Team Schedules - Boys Under 17 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Washington Rush B03 A33333330330330 32  38 
 A1 : Seattle United B03 Copa A03331313333329 31  41 
 A7 : Eastside FC B03 Red A30000310333319 -2  18 
 A6 : Washington Premier FC B03 Black A30000133300316 -5  17 
 A5 : PacNW B03 Maroon A33310110010013 -3  26 
 A4 : Blackhills FC B03 Black A0300010000318 -27  9 
 A3 : Northwest United - BU17 Black0000031100005 -26  13 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210780  Preston Park  03:00 PM  1 A7 vs A3Eastside FC B03 Red A 4 vs.Northwest United - BU17 Black2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210779  Jefferson Playfield  11:00 AM  FF A1 vs A2Seattle United B03 Copa A 0 vs.Washington Rush B03 A3
 210781  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A4Washington Premier FC B03 Black A 4 vs.Blackhills FC B03 Black A0

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210786  Kasch Park Sports Complex  06:00 PM  2 A2 vs A3Washington Rush B03 A 5 vs.Northwest United - BU17 Black0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210800  Tambark Park  01:00 PM  1 A2 vs A7Washington Rush B03 A 3 vs.Eastside FC B03 Red A0
 210782  Skagit River Park  03:00 PM  3 A3 vs A1Northwest United - BU17 Black 1 vs.Seattle United B03 Copa A9

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210784  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A5 vs A6PacNW B03 Maroon A 6 vs.Washington Premier FC B03 Black A1
 210783  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A4 vs A7Blackhills FC B03 Black A 2 vs.Eastside FC B03 Red A1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210785  Magnuson  02:15 PM  7 A1 vs A4Seattle United B03 Copa A 6 vs.Blackhills FC B03 Black A0
 210787  Preston Park  05:00 PM  1 A7 vs A5Eastside FC B03 Red A 1 vs.PacNW B03 Maroon A6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210788  Shoreline Center  08:45 AM  A A1 vs A7Seattle United B03 Copa A 4 vs.Eastside FC B03 Red A0
 210790  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A3 vs A5Northwest United - BU17 Black 1 vs.PacNW B03 Maroon A4

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210789  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  3 A2 vs A6Washington Rush B03 A 4 vs.Washington Premier FC B03 Black A0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210804  Skagit River Park  11:00 AM  3 A3 vs A7Northwest United - BU17 Black 0 vs.Eastside FC B03 Red A3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210791  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A5 vs A1PacNW B03 Maroon A 3 vs.Seattle United B03 Copa A3
 210792  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A4 vs A2Blackhills FC B03 Black A 0 vs.Washington Rush B03 A4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210796  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A3 vs A4Northwest United - BU17 Black 5 vs.Blackhills FC B03 Black A1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210795  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A5Washington Rush B03 A 4 vs.PacNW B03 Maroon A2
 210794  Shoreline Center  02:15 PM  B A1 vs A6Seattle United B03 Copa A 2 vs.Washington Premier FC B03 Black A0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210799  Valley RidgePark  10:30 AM  4 A5 vs A3PacNW B03 Maroon A 2 vs.Northwest United - BU17 Black2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210798  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A6 vs A2Washington Premier FC B03 Black A 0 vs.Washington Rush B03 A4
 210797  Preston Park  06:30 PM  1 A7 vs A1Eastside FC B03 Red A 1 vs.Seattle United B03 Copa A1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210801  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A3 vs A6Northwest United - BU17 Black 1 vs.Washington Premier FC B03 Black A1

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210793  WPFC Soccer Complex  07:30 PM  3 A6 vs A7Washington Premier FC B03 Black A 2 vs.Eastside FC B03 Red A0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210807  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A6 vs A3Washington Premier FC B03 Black A 2 vs.Northwest United - BU17 Black0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210806  Bellevue College  11:00 AM  1 A7 vs A2Eastside FC B03 Red A 1 vs.Washington Rush B03 A0
 210808  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A5 vs A4PacNW B03 Maroon A 1 vs.Blackhills FC B03 Black A1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210805  Capital High School Turf  09:00 AM  1 A4 vs A6Blackhills FC B03 Black A 0 vs.Washington Premier FC B03 Black A4

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210810  Preston Park  10:30 AM  1 A7 vs A4Eastside FC B03 Red A 3 vs.Blackhills FC B03 Black A0
 210813  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A2Northwest United - BU17 Black 0 vs.Washington Rush B03 A2

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210812  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A4 vs A1Blackhills FC B03 Black A 2 vs.Seattle United B03 Copa A3
 210814  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A5 vs A7PacNW B03 Maroon A 0 vs.Eastside FC B03 Red A3

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210817  Preston Park  09:00 AM  2 A7 vs A6Eastside FC B03 Red A 1 vs.Washington Premier FC B03 Black A0
 210809  Lower Woodland  11:00 AM  2 A1 vs A3Seattle United B03 Copa A 4 vs.Northwest United - BU17 Black0
 210816  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A2 vs A4Washington Rush B03 A 3 vs.Blackhills FC B03 Black A0

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210820  Capital High School Turf  11:00 AM  1 A4 vs A3Blackhills FC B03 Black A 2 vs.Northwest United - BU17 Black1
 210815  Magnuson  02:00 PM  7 A1 vs A5Seattle United B03 Copa A 3 vs.PacNW B03 Maroon A0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210802  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 A4 vs A5Blackhills FC B03 Black A 1 vs.PacNW B03 Maroon A1
 210803  Archbishop Murphy High School  02:30 PM  stdm A2 vs A1Washington Rush B03 A 0 vs.Seattle United B03 Copa A2

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210818  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A6 vs A1Washington Premier FC B03 Black A 0 vs.Seattle United B03 Copa A4
 210819  Valley RidgePark  04:30 PM  3 A5 vs A2PacNW B03 Maroon A 1 vs.Washington Rush B03 A6

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210811  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A6 vs A5Washington Premier FC B03 Black A 3 vs.PacNW B03 Maroon A0