Team Schedules - Boys Under 14 Div 3
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : Washington Rush B06 Nero B311303330333113333333 49 42  61 
 A5 : Washington Premier FC B06 White B03330313333333133330  47 43  61 
 A6 : Blackhills FC B06 Black A333313333333300103031045 21  54 
 A2 : Sound FC B06 B330000331133331033313343 20  47 
 A11 : Seattle United B06 Samba C130113103303101331333037 20  48 
 A3 : Kitsap Alliance FC - B06 A030000303330300013301 26 -20  34 
 A10 : 3RSC B06 Green00300333131000301311  26 4  32 
 A9 : Timbers North FC 06B Red100303301330101310300026 -16  31 
 A8 : Eastside FC B06 White B033300003010330003003 25 -9  29 
 A1 : Valor Soccer - B06 Premier Gold033000001303000303001323 -14  31 
 A7 : Snohomish United B06 Black A300031000003000000000313 -28  17 
 A12 : Harbor Premier B06 White B000300000000000000000 3 -63  20 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221918  Preston Park  09:00 AM  1 A8 vs A6Eastside FC B06 White B 0 vs.Blackhills FC B06 Black A5
 221919  Stocker Fields  10:00 AM  2 A7 vs A12Snohomish United B06 Black A 3 vs.Harbor Premier B06 White B0
 221916  Southridge SC  04:00 PM  SR6 A10 vs A43RSC B06 Green 1 vs.Washington Rush B06 Nero B2
 221914  Ravensdale  06:30 PM  2 A1 vs A2Valor Soccer - B06 Premier Gold 0 vs.Sound FC B06 B1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222043  Canfield East  10:30 AM  4 A9 vs A4Timbers North FC 06B Red 2 vs.Washington Rush B06 Nero B2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221924  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A6 vs A9Blackhills FC B06 Black A 2 vs.Timbers North FC 06B Red1
 221925  Stocker Fields  03:00 PM  2 A7 vs A8Snohomish United B06 Black A 0 vs.Eastside FC B06 White B1
 221922  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  3 A4 vs A11Washington Rush B06 Nero B 0 vs.Seattle United B06 Samba C0
 221921  Gig Harbor High School  05:45 PM  1 A12 vs A2Harbor Premier B06 White B 1 vs.Sound FC B06 B2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221937  Bellevue College  11:00 AM  1 A8 vs A9Eastside FC B06 White B 2 vs.Timbers North FC 06B Red0
 221953  Archbishop Murphy High School  11:30 AM  stdm A4 vs A5Washington Rush B06 Nero B 2 vs.Washington Premier FC B06 White B1
 221915  Addams (Summit)  03:00 PM  2 NS A11 vs A3Seattle United B06 Samba C 4 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221930  Canfield East  02:00 PM  4 A9 vs A7Timbers North FC 06B Red 2 vs.Snohomish United B06 Black A1
 221997  Preston Park  03:00 PM  2 A8 vs A12Eastside FC B06 White B 5 vs.Harbor Premier B06 White B2
 221929  Southridge SC  03:45 PM  SR6 A10 vs A63RSC B06 Green 1 vs.Blackhills FC B06 Black A5
 221926  Ravensdale  04:00 PM  2 A1 vs A4Valor Soccer - B06 Premier Gold 4 vs.Washington Rush B06 Nero B1
 221927  Meadowdale High School  04:45 PM  1 A2 vs A3Sound FC B06 B 3 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A4
 221928  Ballard High School  05:45 PM  BHS A11 vs A5Seattle United B06 Samba C 2 vs.Washington Premier FC B06 White B3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222002  Columbia Basin College  10:00 AM  2 A10 vs A73RSC B06 Green 3 vs.Snohomish United B06 Black A1
 221990  Canfield East  10:30 AM  4 A9 vs A6Timbers North FC 06B Red 1 vs.Blackhills FC B06 Black A4
 221920  Integrity Stadium  11:00 AM  STDM A3 vs A1Kitsap Alliance FC - B06 A 1 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221935  Marymoor Park  01:00 PM  6 A6 vs A11Blackhills FC B06 Black A 2 vs.Seattle United B06 Samba C2
 221936  Stocker Fields  01:00 PM  2 A7 vs A10Snohomish United B06 Black A 1 vs.3RSC B06 Green0
 221934  Central Kitsap High School  04:00 PM  1 A3 vs A12Kitsap Alliance FC - B06 A 3 vs.Harbor Premier B06 White B5

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221932  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A5 vs A1Washington Premier FC B06 White B 4 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold0
 221995  Grass Lawn Park  09:00 AM  1 A6 vs A10Blackhills FC B06 Black A 3 vs.3RSC B06 Green0

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221939  North Creek 4  07:30 PM  4 A2 vs A5Sound FC B06 B 1 vs.Washington Premier FC B06 White B3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221941  Shoreline Center  09:00 AM  A A11 vs A7Seattle United B06 Samba C 0 vs.Snohomish United B06 Black A0
 221942  Columbia Basin College  12:15 PM  1 A10 vs A83RSC B06 Green 2 vs.Eastside FC B06 White B0
 221940  Central Kitsap Middle School  02:00 PM  1 A3 vs A4Kitsap Alliance FC - B06 A 2 vs.Washington Rush B06 Nero B7
 221943  Canfield West  02:00 PM  1 A9 vs A12Timbers North FC 06B Red 4 vs.Harbor Premier B06 White B0
 221938  Ravensdale  04:30 PM  4 A1 vs A6Valor Soccer - B06 Premier Gold 0 vs.Blackhills FC B06 Black A7

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221933  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A4 vs A2Washington Rush B06 Nero B 3 vs.Sound FC B06 B0
 221966  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A5 vs A6Washington Premier FC B06 White B 0 vs.Blackhills FC B06 Black A1
 222003  Canfield East  10:30 AM  4 A9 vs A8Timbers North FC 06B Red 1 vs.Eastside FC B06 White B0
 222021  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A10 vs A123RSC B06 Green 3 vs.Harbor Premier B06 White B1

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221946  WPFC Soccer Complex  08:00 PM  3 A5 vs A3Washington Premier FC B06 White B 3 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221948  Preston Park  09:00 AM  2 A8 vs A11Eastside FC B06 White B 2 vs.Seattle United B06 Samba C3
 221947  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A12 vs A4Harbor Premier B06 White B 0 vs.Washington Rush B06 Nero B3
 221945  Marymoor Park  11:30 AM  6 A6 vs A2Blackhills FC B06 Black A 2 vs.Sound FC B06 B0
 221949  Canfield East  12:00 PM  4 A9 vs A10Timbers North FC 06B Red 1 vs.3RSC B06 Green3

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221917  Canfield West  11:00 AM  1 A9 vs A5Timbers North FC 06B Red 3 vs.Washington Premier FC B06 White B3
 221951  Meadowdale High School  01:45 PM  1 A2 vs A7Sound FC B06 B 2 vs.Snohomish United B06 Black A0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221959  Perrigo Community Park  09:00 AM  2 A6 vs A4Blackhills FC B06 Black A 2 vs.Washington Rush B06 Nero B1
 221957  Preston Park  09:00 AM  2 A8 vs A2Eastside FC B06 White B 0 vs.Sound FC B06 B1
 221958  Stocker Fields  01:00 PM  10 A7 vs A3Snohomish United B06 Black A 2 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A3
 221961  Rd. 36  02:15 PM  2 A10 vs A113RSC B06 Green 1 vs.Seattle United B06 Samba C1
 221956  Canfield East  04:00 PM  4 A9 vs A1Timbers North FC 06B Red 1 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold0
 221960  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A5 vs A12Washington Premier FC B06 White B 8 vs.Harbor Premier B06 White B1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222020  Canfield East  10:30 AM  4 A9 vs A11Timbers North FC 06B Red 2 vs.Seattle United B06 Samba C1
 222028  Columbia Basin College  12:00 PM  1 A10 vs A13RSC B06 Green 5 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221965  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  2 A4 vs A7Washington Rush B06 Nero B 2 vs.Snohomish United B06 Black A0
 221964  Central Kitsap High School  02:00 PM  1 A3 vs A8Kitsap Alliance FC - B06 A 0 vs.Eastside FC B06 White B1
 221967  Magnuson  03:30 PM  7 A11 vs A12Seattle United B06 Samba C 6 vs.Harbor Premier B06 White B1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221973  Gig Harbor High School  09:30 AM  1 A12 vs A6Harbor Premier B06 White B 0 vs.Blackhills FC B06 Black A5
 221969  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A10 vs A23RSC B06 Green 1 vs.Sound FC B06 B1
 221968  Miller  02:00 PM  1 A11 vs A1Seattle United B06 Samba C 2 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold0
 221972  Stocker Fields  03:00 PM  10 A7 vs A5Snohomish United B06 Black A 0 vs.Washington Premier FC B06 White B1
 221970  Real Life Church  03:00 PM  1 A9 vs A3Timbers North FC 06B Red 2 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A3
 221971  Preston Park  04:30 PM  1 A8 vs A4Eastside FC B06 White B 1 vs.Washington Rush B06 Nero B2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221950  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A1 vs A8Valor Soccer - B06 Premier Gold 1 vs.Eastside FC B06 White B1
 222042  Columbia Basin College  10:00 AM  2 A10 vs A33RSC B06 Green 1 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A2
 222029  Canfield East  10:30 AM  4 A9 vs A2Timbers North FC 06B Red 2 vs.Sound FC B06 B2
 221979  Redmond High School  05:00 PM  HS A6 vs A7Blackhills FC B06 Black A 2 vs.Snohomish United B06 Black A0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222040  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A12 vs A1Harbor Premier B06 White B 1 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold4
 221976  Integrity Stadium  01:30 PM  STDM A3 vs A10Kitsap Alliance FC - B06 A 1 vs.3RSC B06 Green0
 221975  Meadowdale Athletic Complex  04:45 PM  M2 A2 vs A11Sound FC B06 B 1 vs.Seattle United B06 Samba C0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221985  Peninsula High School  10:15 AM  1 A12 vs A7Harbor Premier B06 White B 0 vs.Snohomish United B06 Black A3
 221984  Hartman Park  12:00 PM  1 A6 vs A8Blackhills FC B06 Black A 1 vs.Eastside FC B06 White B0
 221981  Central Kitsap High School  12:30 PM  1 A3 vs A11Kitsap Alliance FC - B06 A 2 vs.Seattle United B06 Samba C3
 221980  Meadowdale Athletic Complex  12:45 PM  M2 A2 vs A1Sound FC B06 B 2 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold0
 221982  Tambark Park  04:00 PM  1 A4 vs A10Washington Rush B06 Nero B 2 vs.3RSC B06 Green0
 221983  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  3 A5 vs A9Washington Premier FC B06 White B 6 vs.Timbers North FC 06B Red0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221977  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A4 vs A9Washington Rush B06 Nero B 1 vs.Timbers North FC 06B Red1
 221955  Gig Harbor High School  11:15 AM  2 A12 vs A10Harbor Premier B06 White B 0 vs.3RSC B06 Green3
 221944  Snohomish High School  01:00 PM  1 A7 vs A1Snohomish United B06 Black A 1 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold3

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221986  Tahoma High School  12:30 PM  2 A1 vs A3Valor Soccer - B06 Premier Gold 1 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A3
 221988  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low A11 vs A4Seattle United B06 Samba C 0 vs.Washington Rush B06 Nero B0
 221989  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A10 vs A53RSC B06 Green 0 vs.Washington Premier FC B06 White B1
 221991  Preston Park  03:30 PM  2 A8 vs A7Eastside FC B06 White B 1 vs.Snohomish United B06 Black A0
 221987  Meadowdale High School  05:30 PM  1 A2 vs A12Sound FC B06 B 3 vs.Harbor Premier B06 White B0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221992  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  3 A4 vs A1Washington Rush B06 Nero B 2 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold1
 221993  Central Kitsap High School  01:00 PM  1 A3 vs A2Kitsap Alliance FC - B06 A 0 vs.Sound FC B06 B3
 221931  Peninsula High School  01:15 PM  1 A12 vs A8Harbor Premier B06 White B 2 vs.Eastside FC B06 White B3
 221994  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A5 vs A11Washington Premier FC B06 White B 2 vs.Seattle United B06 Samba C1
 221996  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A7 vs A9Snohomish United B06 Black A 0 vs.Timbers North FC 06B Red1

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221954  Ballard High School  10:30 AM  BHS A11 vs A9Seattle United B06 Samba C 3 vs.Timbers North FC 06B Red3
 221978  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A5 vs A8Washington Premier FC B06 White B 1 vs.Eastside FC B06 White B0

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221998  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A1 vs A5Valor Soccer - B06 Premier Gold 1 vs.Washington Premier FC B06 White B2

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222005  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A5 vs A2Washington Premier FC B06 White B 1 vs.Sound FC B06 B1

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222006  Archbishop Murphy High School  02:45 PM  stdm A4 vs A3Washington Rush B06 Nero B 7 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A0

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221999  Meadowdale High School  09:15 AM  1 A2 vs A4Sound FC B06 B 1 vs.Washington Rush B06 Nero B5

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222010  Summit Park  11:30 AM  2 A1 vs A7Valor Soccer - B06 Premier Gold 3 vs.Snohomish United B06 Black A0
 222014  Ingraham High School  11:30 AM  S A11 vs A8Seattle United B06 Samba C 2 vs.Eastside FC B06 White B0
 222012  Integrity Stadium  11:30 AM  STDM A3 vs A5Kitsap Alliance FC - B06 A 0 vs.Washington Premier FC B06 White B3
 222013  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  2 A4 vs A12Washington Rush B06 Nero B 4 vs.Harbor Premier B06 White B0
 222011  Meadowdale High School  04:00 PM  1 A2 vs A6Sound FC B06 B 8 vs.Blackhills FC B06 Black A1

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222023  Meadowdale High School  11:15 AM  1 A2 vs A8Sound FC B06 B 2 vs.Eastside FC B06 White B1
 222001  Franklin HS  02:00 PM  1 A11 vs A6Seattle United B06 Samba C 3 vs.Blackhills FC B06 Black A1

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222017  Glacier Peak High School  10:00 AM  Stdm A7 vs A2Snohomish United B06 Black A 0 vs.Sound FC B06 B1
 222018  Ingersoll Stadium  12:00 PM  1 A6 vs A3Blackhills FC B06 Black A 0 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A0
 222016  Preston Park  06:00 PM  1 A8 vs A1Eastside FC B06 White B 2 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold1

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222026  Peninsula High School  09:00 AM  1 A12 vs A5Harbor Premier B06 White B 2 vs.Washington Premier FC B06 White B5
 222027  Roosevelt HS  11:30 AM  1 A11 vs A10Seattle United B06 Samba C 1 vs.3RSC B06 Green1
 222022  Summit Park  02:00 PM  2 A1 vs A9Valor Soccer - B06 Premier Gold 1 vs.Timbers North FC 06B Red0
 222024  Central Kitsap Middle School  03:00 PM  1 A3 vs A7Kitsap Alliance FC - B06 A 2 vs.Snohomish United B06 Black A0
 222025  Archbishop Murphy High School  03:00 PM  stdm A4 vs A6Washington Rush B06 Nero B 2 vs.Blackhills FC B06 Black A1

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222009  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A12 vs A9Harbor Premier B06 White B 3 vs.Timbers North FC 06B Red4
 222004  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A6 vs A1Blackhills FC B06 Black A 4 vs.Valor Soccer - B06 Premier Gold1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222033  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A12 vs A11Harbor Premier B06 White B 0 vs.Seattle United B06 Samba C6
 222030  Preston Park  12:00 PM  1 A8 vs A3Eastside FC B06 White B 5 vs.Kitsap Alliance FC - B06 A6
 222015  Chiawana HS  12:15 PM  1 A10 vs A93RSC B06 Green 3 vs.Timbers North FC 06B Red0
 222032  Tumwater HS Stadium  01:00 PM  Stdm A6 vs A5Blackhills FC B06 Black A 1 vs.Washington Premier FC B06 White B7

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222007  Snohomish High School  01:00 PM  Low A7 vs A11Snohomish United B06 Black A 2 vs.Seattle United B06 Samba C4

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222034  Summit Park  12:00 PM  2 A1 vs A11Valor Soccer - B06 Premier Gold 1 vs.Seattle United B06 Samba C2
 222039  Ingersoll Stadium  03:00 PM  1 A6 vs A12Blackhills FC B06 Black A 3 vs.Harbor Premier B06 White B1
 222035  North Creek 4  03:30 PM  4 A2 vs A10Sound FC B06 B 1 vs.3RSC B06 Green1
 222036  Central Kitsap High School  03:30 PM  1 A3 vs A9Kitsap Alliance FC - B06 A 0CC vs.Timbers North FC 06B Red0CC
 222037  Archbishop Murphy High School  04:30 PM  stdm A4 vs A8Washington Rush B06 Nero B 5 vs.Eastside FC B06 White B2
 222038  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A5 vs A7Washington Premier FC B06 White B 6 vs.Snohomish United B06 Black A0

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221962  Ravensdale  09:00 AM  4 A1 vs A10Valor Soccer - B06 Premier Gold 3 vs.3RSC B06 Green3
 221963  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A2 vs A9Sound FC B06 B 7 vs.Timbers North FC 06B Red0
 222031  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A7 vs A4Snohomish United B06 Black A 0 vs.Washington Rush B06 Nero B8
 221952  Central Kitsap High School  04:00 PM  1 A3 vs A6Kitsap Alliance FC - B06 A 2 vs.Blackhills FC B06 Black A2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221974  Summit Park  09:00 AM  2 A1 vs A12Valor Soccer - B06 Premier Gold 3 vs.Harbor Premier B06 White B0
 222041  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low A11 vs A2Seattle United B06 Samba C 2 vs.Sound FC B06 B4
 222044  Preston Park  05:00 PM  1 A8 vs A5Eastside FC B06 White B 2 vs.Washington Premier FC B06 White B1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222045  Snohomish High School  11:00 AM  1 A7 vs A6Snohomish United B06 Black A 3 vs.Blackhills FC B06 Black A0

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222000  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A12 vs A3Harbor Premier B06 White B   vs.Kitsap Alliance FC - B06 A 
 221923  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A10Washington Premier FC B06 White B   vs.3RSC B06 Green 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 222019  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2 A5 vs A4Washington Premier FC B06 White B   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 222008  Preston Park  11:00 AM  2 A8 vs A10Eastside FC B06 White B   vs.3RSC B06 Green