Team Schedules - Boys Under 15 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : 3RSC B06 Black3001313333313330 18  43 
 A3 : Northwest United - BU15 Black3003333311031327 11  33 
 A2 : PacNW B05 Maroon A3033313031110325 17  43 
 A5 : Crossfire Premier B05 B3300333030113023 2  28 
 A1 : Seattle United B05 Copa A0333300300330021 -5  23 
 A6 : 3RSC B05 Black3310001100313016 -3  27 
 A4 : Washington Premier FC B05 Black A0030000303103013 -11  21 
 A7 : Washington Rush B05 A000000001100103 -29  14 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223938  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A8 vs A43RSC B06 Black 3 vs.Washington Premier FC B05 Black A2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223916  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A7 vs A3Washington Rush B05 A 1 vs.Northwest United - BU15 Black4
 223918  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A6 vs A43RSC B05 Black 3 vs.Washington Premier FC B05 Black A2
 223915  Jefferson Playfield  02:30 PM  FF A1 vs A2Seattle United B05 Copa A 1 vs.PacNW B05 Maroon A2
 223917  60 Acres  03:00 PM  21 A5 vs A8Crossfire Premier B05 B 2 vs.3RSC B06 Black0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223936  Southridge SC  05:00 PM  SR6 A6 vs A23RSC B05 Black 3 vs.PacNW B05 Maroon A2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223920  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A8 vs A23RSC B06 Black 3 vs.PacNW B05 Maroon A5
 223921  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A4 vs A7Washington Premier FC B05 Black A 3 vs.Washington Rush B05 A1
 223919  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A1Northwest United - BU15 Black 2 vs.Seattle United B05 Copa A4

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223926  Columbia Basin College  05:15 PM  1 A8 vs A63RSC B06 Black 3 vs.3RSC B05 Black3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223923  Genesee Park and Playfield  11:30 AM  Up A1 vs A4Seattle United B05 Copa A 2 vs.Washington Premier FC B05 Black A1
 223924  Starfire Sports Complex  05:00 PM  4 A2 vs A3PacNW B05 Maroon A 3 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223925  Tambark Park  03:00 PM  1 A7 vs A5Washington Rush B05 A 1 vs.Crossfire Premier B05 B4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223928  WPFC Soccer Complex  01:00 AM  4 A4 vs A2Washington Premier FC B05 Black A 0 vs.PacNW B05 Maroon A3
 223927  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A5 vs A1Crossfire Premier B05 B 0 vs.Seattle United B05 Copa A1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223934  Archbishop Murphy High School  12:45 PM  stdm A7 vs A8Washington Rush B05 A 2 vs.3RSC B06 Black3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223937  Marymoor Park  12:00 PM  3 A5 vs A3Crossfire Premier B05 B 0 vs.Northwest United - BU15 Black3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223922  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A5 vs A6Crossfire Premier B05 B 3 vs.3RSC B05 Black2
 223935  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  2 A7 vs A1Washington Rush B05 A 1 vs.Seattle United B05 Copa A2
 223933  Skagit River Park  03:00 PM  3 A3 vs A4Northwest United - BU15 Black 4 vs.Washington Premier FC B05 Black A2
 223948  Starfire Sports Complex  03:30 PM  2 A2 vs A8PacNW B05 Maroon A 3 vs.3RSC B06 Black3

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223941  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A3 vs A6Northwest United - BU15 Black 1 vs.3RSC B05 Black0
 223940  Starfire Sports Complex  10:30 AM  3 A2 vs A7PacNW B05 Maroon A 4 vs.Washington Rush B05 A0
 223942  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A4 vs A5Washington Premier FC B05 Black A 1 vs.Crossfire Premier B05 B3
 223939  Magnuson  01:00 PM  6 A1 vs A8Seattle United B05 Copa A 0 vs.3RSC B06 Black2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223932  Newport Hills Park  05:30 PM  1 A2 vs A5PacNW B05 Maroon A 3 vs.Crossfire Premier B05 B4
 223949  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  3 A7 vs A4Washington Rush B05 A 1 vs.Washington Premier FC B05 Black A3

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223943  Hazen High School  08:30 AM  1 A2 vs A1PacNW B05 Maroon A 4 vs.Seattle United B05 Copa A1
 223944  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A3 vs A7Northwest United - BU15 Black 3 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223951  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A4 vs A1Washington Premier FC B05 Black A 0 vs.Seattle United B05 Copa A2
 223945  Southridge SC  01:00 PM  SR6 A8 vs A53RSC B06 Black 4 vs.Crossfire Premier B05 B2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223950  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A6 vs A53RSC B05 Black 1 vs.Crossfire Premier B05 B2
 223947  Magnuson  02:30 PM  6 A1 vs A3Seattle United B05 Copa A 1 vs.Northwest United - BU15 Black3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223970  Juanita High School  11:00 AM  HS A5 vs A4Crossfire Premier B05 B 1 vs.Washington Premier FC B05 Black A2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223952  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A3 vs A2Northwest United - BU15 Black 2 vs.PacNW B05 Maroon A2
 223953  Marymoor Park  12:00 PM  3 A5 vs A7Crossfire Premier B05 B 1 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223969  Southridge SC  03:00 PM  SR6 A6 vs A33RSC B05 Black 2 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223958  Southridge SC  10:00 AM  SR6 A8 vs A33RSC B06 Black 4 vs.Northwest United - BU15 Black1
 223956  Starfire Sports Complex  04:00 PM  3 A2 vs A4PacNW B05 Maroon A 2 vs.Washington Premier FC B05 Black A2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223929  Columbia Basin College  12:15 PM  1 A6 vs A73RSC B05 Black 1 vs.Washington Rush B05 A1
 223967  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A8 vs A13RSC B06 Black 5 vs.Seattle United B05 Copa A0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223959  Columbia Basin College  10:00 AM  1 A6 vs A13RSC B05 Black 2 vs.Seattle United B05 Copa A3
 223961  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A4 vs A3Washington Premier FC B05 Black A 1 vs.Northwest United - BU15 Black2
 223960  Marymoor Park  02:00 PM  1 A5 vs A2Crossfire Premier B05 B 3 vs.PacNW B05 Maroon A3
 223962  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A8 vs A73RSC B06 Black 3 vs.Washington Rush B05 A1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223946  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A4 vs A6Washington Premier FC B05 Black A 2 vs.3RSC B05 Black1
 223930  Mount Vernon High School  05:00 PM  1 A3 vs A8Northwest United - BU15 Black 1 vs.3RSC B06 Black1

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223966  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A4 vs A8Washington Premier FC B05 Black A 0 vs.3RSC B06 Black4
 223963  Ballard High School  02:30 PM  BHS A1 vs A7Seattle United B05 Copa A 4 vs.Washington Rush B05 A1
 223964  Starfire Sports Complex  03:30 PM  2 A2 vs A6PacNW B05 Maroon A 1 vs.3RSC B05 Black2

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223955  Nathan Hale Stadium  10:45 AM  Stad A1 vs A5Seattle United B05 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B05 B3
 223957  Archbishop Murphy High School  04:30 PM  stdm A7 vs A6Washington Rush B05 A 2 vs.3RSC B05 Black2

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223965  Marymoor Park  09:00 AM  5 A3 vs A5Northwest United - BU15 Black 3 vs.Crossfire Premier B05 B0
 223968  Archbishop Murphy High School  10:00 AM  stdm A7 vs A2Washington Rush B05 A 0 vs.PacNW B05 Maroon A6
 223931  Ballard High School  12:00 PM  BHS A1 vs A6Seattle United B05 Copa A 1 vs.3RSC B05 Black2

Bracket - Wednesday, December 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 223954  Lampson Std.  05:30 PM  1 A6 vs A83RSC B05 Black 3 vs.3RSC B06 Black5