Team Schedules - Boys Under 14 Div 2
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Eastside FC B06 Red A33331003003333333333147 35  54 
 A8 : Whatcom FC Ra - B06 Gold33303333300133103330 41 20  48 
 A6 : Seattle United B06 Tango B03310113130033133011 31 10  35 
 A2 : Crossfire Premier B06 B00333300013330003030 28 4  38 
 A3 : Harbor Premier B06 Green A1000333113303000311  26 0  35 
 A7 : Northwest United - BU14 Black13003330010300300030 23 -11  32 
 A5 : PacNW B06 Blue B0030030013303300011  21 -9  22 
 A4 : Crossfire Premier B06 C00000100000003030001311 -49  28 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207884  Starfire Sports Complex  02:00 PM  2 A5 vs A8PacNW B06 Blue B 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold4
 207883  Skagit Valley Community College  05:30 PM  1 A7 vs A3Northwest United - BU14 Black 3 vs.Harbor Premier B06 Green A3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207896  Shorewood  03:00 PM  1 A6 vs A7Seattle United B06 Tango B 1 vs.Northwest United - BU14 Black4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207887  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B06 Gold 4 vs.Crossfire Premier B06 B1
 207886  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A3 vs A1Harbor Premier B06 Green A 0 vs.Eastside FC B06 Red A2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207901  Skagit River Park  01:00 PM  3 A7 vs A8Northwest United - BU14 Black 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold1
 207889  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A5 vs A6PacNW B06 Blue B 0 vs.Seattle United B06 Tango B1
 207882  Preston Park  04:30 PM  1 A1 vs A2Eastside FC B06 Red A 3 vs.Crossfire Premier B06 B1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207890  Preston Park  12:00 PM  1 A1 vs A4Eastside FC B06 Red A 5 vs.Crossfire Premier B06 C2
 207893  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B06 Gold 2 vs.Seattle United B06 Tango B4

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207892  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A7 vs A5Northwest United - BU14 Black 1 vs.PacNW B06 Blue B2
 207891  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A2 vs A3Crossfire Premier B06 B 3 vs.Harbor Premier B06 Green A2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207894  Starfire Complex  09:00 AM  3 A5 vs A1PacNW B06 Blue B 0 vs.Eastside FC B06 Red A1
 207895  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 A4 vs A2Crossfire Premier B06 C 1 vs.Crossfire Premier B06 B6
 207897  Gig Harbor High School  12:15 PM  2 A3 vs A8Harbor Premier B06 Green A 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207899  Marymoor Park  11:00 AM  2 A2 vs A5Crossfire Premier B06 B 2 vs.PacNW B06 Blue B1
 207900  Gig Harbor High School  12:45 PM  2 A3 vs A4Harbor Premier B06 Green A 7 vs.Crossfire Premier B06 C1
 207898  Preston Park  04:30 PM  1 A1 vs A6Eastside FC B06 Red A 1 vs.Seattle United B06 Tango B1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207905  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B06 Gold 2 vs.Crossfire Premier B06 C0
 207903  Washington Park  05:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United B06 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B06 B3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207906  Preston Park  01:30 PM  2 A1 vs A8Eastside FC B06 Red A 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold2
 207909  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A4 vs A5Crossfire Premier B06 C 1 vs.PacNW B06 Blue B2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207902  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A7 vs A1Northwest United - BU14 Black 2 vs.Eastside FC B06 Red A1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207912  Whatcom Community College  11:00 AM  1 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B06 Gold 4 vs.PacNW B06 Blue B1
 207910  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A2 vs A1Crossfire Premier B06 B 0 vs.Eastside FC B06 Red A2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207932  Gig Harbor High School  09:45 AM  1 A3 vs A5Harbor Premier B06 Green A 3 vs.PacNW B06 Blue B0
 207935  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A7 vs A2Northwest United - BU14 Black 3 vs.Crossfire Premier B06 B0
 207913  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A4 vs A6Crossfire Premier B06 C 0 vs.Seattle United B06 Tango B0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207917  Shoreline Center  09:00 AM  A A6 vs A5Seattle United B06 Tango B 0 vs.PacNW B06 Blue B0
 207914  Preston Park  12:00 PM  1 A1 vs A3Eastside FC B06 Red A 2 vs.Harbor Premier B06 Green A3
 207915  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A2 vs A8Crossfire Premier B06 B 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold2
 207916  Skagit Valley Community College  05:30 PM  1 A7 vs A4Northwest United - BU14 Black 5 vs.Crossfire Premier B06 C4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207922  Preston Park  04:30 PM  2 A1 vs A5Eastside FC B06 Red A 0 vs.PacNW B06 Blue B1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207919  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A3 vs A2Harbor Premier B06 Green A 0 vs.Crossfire Premier B06 B0
 207918  Ingersoll Stadium  12:00 PM  1 A4 vs A1Crossfire Premier B06 C 0 vs.Eastside FC B06 Red A5
 207920  Starfire Complex  01:00 PM  2 A5 vs A7PacNW B06 Blue B 2 vs.Northwest United - BU14 Black1
 207921  Genesee Park and Playfield  02:30 PM  Up A6 vs A8Seattle United B06 Tango B 3 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207908  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A3 vs A6Harbor Premier B06 Green A 0 vs.Seattle United B06 Tango B0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207924  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A7 vs A6Northwest United - BU14 Black 1 vs.Seattle United B06 Tango B2
 207925  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B06 Gold 2 vs.Harbor Premier B06 Green A3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207927  Starfire Sports Complex  08:45 AM  4 A5 vs A2PacNW B06 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B06 B3
 207926  Addams (Summit)  09:30 AM  1 EW A6 vs A1Seattle United B06 Tango B 1 vs.Eastside FC B06 Red A5
 207929  Whatcom Community College  10:00 AM  1 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B06 Gold 1 vs.Northwest United - BU14 Black1
 207928  Ingersoll Stadium  04:00 PM  1 A4 vs A3Crossfire Premier B06 C 1 vs.Harbor Premier B06 Green A3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207923  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A2 vs A4Crossfire Premier B06 B 6 vs.Crossfire Premier B06 C1
 207930  Preston Park  03:00 PM  1 A1 vs A7Eastside FC B06 Red A 4 vs.Northwest United - BU14 Black1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207931  Hartman Park  09:00 AM  1 A2 vs A6Crossfire Premier B06 B 2 vs.Seattle United B06 Tango B0
 207933  Capital High School Turf  01:00 PM  1 A4 vs A8Crossfire Premier B06 C 2 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold5
 207904  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A5 vs A3PacNW B06 Blue B 3 vs.Harbor Premier B06 Green A1

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207907  Grasslawn Park  03:00 PM  GL2 A2 vs A7Crossfire Premier B06 B 2 vs.Northwest United - BU14 Black3

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207938  Preston Park  09:00 AM  2 A1 vs A2Eastside FC B06 Red A 1 vs.Crossfire Premier B06 B0
 207937  Valley RidgePark  05:00 PM  3 A5 vs A4PacNW B06 Blue B 7 vs.Crossfire Premier B06 C1

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207885  Shoreline Center  02:30 PM  A A6 vs A4Seattle United B06 Tango B 10 vs.Crossfire Premier B06 C0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207939  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A7 vs A3Northwest United - BU14 Black 0 vs.Harbor Premier B06 Green A2

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207943  Civic Field Stadium  11:45 AM  Stdm A8 vs A2Whatcom FC Ra - B06 Gold 4 vs.Crossfire Premier B06 B1
 207942  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A3 vs A1Harbor Premier B06 Green A 2 vs.Eastside FC B06 Red A8
 207944  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A4 vs A7Crossfire Premier B06 C 3 vs.Northwest United - BU14 Black1
 207945  Lindbergh High School  03:00 PM  HS A5 vs A6PacNW B06 Blue B 0 vs.Seattle United B06 Tango B3

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207949  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A8 vs A6Whatcom FC Ra - B06 Gold 1 vs.Seattle United B06 Tango B1
 207947  Grasslawn Park  12:00 PM  GL2 A2 vs A3Crossfire Premier B06 B 1 vs.Harbor Premier B06 Green A0
 207946  Preston Park  06:30 PM  2 A1 vs A4Eastside FC B06 Red A 3 vs.Crossfire Premier B06 C2

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207934  Whatcom Community College  10:15 AM  1 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B06 Gold 0 vs.Eastside FC B06 Red A2

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207951  Hartman Park  09:00 AM  1 A4 vs A2Crossfire Premier B06 C 2 vs.Crossfire Premier B06 B1
 207950  Valley RidgePark  09:00 AM  2 A5 vs A1PacNW B06 Blue B 0 vs.Eastside FC B06 Red A3
 207953  Sehmel Homestead Park  12:45 PM  1 A3 vs A8Harbor Premier B06 Green A 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold4

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207948  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A7 vs A5Northwest United - BU14 Black 1 vs.PacNW B06 Blue B0
 207941  Addams (Summit)  02:15 PM  2 NS A6 vs A4Seattle United B06 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B06 C0

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207957  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A7 vs A8Northwest United - BU14 Black 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold3
 207956  Gig Harbor High School  04:30 PM  1 A3 vs A4Harbor Premier B06 Green A 3 vs.Crossfire Premier B06 C2

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207963  Grasslawn Park  03:00 PM  GL2 A2 vs A7Crossfire Premier B06 B 4 vs.Northwest United - BU14 Black1

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207961  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A8 vs A4Whatcom FC Ra - B06 Gold 3 vs.Crossfire Premier B06 C1
 207960  Valley RidgePark  11:00 AM  1 A5 vs A3PacNW B06 Blue B 0 vs.Harbor Premier B06 Green A0
 207959  Franklin HS  01:45 PM  1 A6 vs A2Seattle United B06 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B06 B1
 207958  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A7 vs A1Northwest United - BU14 Black 0 vs.Eastside FC B06 Red A3

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207965  Marymoor Park  11:00 AM  3 A4 vs A5Crossfire Premier B06 C 1 vs.PacNW B06 Blue B1
 207952  Shorewood  11:00 AM  1 A6 vs A7Seattle United B06 Tango B 2 vs.Northwest United - BU14 Black3

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207964  Gig Harbor High School  09:45 AM  1 A3 vs A6Harbor Premier B06 Green A 1 vs.Seattle United B06 Tango B1
 207888  Marymoor Park  05:30 PM  4 A4 vs A7Crossfire Premier B06 C 3 vs.Northwest United - BU14 Black0
 207962  Preston Park  06:30 PM  1 A1 vs A8Eastside FC B06 Red A 2 vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207954  Preston Park  03:00 PM  2 A1 vs A6Eastside FC B06 Red A 0 vs.Seattle United B06 Tango B0

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207936  Shoreline Center  10:30 AM  A A6 vs A3Seattle United B06 Tango B   vs.Harbor Premier B06 Green A 
 207940  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A5 vs A8PacNW B06 Blue B   vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207955  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A2 vs A5Crossfire Premier B06 B   vs.PacNW B06 Blue B 
 207911  Gig Harbor High School  03:30 PM  2 A3 vs A7Harbor Premier B06 Green A   vs.Northwest United - BU14 Black