Team Schedules - Boys Under 10 Div 3 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A9 : Valor Soccer - B10 Premier Gold33333333031013333041 39  73 
 A8 : Seattle United B10 Nova D33110033313 33130334 18  55 
 A7 : Crossfire Premier B10 D33101031303013133332 6  39 
 A3 : Sound FC B10 B03333000310333300331 8  57 
 A6 : Snohomish United B10 Black00103333303 3 30  25 1  38 
 A10 : Blackhills FC B10 Black A3103330330100003 023 7  39 
 A2 : Harbor Premier B10 Green A11333031030131000023 -5  54 
 A4 : Washington Premier FC B10 White B0030003010013033 118 -14  45 
 A5 : Washington Rush B10 Nero B00000030003010000 7 -34  26 
 A1 : PacNW B10 White C100010000100 310 07 -26  29 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209799  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  01 A10 vs A6Blackhills FC B10 Black A 5 vs.Snohomish United B10 Black0
 209795  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A1 vs A2PacNW B10 White C 2 vs.Harbor Premier B10 Green A2
 209796  Ravensdale  11:15 AM  2A A9 vs A3Valor Soccer - B10 Premier Gold 5 vs.Sound FC B10 B2
 209797  TBD   --    --  A8 vs A4Seattle United B10 Nova D 9 vs.Washington Premier FC B10 White B4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209801  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:00 AM  01 A10 vs A2Blackhills FC B10 Black A 4 vs.Harbor Premier B10 Green A4
 209802  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A4 vs A9Washington Premier FC B10 White B 0 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold3
 209803  Walter E. Hall  01:05 PM  4 A5 vs A8Washington Rush B10 Nero B 1 vs.Seattle United B10 Nova D2
 209804  Stocker Fields  05:30 PM  7 A6 vs A7Snohomish United B10 Black 2 vs.Crossfire Premier B10 D3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209798  60 Acres  09:00 AM  17A A7 vs A5Crossfire Premier B10 D 3 vs.Washington Rush B10 Nero B2
 209800  Ballinger Playfield  03:00 PM  BP A3 vs A1Sound FC B10 B 3 vs.PacNW B10 White C2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209808  TBD   --    --  A8 vs A6Seattle United B10 Nova D 1 vs.Snohomish United B10 Black1
 209807  Ravensdale  02:00 PM  2A A9 vs A5Valor Soccer - B10 Premier Gold 6 vs.Washington Rush B10 Nero B2
 209805  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A1 vs A4PacNW B10 White C 1 vs.Washington Premier FC B10 White B3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209811  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A2Washington Premier FC B10 White B 4 vs.Harbor Premier B10 Green A5
 209812  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A3 vs A10Sound FC B10 B 3 vs.Blackhills FC B10 Black A1
 209858  Ravensdale  11:30 AM  2 A9 vs A6Valor Soccer - B10 Premier Gold 5 vs.Snohomish United B10 Black0
 209814  60 Acres  03:00 PM  18 A A7 vs A8Crossfire Premier B10 D 1 vs.Seattle United B10 Nova D1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209819  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:30 AM  01 A10 vs A8Blackhills FC B10 Black A 4 vs.Seattle United B10 Nova D1
 209816  Harbor Heights Elementary  10:00 AM  1 A2 vs A5Harbor Premier B10 Green A 2 vs.Washington Rush B10 Nero B1
 209818  Ravensdale  12:45 PM  2A A9 vs A7Valor Soccer - B10 Premier Gold 2 vs.Crossfire Premier B10 D0
 209815  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A1 vs A6PacNW B10 White C 0 vs.Snohomish United B10 Black4
 209817  Ballinger Playfield  01:15 PM  BP A3 vs A4Sound FC B10 B 8 vs.Washington Premier FC B10 White B4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209823  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  01 A10 vs A4Blackhills FC B10 Black A 2 vs.Washington Premier FC B10 White B1
 209820  60 Acres  04:00 PM  18 B A7 vs A1Crossfire Premier B10 D 1 vs.PacNW B10 White C1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209822  Walter E. Hall  11:30 AM  4 A5 vs A3Washington Rush B10 Nero B 1 vs.Sound FC B10 B3
 209809  Marymoor Park  01:00 PM  2 A7 vs A10Crossfire Premier B10 D 1 vs.Blackhills FC B10 Black A3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209827  Ballinger Playfield  10:30 AM  BP A3 vs A6Sound FC B10 B 2 vs.Snohomish United B10 Black6
 209828  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2B A4 vs A5Washington Premier FC B10 White B 4 vs.Washington Rush B10 Nero B2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209810  Walter E. Hall  01:00 PM  4 A5 vs A1Washington Rush B10 Nero B 5 vs.PacNW B10 White C0
 209829  Ravensdale  03:00 PM  2A A9 vs A10Valor Soccer - B10 Premier Gold 1 vs.Blackhills FC B10 Black A0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209831  TBD   --    --  A8 vs A2Seattle United B10 Nova D 2 vs.Harbor Premier B10 Green A3
 209833  TBD   --    --  A6 vs A4Snohomish United B10 Black 6 vs.Washington Premier FC B10 White B4
 209834  Walter E. Hall  02:00 PM  4 A5 vs A10Washington Rush B10 Nero B 0 vs.Blackhills FC B10 Black A4
 209832  Marymoor Park  03:00 PM  4 A7 vs A3Crossfire Premier B10 D 2 vs.Sound FC B10 B0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209838  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2C A4 vs A7Washington Premier FC B10 White B 3 vs.Crossfire Premier B10 D3
 209830  Ravensdale  01:00 PM  2A A9 vs A1Valor Soccer - B10 Premier Gold 7 vs.PacNW B10 White C2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209837  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A3 vs A8Sound FC B10 B 3 vs.Seattle United B10 Nova D4
 209836  Gig Harbor High School  11:45 AM  2A A2 vs A9Harbor Premier B10 Green A 4 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold5
 209835  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A1 vs A10PacNW B10 White C 1 vs.Blackhills FC B10 Black A2
 209839  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:15 PM  1 A5 vs A6Washington Rush B10 Nero B 2 vs.Snohomish United B10 Black3

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209841  Woodinville Sports Field  02:15 PM  1 A3 vs A9Sound FC B10 B 3 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold2
 209844  Snohomish High School  03:00 PM  Low A6 vs A10Snohomish United B10 Black 4 vs.Blackhills FC B10 Black A2
 209840  Gig Harbor High School  04:00 PM  2A A2 vs A1Harbor Premier B10 Green A 4 vs.PacNW B10 White C3

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209842  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A8Washington Premier FC B10 White B 2 vs.Seattle United B10 Nova D4

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209846  Gig Harbor High School  09:30 AM  2B A2 vs A10Harbor Premier B10 Green A 1 vs.Blackhills FC B10 Black A1
 209848  Whitman MS  12:00 PM  1 A8 vs A5Seattle United B10 Nova D 5 vs.Washington Rush B10 Nero B1
 209847  Ravensdale  12:45 PM  2B A9 vs A4Valor Soccer - B10 Premier Gold 6 vs.Washington Premier FC B10 White B1
 209845  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A1 vs A3PacNW B10 White C 2 vs.Sound FC B10 B2
 209849  Marymoor Park  04:00 PM  2 A7 vs A6Crossfire Premier B10 D 2 vs.Snohomish United B10 Black0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209821  Snohomish High School  10:30 AM  LowB A6 vs A2Snohomish United B10 Black 3 vs.Harbor Premier B10 Green A2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209806  Gig Harbor High School  02:45 PM  2B A2 vs A3Harbor Premier B10 Green A 7 vs.Sound FC B10 B1

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209843  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:00 PM  1 A5 vs A7Washington Rush B10 Nero B 2 vs.Crossfire Premier B10 D0
 209824  McGilvra  03:00 PM  1 A8 vs A9Seattle United B10 Nova D 4 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold4

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209825  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A1 vs A8PacNW B10 White C 0 vs.Seattle United B10 Nova D5
 209826  Gig Harbor High School  03:15 PM  2A A2 vs A7Harbor Premier B10 Green A 4 vs.Crossfire Premier B10 D6

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209856  Gig Harbor High School  10:45 AM  2A A2 vs A4Harbor Premier B10 Green A 2 vs.Washington Premier FC B10 White B2

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209850  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A1Washington Premier FC B10 White B 3 vs.PacNW B10 White C2
 209853  Snohomish High School  12:00 PM  Low A6 vs A8Snohomish United B10 Black   vs.Seattle United B10 Nova D 

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209857  Capital High School Turf  01:00 PM  1 A10 vs A3Blackhills FC B10 Black A 0 vs.Sound FC B10 B2
 209859  McGilvra  01:30 PM  1 A8 vs A7Seattle United B10 Nova D 3 vs.Crossfire Premier B10 D2

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209813  Snohomish High School  09:00 AM  Low A6 vs A9Snohomish United B10 Black 6 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold3

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209860  Snohomish High School  10:30 AM  Stdm A6 vs A1Snohomish United B10 Black   vs.PacNW B10 White C 
 209864  152nd Street Complex  10:30 AM  1 A8 vs A10Seattle United B10 Nova D 3 vs.Blackhills FC B10 Black A0
 209861  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  3A A5 vs A2Washington Rush B10 Nero B 2 vs.Harbor Premier B10 Green A5
 209862  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2B A4 vs A3Washington Premier FC B10 White B 3 vs.Sound FC B10 B4

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209852  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  2A A5 vs A9Washington Rush B10 Nero B 1 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold1
 209871  Marymoor Park  03:00 PM  3 A7 vs A2Crossfire Premier B10 D 2 vs.Harbor Premier B10 Green A2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209867  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A3 vs A5Sound FC B10 B 7 vs.Washington Rush B10 Nero B0
 209868  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A10Washington Premier FC B10 White B 2 vs.Blackhills FC B10 Black A0
 209866  Gig Harbor High School  12:00 PM  2A A2 vs A6Harbor Premier B10 Green A 0 vs.Snohomish United B10 Black2

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209855  Hazen High School  09:00 AM  1 A1 vs A5PacNW B10 White C 5 vs.Washington Rush B10 Nero B3

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209872  Snohomish High School  12:00 PM  Low A6 vs A3Snohomish United B10 Black 1 vs.Sound FC B10 B6
 209874  Capital High School Turf  01:00 PM  1 A10 vs A9Blackhills FC B10 Black A 3 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold5
 209870  McGilvra  01:00 PM  1 A8 vs A1Seattle United B10 Nova D 2 vs.PacNW B10 White C2
 209873  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:15 PM  1 A5 vs A4Washington Rush B10 Nero B 0 vs.Washington Premier FC B10 White B3

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209876  Gig Harbor High School  10:15 AM  2A A2 vs A8Harbor Premier B10 Green A 3 vs.Seattle United B10 Nova D6
 209879  Capital High School Turf  01:30 PM  1 A10 vs A5Blackhills FC B10 Black A 7 vs.Washington Rush B10 Nero B1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209875  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A1 vs A9PacNW B10 White C 3 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold5
 209878  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A4 vs A6Washington Premier FC B10 White B   vs.Snohomish United B10 Black 

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209869  Ravensdale  12:00 PM  2A A9 vs A8Valor Soccer - B10 Premier Gold 5 vs.Seattle United B10 Nova D0
 209877  Woodinville Sports Field  01:45 PM  1 A3 vs A7Sound FC B10 B 2 vs.Crossfire Premier B10 D4

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209881  Ravensdale  09:00 AM  2 A9 vs A2Valor Soccer - B10 Premier Gold 8 vs.Harbor Premier B10 Green A2
 209880  Capital High School Turf  11:30 AM  1 A10 vs A1Blackhills FC B10 Black A   vs.PacNW B10 White C 
 209884  TBD   --    --  A6 vs A5Snohomish United B10 Black   vs.Washington Rush B10 Nero B 
 209882  TBD   --    --  A8 vs A3Seattle United B10 Nova D 3 vs.Sound FC B10 B1
 209883  Marymoor Park  06:00 PM  2 A7 vs A4Crossfire Premier B10 D 2 vs.Washington Premier FC B10 White B2

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209863  Marymoor Park  03:00 PM  3 A7 vs A9Crossfire Premier B10 D 1 vs.Valor Soccer - B10 Premier Gold0

Bracket - Friday, March 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209865  Starfire Sports Complex  06:00 PM  4 A1 vs A7PacNW B10 White C 3 vs.Crossfire Premier B10 D4

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209854  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:00 PM  01 A10 vs A7Blackhills FC B10 Black A 1 vs.Crossfire Premier B10 D2

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209851  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A3 vs A2Sound FC B10 B 5 vs.Harbor Premier B10 Green A2