Team Schedules - Boys Under 11 Div 5 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Washington Rush B09 Azul C3303313331333331330 45 39  82 
 A1 : PacNW B09 White C0000001333303333131030 3  63 
 A5 : Harbor Premier B09 Black C033303300300010031  23 -4  43 
 A4 : Northwest United - BU11 Red3030000011303 3003  20 -17  48 
 A2 : Crossfire Premier B09 E333333 010000010000 20 -9  57 
 A6 : Eastside FC B09 Grey D000003 00003300 303318 -12  40 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221288  Starfire Complex  11:45 AM  10 A1 vs A2PacNW B09 White C 0 vs.Crossfire Premier B09 E6
 221289  Gig Harbor High School  01:30 PM  2 A5 vs A3Harbor Premier B09 Black C 1 vs.Washington Rush B09 Azul C5

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221290  Preston Park  12:45 PM  3 A6 vs A4Eastside FC B09 Grey D 2 vs.Northwest United - BU11 Red3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221293  Skagit River Park  11:00 AM  10 A4 vs A5Northwest United - BU11 Red 2 vs.Harbor Premier B09 Black C3
 221291  Walter E. Hall  11:45 AM  2 A3 vs A1Washington Rush B09 Azul C 4 vs.PacNW B09 White C3
 221292  Preston Park  02:00 PM  3 A6 vs A2Eastside FC B09 Grey D 0 vs.Crossfire Premier B09 E5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221296  Preston Park  11:30 AM  3 A6 vs A5Eastside FC B09 Grey D 0 vs.Harbor Premier B09 Black C3
 221294  Starfire Sports Complex  12:00 PM  4B A1 vs A4PacNW B09 White C 3 vs.Northwest United - BU11 Red6
 221295  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:00 PM  02 A2 vs A3Crossfire Premier B09 E 6 vs.Washington Rush B09 Azul C2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221297  Harbor Ridge Middle School  01:30 PM  MS A5 vs A1Harbor Premier B09 Black C 3 vs.PacNW B09 White C2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221299  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:55 AM  1 A3 vs A6Washington Rush B09 Azul C 4 vs.Eastside FC B09 Grey D0
 221298  Skagit River Park  11:00 AM  10 A4 vs A2Northwest United - BU11 Red 2 vs.Crossfire Premier B09 E6

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221300  Starfire Sports Complex  10:15 AM  4B A1 vs A6PacNW B09 White C 0CC vs.Eastside FC B09 Grey D0CC
 221301  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:00 PM  02 A2 vs A5Crossfire Premier B09 E 3 vs.Harbor Premier B09 Black C2
 221302  Walter E. Hall  04:00 PM  3 A3 vs A4Washington Rush B09 Azul C 5 vs.Northwest United - BU11 Red1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221305  Skagit River Park  11:00 AM  10 A4 vs A6Northwest United - BU11 Red 2 vs.Eastside FC B09 Grey D7
 221303  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  02 A2 vs A1Crossfire Premier B09 E 10 vs.PacNW B09 White C3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221307  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:00 AM  02 A2 vs A6Crossfire Premier B09 E   vs.Eastside FC B09 Grey D 
 221308  Harbor Ridge Middle School  02:00 PM  MS A5 vs A4Harbor Premier B09 Black C 3 vs.Northwest United - BU11 Red2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221306  Starfire Complex  03:30 PM  11 A1 vs A3PacNW B09 White C 2 vs.Washington Rush B09 Azul C2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221311  Harbor Ridge Middle School  10:00 AM  MS A5 vs A6Harbor Premier B09 Black C 3 vs.Eastside FC B09 Grey D1
 221309  Skagit River Park  11:00 AM  10 A4 vs A1Northwest United - BU11 Red 5 vs.PacNW B09 White C6
 221310  Walter E. Hall  01:30 PM  2 A3 vs A2Washington Rush B09 Azul C 9 vs.Crossfire Premier B09 E2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221312  Starfire Sports Complex  11:30 AM  4 A1 vs A5PacNW B09 White C 5 vs.Harbor Premier B09 Black C3
 221313  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:00 PM  02 A2 vs A4Crossfire Premier B09 E 4 vs.Northwest United - BU11 Red4
 221314  Preston Park  03:15 PM  3 A6 vs A3Eastside FC B09 Grey D 1 vs.Washington Rush B09 Azul C3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221304  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:55 AM  1 A3 vs A5Washington Rush B09 Azul C 4 vs.Harbor Premier B09 Black C3

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221316  Harbor Ridge Middle School  01:00 PM  MS A5 vs A2Harbor Premier B09 Black C 3 vs.Crossfire Premier B09 E1
 221315  Preston Park  02:00 PM  3 A6 vs A1Eastside FC B09 Grey D 1 vs.PacNW B09 White C3
 221317  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A4 vs A3Northwest United - BU11 Red 3 vs.Washington Rush B09 Azul C3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221320  Preston Park  10:15 AM  3 A6 vs A4Eastside FC B09 Grey D 1 vs.Northwest United - BU11 Red2
 221319  Gig Harbor High School  10:45 AM  2 A5 vs A3Harbor Premier B09 Black C 2 vs.Washington Rush B09 Azul C3
 221318  Starfire Sports Complex  11:45 AM  10 A1 vs A2PacNW B09 White C 6 vs.Crossfire Premier B09 E2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221321  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:30 AM  1 A3 vs A1Washington Rush B09 Azul C 3 vs.PacNW B09 White C2
 221322  Preston Park  02:00 PM  3 A6 vs A2Eastside FC B09 Grey D 4 vs.Crossfire Premier B09 E2

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221326  Preston Park  11:30 AM  3 A6 vs A5Eastside FC B09 Grey D 1 vs.Harbor Premier B09 Black C0
 221325  Marymoor Park  02:00 PM  6 A2 vs A3Crossfire Premier B09 E 2 vs.Washington Rush B09 Azul C4
 221324  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A1 vs A4PacNW B09 White C 3 vs.Northwest United - BU11 Red2

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221329  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:20 AM  1 A3 vs A6Washington Rush B09 Azul C 5 vs.Eastside FC B09 Grey D1
 221327  Gig Harbor High School  01:15 PM  2 A5 vs A1Harbor Premier B09 Black C 0 vs.PacNW B09 White C3

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221328  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A4 vs A2Northwest United - BU11 Red 4 vs.Crossfire Premier B09 E0

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221331  Marymoor Park  03:00 PM  3 A2 vs A5Crossfire Premier B09 E 1 vs.Harbor Premier B09 Black C1
 221330  Starfire Sports Complex  05:00 PM  4 A1 vs A6PacNW B09 White C 5 vs.Eastside FC B09 Grey D2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221334  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:30 AM  1 A3 vs A5Washington Rush B09 Azul C 4 vs.Harbor Premier B09 Black C2
 221335  TBD   --    --  A4 vs A6Northwest United - BU11 Red   vs.Eastside FC B09 Grey D 
 221333  Marymoor Park  04:00 PM  4 A2 vs A1Crossfire Premier B09 E 1 vs.PacNW B09 White C6

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221338  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A5 vs A4Harbor Premier B09 Black C 0 vs.Northwest United - BU11 Red4
 221336  Valley RidgePark  11:30 AM  3North A1 vs A3PacNW B09 White C 3 vs.Washington Rush B09 Azul C3
 221337  Marymoor Park  02:30 PM  2 A2 vs A6Crossfire Premier B09 E 1 vs.Eastside FC B09 Grey D5

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221332  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:00 PM  1 A3 vs A4Washington Rush B09 Azul C 11 vs.Northwest United - BU11 Red2

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221340  Kasch Park Sports Complex  10:40 AM  2 A3 vs A2Washington Rush B09 Azul C 7 vs.Crossfire Premier B09 E2
 221341  Gig Harbor High School  12:15 PM  2 A5 vs A6Harbor Premier B09 Black C 9 vs.Eastside FC B09 Grey D4

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221339  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A4 vs A1Northwest United - BU11 Red 0 vs.PacNW B09 White C5

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221344  Preston Park  09:00 AM  3 A6 vs A3Eastside FC B09 Grey D 5 vs.Washington Rush B09 Azul C1
 221343  Redmond High School  10:30 AM  A A2 vs A4Crossfire Premier B09 E 3 vs.Northwest United - BU11 Red4
 221342  Valley RidgePark  11:30 AM  2 A1 vs A5PacNW B09 White C 2 vs.Harbor Premier B09 Black C2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221347  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A4 vs A3Northwest United - BU11 Red   vs.Washington Rush B09 Azul C 
 221346  Harbor Ridge Middle School  11:00 AM  MS A5 vs A2Harbor Premier B09 Black C   vs.Crossfire Premier B09 E 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221345  Preston Park  12:45 PM  3 A6 vs A1Eastside FC B09 Grey D 5 vs.PacNW B09 White C1
 221323  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A4 vs A5Northwest United - BU11 Red   vs.Harbor Premier B09 Black C