Team Schedules - Boys Under 16 Div 2
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : Whatcom FC Ra - B04 Gold3331000333330328 21  40 
 A2 : PacNW B04 Blue B3331031300333026 11  32 
 A1 : Eastside FC B04 Red A0303310033330325 9  22 
 A4 : Blackhills FC B04 Black A0301030003333322 2  26 
 A8 : Crossfire Premier B04 B3301031131003019 6  22 
 A5 : Seattle United B04 Tango B0013313300003017 -8  28 
 A3 : Sound FC B04 B0000313303100317 -10  21 
 A6 : FWFC B04 Blue300301000000007 -31  15 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244202  Celebration Park  10:00 AM  8 A6 vs A4FWFC B04 Blue 2 vs.Blackhills FC B04 Black A1
 244200  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A7 vs A3Whatcom FC Ra - B04 Gold 5 vs.Sound FC B04 B2
 244201  Shorecrest HS  10:30 AM  1 A5 vs A8Seattle United B04 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B04 B4
 244199  Preston Park  06:30 PM  2 A1 vs A2Eastside FC B04 Red A 0 vs.PacNW B04 Blue B1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244208  Starfire Sports Complex  04:00 PM  2 A2 vs A3PacNW B04 Blue B 5 vs.Sound FC B04 B1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244203  Meadowdale High School  01:30 PM  1 A3 vs A1Sound FC B04 B 0 vs.Eastside FC B04 Red A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244210  Marymoor Park  09:00 AM  3 A8 vs A6Crossfire Premier B04 B 3 vs.FWFC B04 Blue1
 244217  Meadowdale High School  02:45 PM  1 A3 vs A4Sound FC B04 B 0 vs.Blackhills FC B04 Black A2
 244247  Preston Park  04:30 PM  2 A1 vs A7Eastside FC B04 Red A 1 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244211  Roosevelt HS  01:30 PM  1 A5 vs A1Seattle United B04 Tango B 1 vs.Eastside FC B04 Red A4
 244212  Ingersoll Stadium  04:30 PM  1 A4 vs A2Blackhills FC B04 Black A 0 vs.PacNW B04 Blue B1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244216  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A2 vs A5PacNW B04 Blue B 3 vs.Seattle United B04 Tango B3
 244215  Preston Park  02:30 PM  2 A1 vs A6Eastside FC B04 Red A 4 vs.FWFC B04 Blue0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244246  Marymoor Park  11:00 AM  2 A8 vs A7Crossfire Premier B04 B 1 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244220  Decatur High School  09:00 AM  1 A6 vs A2FWFC B04 Blue 4 vs.PacNW B04 Blue B0
 244219  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A7 vs A1Whatcom FC Ra - B04 Gold 0 vs.Eastside FC B04 Red A0
 244222  Marymoor Park  02:00 PM  3 A8 vs A4Crossfire Premier B04 B 1 vs.Blackhills FC B04 Black A1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244206  Georgetown  01:45 PM  1 A5 vs A6Seattle United B04 Tango B 3 vs.FWFC B04 Blue2
 244242  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A8 vs A3Crossfire Premier B04 B 1 vs.Sound FC B04 B2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244225  North Creek 4  11:00 AM  4 A3 vs A6Sound FC B04 B 2 vs.FWFC B04 Blue2
 244223  Preston Park  03:00 PM  2 A1 vs A8Eastside FC B04 Red A 0 vs.Crossfire Premier B04 B1
 244224  Starfire Sports Complex  04:00 PM  11 A2 vs A7PacNW B04 Blue B 3 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold2
 244226  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A4 vs A5Blackhills FC B04 Black A 1 vs.Seattle United B04 Tango B5

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244228  Canyon Park Junior High  01:00 PM  1 A3 vs A7Sound FC B04 B 3 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold2
 244229  Marymoor Park  01:00 PM  3 A8 vs A5Crossfire Premier B04 B 1 vs.Seattle United B04 Tango B1
 244230  Capital High School Turf  06:00 PM  1 A4 vs A6Blackhills FC B04 Black A 3 vs.FWFC B04 Blue1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244209  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A7 vs A5Whatcom FC Ra - B04 Gold 1 vs.Seattle United B04 Tango B2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244234  Decatur High School  09:00 AM  1 A6 vs A5FWFC B04 Blue 0 vs.Seattle United B04 Tango B4
 244233  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A7 vs A4Whatcom FC Ra - B04 Gold 3 vs.Blackhills FC B04 Black A2
 244231  Preston Park  02:30 PM  2 A1 vs A3Eastside FC B04 Red A 0 vs.Sound FC B04 B1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244204  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A8 vs A2Crossfire Premier B04 B 1 vs.PacNW B04 Blue B1
 244205  Ingersoll Stadium  04:00 PM  1 A4 vs A7Blackhills FC B04 Black A 2 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold5

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244238  Decatur High School  09:00 AM  1 A6 vs A8FWFC B04 Blue 0 vs.Crossfire Premier B04 B4
 244237  Shoreline Center  12:30 PM  A A5 vs A7Seattle United B04 Tango B 1 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold6
 244236  Woodinville High School  03:00 PM  HS A3 vs A2Sound FC B04 B 2 vs.PacNW B04 Blue B3
 244235  Capital High School Turf  05:00 PM  1 A4 vs A1Blackhills FC B04 Black A 1 vs.Eastside FC B04 Red A3

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244240  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A2 vs A4PacNW B04 Blue B 0 vs.Blackhills FC B04 Black A2
 244213  Sacajawea Middle School  11:00 AM  0 A6 vs A7FWFC B04 Blue 0 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold5
 244221  Washington Park  03:30 PM  1 A5 vs A3Seattle United B04 Tango B 0 vs.Sound FC B04 B1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244239  Preston Park  08:30 AM  1 A1 vs A5Eastside FC B04 Red A 3 vs.Seattle United B04 Tango B1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244214  Meadowdale Athletic Complex  09:00 AM  M2 A3 vs A8Sound FC B04 B 0 vs.Crossfire Premier B04 B0
 244227  Starfire Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A1PacNW B04 Blue B 1 vs.Eastside FC B04 Red A2
 244241  Phillips 66 Soccer Park  05:30 PM  01 A7 vs A6Whatcom FC Ra - B04 Gold 3 vs.FWFC B04 Blue0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244245  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A4 vs A3Blackhills FC B04 Black A 4 vs.Sound FC B04 B1
 244243  Decatur High School  01:00 PM  1 A6 vs A1FWFC B04 Blue 1 vs.Eastside FC B04 Red A2
 244244  Genesee Park and Playfield  01:30 PM  Low A5 vs A2Seattle United B04 Tango B 1 vs.PacNW B04 Blue B4

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244232  Starfire Sports Complex  12:00 PM  4 A2 vs A8PacNW B04 Blue B 2 vs.Crossfire Premier B04 B1

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244248  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A2 vs A6PacNW B04 Blue B 8 vs.FWFC B04 Blue0
 244249  Meadowdale Athletic Complex  09:00 AM  M2 A3 vs A5Sound FC B04 B 2 vs.Seattle United B04 Tango B4
 244250  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A4 vs A8Blackhills FC B04 Black A 2 vs.Crossfire Premier B04 B1

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244207  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A4Eastside FC B04 Red A 0 vs.Blackhills FC B04 Black A1
 244218  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A7 vs A8Whatcom FC Ra - B04 Gold 1 vs.Crossfire Premier B04 B2

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244253  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A3FWFC B04 Blue 2 vs.Sound FC B04 B4
 244254  Shoreline Center  12:30 PM  A A5 vs A4Seattle United B04 Tango B 1 vs.Blackhills FC B04 Black A4
 244252  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A7 vs A2Whatcom FC Ra - B04 Gold 2 vs.PacNW B04 Blue B0
 244251  Redmond High School  04:00 PM  HS A8 vs A1Crossfire Premier B04 B 1 vs.Eastside FC B04 Red A2