Team Schedules - Boys Under 18 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : WA Timbers 02B Red 13333130313333335 20  38 
 A3 : PacNW B02 Maroon A3330333133333034 23  40 
 A7 : Washington Rush B02 A0111333310310020 1  24 
 A1 : Seattle United B02 Copa A0013030330110318 3  32 
 A8 : Eastside FC B02 Red A0133100330103018 -4  24 
 A9 : Washington Premier FC B02 Black A0013031031131017 0  24 
 A4 : Crossfire Premier B02 B310 330300030016 2  24 
 A6 : FWFC B02 Blue013000003000 18 -15  11 
 A2 : Spokane Sounders B2002 RCL00 00000011 002 -30  9 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224252  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A5 vs A6WA Timbers 02B Red 1 4 vs.FWFC B02 Blue3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224212  Archbishop Murphy High School  01:00 PM  stdm A7 vs A5Washington Rush B02 A 1 vs.WA Timbers 02B Red 12

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224215  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A8WA Timbers 02B Red 1 2 vs.Eastside FC B02 Red A1
 224213  Starfire Sports Complex  01:30 PM  4 A3 vs A1PacNW B02 Maroon A 2 vs.Seattle United B02 Copa A1
 224216  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A6 vs A7FWFC B02 Blue 0 vs.Washington Rush B02 A0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224219  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A9 vs A6Washington Premier FC B02 Black A 0 vs.FWFC B02 Blue1
 224220  Preston Park  06:30 PM  1 A8 vs A7Eastside FC B02 Red A 1 vs.Washington Rush B02 A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224222  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  11 A2 vs A3Spokane Sounders B2002 RCL 0 vs.PacNW B02 Maroon A3
 224217  Georgetown  01:45 PM  1 A1 vs A5Seattle United B02 Copa A 0 vs.WA Timbers 02B Red 13
 224214  Grass Lawn Park  03:00 PM  1 A4 vs A9Crossfire Premier B02 B 3 vs.Washington Premier FC B02 Black A2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224224  Preston Park  09:00 AM  2 A8 vs A6Eastside FC B02 Red A 1 vs.FWFC B02 Blue0
 224221  Shorecrest HS  10:00 AM  1 A1 vs A4Seattle United B02 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B02 B2
 224223  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A9 vs A5Washington Premier FC B02 Black A 2 vs.WA Timbers 02B Red 12

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224265  Sacajawea Middle School  07:00 PM  1 A6 vs A3FWFC B02 Blue 0 vs.PacNW B02 Maroon A3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224211  Preston Park  10:30 AM  1 A8 vs A4Eastside FC B02 Red A 3 vs.Crossfire Premier B02 B1
 224209  Shoreline Center  12:00 PM  A A1 vs A2Seattle United B02 Copa A 4 vs.Spokane Sounders B2002 RCL1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224227  Sacajawea Middle School  10:00 AM  1 A6 vs A9FWFC B02 Blue 0 vs.Washington Premier FC B02 Black A2
 224228  Archbishop Murphy High School  10:45 AM  stdm A7 vs A8Washington Rush B02 A 2 vs.Eastside FC B02 Red A2
 224225  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A5 vs A1WA Timbers 02B Red 1 2 vs.Seattle United B02 Copa A1
 224218  Spokane Shadow Polo Fields  01:00 PM  12 A2 vs A4Spokane Sounders B2002 RCL   vs.Crossfire Premier B02 B 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224235  Marymoor Park  11:00 AM  3 A4 vs A3Crossfire Premier B02 B 3 vs.PacNW B02 Maroon A1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224242  Spokane Shadow Polo Fields  01:00 PM  11 A2 vs A7Spokane Sounders B2002 RCL 1 vs.Washington Rush B02 A2
 224233  Decatur High School  01:00 PM  1 A6 vs A1FWFC B02 Blue 1 vs.Seattle United B02 Copa A2
 224210  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  3 A9 vs A3Washington Premier FC B02 Black A 0 vs.PacNW B02 Maroon A3

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224243  Starfire Sports Complex  08:00 PM  4 A3 vs A6PacNW B02 Maroon A 6 vs.FWFC B02 Blue0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224226  Marymoor Park  01:00 PM  3 A4 vs A2Crossfire Premier B02 B 4 vs.Spokane Sounders B2002 RCL0

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224238  Todd Beamer  09:00 AM  1 A6 vs A2FWFC B02 Blue 2 vs.Spokane Sounders B2002 RCL0
 224237  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A1Washington Rush B02 A 4 vs.Seattle United B02 Copa A3
 224240  Preston Park  09:00 AM  1 A8 vs A9Eastside FC B02 Red A 0 vs.Washington Premier FC B02 Black A4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224239  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A5 vs A3WA Timbers 02B Red 1 1 vs.PacNW B02 Maroon A2
 224257  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  11 A2 vs A1Spokane Sounders B2002 RCL 2 vs.Seattle United B02 Copa A3

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224241  Ballard High School  09:00 AM  BHS A1 vs A8Seattle United B02 Copa A 7 vs.Eastside FC B02 Red A2
 224264  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A7 vs A6Washington Rush B02 A 2 vs.FWFC B02 Blue1
 224244  Marymoor Park  03:00 PM  3 A4 vs A5Crossfire Premier B02 B 1 vs.WA Timbers 02B Red 13

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224258  Starfire Sports Complex  08:00 PM  1 A3 vs A9PacNW B02 Maroon A 0 vs.Washington Premier FC B02 Black A0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224236  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  3 A7 vs A9Washington Rush B02 A 4 vs.Washington Premier FC B02 Black A2
 224271  Karl Grosch Field at Steel Lake  07:00 PM  Full A6 vs A8FWFC B02 Blue 0 vs.Eastside FC B02 Red A1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224246  Bellevue College  08:30 AM  1 A8 vs A2Eastside FC B02 Red A 4 vs.Spokane Sounders B2002 RCL2
 224245  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A9 vs A1Washington Premier FC B02 Black A 2 vs.Seattle United B02 Copa A1
 224248  Decatur High School  01:00 PM  1 A6 vs A4FWFC B02 Blue 1 vs.Crossfire Premier B02 B3
 224269  Starfire Sports Complex  03:00 PM  1 A3 vs A2PacNW B02 Maroon A 4 vs.Spokane Sounders B2002 RCL0

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224250  Starfire Sports Complex  07:00 PM  2 A3 vs A8PacNW B02 Maroon A 3 vs.Eastside FC B02 Red A2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224230  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  11 A2 vs A5Spokane Sounders B2002 RCL 1 vs.WA Timbers 02B Red 11

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224253  Interbay Stadium  09:15 AM  IBSE A1 vs A7Seattle United B02 Copa A 1 vs.Washington Rush B02 A1
 224249  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  11 A2 vs A9Spokane Sounders B2002 RCL 1 vs.Washington Premier FC B02 Black A1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224256  Valley RidgePark  05:30 PM  3 A9 vs A8Washington Premier FC B02 Black A 3 vs.Eastside FC B02 Red A3

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224254  Dwight Merkel Sports Complex  08:30 AM  6 A2 vs A6Spokane Sounders B2002 RCL   vs.FWFC B02 Blue 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224260  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A5 vs A7WA Timbers 02B Red 1 2 vs.Washington Rush B02 A1
 224231  Starfire Sports Complex  01:30 PM  4 A3 vs A4PacNW B02 Maroon A 3 vs.Crossfire Premier B02 B2
 224229  Lower Woodland  03:00 PM  2 A1 vs A6Seattle United B02 Copa A 2 vs.FWFC B02 Blue2

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224262  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A9 vs A4Washington Premier FC B02 Black A 2 vs.Crossfire Premier B02 B1
 224261  Jefferson Playfield  11:00 AM  FF A1 vs A3Seattle United B02 Copa A 3 vs.PacNW B02 Maroon A4
 224263  Preston Park  01:00 PM  1 A8 vs A5Eastside FC B02 Red A 0 vs.WA Timbers 02B Red 12

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224234  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A5 vs A2WA Timbers 02B Red 1 7 vs.Spokane Sounders B2002 RCL1
 224266  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A7 vs A4Washington Rush B02 A 3 vs.Crossfire Premier B02 B2

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224267  Preston Park  09:00 AM  2 A8 vs A2Eastside FC B02 Red A 4 vs.Spokane Sounders B2002 RCL0
 224232  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A9 vs A7Washington Premier FC B02 Black A 2 vs.Washington Rush B02 A2

Bracket - Wednesday, December 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224259  Redmond High School  07:00 PM  HS A4 vs A8Crossfire Premier B02 B 1 vs.Eastside FC B02 Red A0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224247  Kasch Park Sports Complex  02:30 PM  3 A7 vs A3Washington Rush B02 A 1 vs.PacNW B02 Maroon A4

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224270  Harmony Sports Complex  12:00 PM  7 A5 vs A9WA Timbers 02B Red 1 3 vs.Washington Premier FC B02 Black A2
 224268  Marymoor Park  05:00 PM  2 A4 vs A1Crossfire Premier B02 B 1 vs.Seattle United B02 Copa A2

Bracket - Monday, December 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224251  Redmond High School  07:00 PM  A A4 vs A7Crossfire Premier B02 B 0CC vs.Washington Rush B02 A0CC

Bracket - Saturday, December 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224255  Starfire Sports Complex  12:00 PM  3 A3 vs A5PacNW B02 Maroon A 2 vs.WA Timbers 02B Red 14