B01 Red 1 vs.Storm King Soccer Club - BU1912
 221639  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A10Washington Premier FC B01 White B 0 vs.Seattle United B02 Tango B6
 221636  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A2 vs A13Blackhills FC B01 Black A 6 vs.Washington Rush B02 Nero B1

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221623  Valley RidgePark  06:00 PM  2 A12 vs A13PacNW B02 Blue B   vs.Washington Rush B02 Nero B 

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221618  Preston Park  01:00 PM  2 A11 vs A1Eastside FC B02 White B 2 vs.Seattle United B01 Nova5
 221620  Chiawana HS  02:00 PM  1 A9 vs A33RSC B01/02 Black 4 vs.FWFC B01 Blue2