Team Schedules - Boys Under 13 Div 2
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Blackhills FC B07 Black A03313110033303333033 39 16  40 
 A3 : Northwest United - BU13 Black33030303103330303030135 3  43 
 A7 : WA Timbers 07B Red 200003303031003313333133 6  32 
 A4 : Crossfire Premier B07 C33331003030313030003032 4  43 
 A8 : 3RSC B07 Black130333333303030010   32 8  43 
 A6 : Seattle United B07 Tango B03331031000013303130 28 6  38 
 A2 : PacNW B07 Maroon A31030110013031333010 27 12  48 
 A1 : Sound FC B07 A0000003000000000000  3 -55  33 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207633  Genesee Park and Playfield  09:30 AM  Up A6 vs A4Seattle United B07 Tango B 3 vs.Crossfire Premier B07 C5
 207630  Meadowdale High School  05:30 PM  1 A1 vs A2Sound FC B07 A 1 vs.PacNW B07 Maroon A8

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207631  Harmony Sports Complex  02:30 PM  8 A7 vs A3WA Timbers 07B Red 2 2 vs.Northwest United - BU13 Black5

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207636  60 Acres  12:00 PM  20 A4 vs A7Crossfire Premier B07 C 2 vs.WA Timbers 07B Red 21
 207637  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  09 A5 vs A6Blackhills FC B07 Black A 1 vs.Seattle United B07 Tango B6
 207635  Southridge SC  02:30 PM  SR6 A8 vs A23RSC B07 Black 3 vs.PacNW B07 Maroon A3
 207634  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A3 vs A1Northwest United - BU13 Black 3 vs.Sound FC B07 A1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207691  Columbia Basin College  10:00 AM  1 A8 vs A23RSC B07 Black 4 vs.PacNW B07 Maroon A2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207638  Meadowdale Athletic Complex  09:30 AM  M2 A1 vs A4Sound FC B07 A 2 vs.Crossfire Premier B07 C7
 207640  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A7 vs A5WA Timbers 07B Red 2 0 vs.Blackhills FC B07 Black A2
 207639  Starfire Sports Complex  11:45 AM  3 A2 vs A3PacNW B07 Maroon A 3 vs.Northwest United - BU13 Black1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207643  Marymoor Park  09:00 AM  3 A4 vs A2Crossfire Premier B07 C 3 vs.PacNW B07 Maroon A1
 207644  Magnuson  11:00 AM  7 A6 vs A7Seattle United B07 Tango B 2 vs.WA Timbers 07B Red 20
 207645  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A3 vs A8Northwest United - BU13 Black 3 vs.3RSC B07 Black2
 207642  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  02:00 PM  08 A5 vs A1Blackhills FC B07 Black A 4 vs.Sound FC B07 A1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207646  Meadowdale High School  11:30 AM  1 A1 vs A6Sound FC B07 A 0 vs.Seattle United B07 Tango B4
 207647  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2 A2 vs A5PacNW B07 Maroon A 3 vs.Blackhills FC B07 Black A3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207651  Addams (Summit)  09:30 AM  2 NS A6 vs A2Seattle United B07 Tango B 2 vs.PacNW B07 Maroon A2
 207652  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  09 A5 vs A3Blackhills FC B07 Black A 2 vs.Northwest United - BU13 Black0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207657  Grass Lawn Park  11:00 AM  1 A4 vs A5Crossfire Premier B07 C 3 vs.Blackhills FC B07 Black A3
 207682  Southridge SC  02:00 PM  SR6 A8 vs A13RSC B07 Black 8 vs.Sound FC B07 A5
 207655  Starfire Sports Complex  06:00 PM  3 A2 vs A7PacNW B07 Maroon A 0 vs.WA Timbers 07B Red 21
 207656  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A3 vs A6Northwest United - BU13 Black 2 vs.Seattle United B07 Tango B0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207658  Valley RidgePark  09:00 AM  4 A2 vs A1PacNW B07 Maroon A 2 vs.Sound FC B07 A3
 207661  Grasslawn Park  12:00 PM  GL2 A4 vs A6Crossfire Premier B07 C 0 vs.Seattle United B07 Tango B2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207673  Southridge SC  01:30 PM  SR6 A8 vs A33RSC B07 Black 4 vs.Northwest United - BU13 Black1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207664  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A7 vs A4WA Timbers 07B Red 2 4 vs.Crossfire Premier B07 C0
 207665  Miller  03:30 PM  1 A6 vs A5Seattle United B07 Tango B 2 vs.Blackhills FC B07 Black A2
 207662  Meadowdale Athletic Complex  05:30 PM  M2 A1 vs A3Sound FC B07 A 3 vs.Northwest United - BU13 Black6

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207688  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A5 vs A8Blackhills FC B07 Black A 1 vs.3RSC B07 Black2
 207632  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A5 vs A8Blackhills FC B07 Black A 1 vs.3RSC B07 Black2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207697  Southridge SC  02:15 PM  SR6 A8 vs A63RSC B07 Black 2 vs.Seattle United B07 Tango B0
 207666  Marymoor Park  03:00 PM  5 A4 vs A1Crossfire Premier B07 C 6 vs.Sound FC B07 A3
 207667  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A2Northwest United - BU13 Black 2 vs.PacNW B07 Maroon A2
 207668  Ingersoll Stadium  06:00 PM  1 A5 vs A7Blackhills FC B07 Black A 1 vs.WA Timbers 07B Red 20

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207641  Columbia Basin College  10:00 AM  1 A8 vs A63RSC B07 Black 1 vs.Seattle United B07 Tango B0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207672  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A7 vs A6WA Timbers 07B Red 2 3 vs.Seattle United B07 Tango B1
 207671  Starfire Sports Complex  01:30 PM  2 A2 vs A4PacNW B07 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier B07 C1
 207670  Meadowdale Athletic Complex  03:00 PM  M2 A1 vs A5Sound FC B07 A 1 vs.Blackhills FC B07 Black A4

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207676  Hartman Park  09:00 AM  1 A4 vs A3Crossfire Premier B07 C 2 vs.Northwest United - BU13 Black1
 207675  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 A5 vs A2Blackhills FC B07 Black A 1 vs.PacNW B07 Maroon A0
 207677  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A8 vs A73RSC B07 Black 2 vs.WA Timbers 07B Red 21

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207648  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A3 vs A4Northwest United - BU13 Black 2 vs.Crossfire Premier B07 C0

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207679  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A2 vs A6PacNW B07 Maroon A 1 vs.Seattle United B07 Tango B0
 207678  Meadowdale Athletic Complex  12:15 PM  M2 A1 vs A7Sound FC B07 A 2 vs.WA Timbers 07B Red 24
 207681  Marymoor Park  04:00 PM  4 A4 vs A8Crossfire Premier B07 C 6 vs.3RSC B07 Black2
 207680  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A5Northwest United - BU13 Black 1 vs.Blackhills FC B07 Black A0

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207654  Meadowdale Athletic Complex  02:45 PM  M2 A1 vs A8Sound FC B07 A 3 vs.3RSC B07 Black7

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207689  Nathan Hale Stadium  09:00 AM  Stad A6 vs A4Seattle United B07 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B07 C1
 207683  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A7 vs A2WA Timbers 07B Red 2 0 vs.PacNW B07 Maroon A0

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207653  Chiawana HS  12:00 PM  1 A8 vs A43RSC B07 Black 0 vs.Crossfire Premier B07 C1

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207709  Chiawana HS  10:00 AM  1 A8 vs A43RSC B07 Black 1 vs.Crossfire Premier B07 C0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207687  Harmony Sports Complex  02:00 PM  8 A7 vs A3WA Timbers 07B Red 2 2 vs.Northwest United - BU13 Black4

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207708  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A5 vs A3Blackhills FC B07 Black A 3 vs.Northwest United - BU13 Black0

Bracket - Friday, January 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207686  Meadowdale Athletic Complex  06:00 PM  M1 A1 vs A2Sound FC B07 A 1 vs.PacNW B07 Maroon A6

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207690  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A3 vs A1Northwest United - BU13 Black 4 vs.Sound FC B07 A2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207696  Harmony Sports Complex  11:00 AM  7 A7 vs A5WA Timbers 07B Red 2 0 vs.Blackhills FC B07 Black A1
 207695  Valley RidgePark  12:00 PM  1 A2 vs A3PacNW B07 Maroon A 6 vs.Northwest United - BU13 Black3
 207694  Meadowdale High School  12:45 PM  1 A1 vs A4Sound FC B07 A 1 vs.Crossfire Premier B07 C2
 207669  Ingraham High School  02:15 PM  N A6 vs A8Seattle United B07 Tango B 3 vs.3RSC B07 Black0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207701  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A3 vs A8Northwest United - BU13 Black 2 vs.3RSC B07 Black1
 207674  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United B07 Tango B 5 vs.Sound FC B07 A3

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207700  Shorewood  01:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United B07 Tango B 0 vs.WA Timbers 07B Red 22
 207699  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A4 vs A2Crossfire Premier B07 C 1 vs.PacNW B07 Maroon A4

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207692  Grasslawn Park  11:00 AM  GL A4 vs A7Crossfire Premier B07 C 0 vs.WA Timbers 07B Red 22
 207684  Addams (Summit)  12:30 PM  2 NS A6 vs A3Seattle United B07 Tango B 3 vs.Northwest United - BU13 Black1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207703  Valley RidgePark  10:30 AM  2 A2 vs A5PacNW B07 Maroon A 0 vs.Blackhills FC B07 Black A2
 207705  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A7 vs A8WA Timbers 07B Red 2 2 vs.3RSC B07 Black2

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207704  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A3 vs A4Northwest United - BU13 Black 2 vs.Crossfire Premier B07 C1
 207649  Harmony Sports Complex  09:00 AM  7 A7 vs A8WA Timbers 07B Red 2 1 vs.3RSC B07 Black0
 207698  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A5 vs A1Blackhills FC B07 Black A 3 vs.Sound FC B07 A0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207685  Ingersoll Stadium  11:00 AM  1 A5 vs A4Blackhills FC B07 Black A 0 vs.Crossfire Premier B07 C2
 207706  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A7 vs A1WA Timbers 07B Red 2 2 vs.Sound FC B07 A1
 207707  Franklin HS  03:30 PM  1 A6 vs A2Seattle United B07 Tango B 2 vs.PacNW B07 Maroon A2

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207650  Harmony Sports Complex  09:00 AM  7 A7 vs A1WA Timbers 07B Red 2 3 vs.Sound FC B07 A0

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207711  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2 A2 vs A7PacNW B07 Maroon A 1 vs.WA Timbers 07B Red 22
 207710  Canyon Park Junior High  01:00 PM  1 A1 vs A8Sound FC B07 A   vs.3RSC B07 Black 
 207713  Redmond High School  01:30 PM  A A4 vs A5Crossfire Premier B07 C 0 vs.Blackhills FC B07 Black A2
 207712  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A6Northwest United - BU13 Black 0 vs.Seattle United B07 Tango B1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207659  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A3 vs A7Northwest United - BU13 Black 0 vs.WA Timbers 07B Red 20
 207693  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A5 vs A6Blackhills FC B07 Black A 4 vs.Seattle United B07 Tango B1

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207702  Woodinville Sports Field  09:30 AM  2 A1 vs A6Sound FC B07 A   vs.Seattle United B07 Tango B 
 207660  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A8 vs A53RSC B07 Black   vs.Blackhills FC B07 Black A 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207663  Starfire Sports Complex  01:30 PM  2 A2 vs A8PacNW B07 Maroon A   vs.3RSC B07 Black