Team Schedules - Boys Under 11 Div 2 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Eastside FC B09 White B10333033331330333303347 26  59 
 A1 : Washington Rush B09 A13031110033103333330338 26  67 
 A7 : FWFC B09 Blue0313333303113 331030 37 14  52 
 A8 : Whatcom FC Ra - B09 Gold333033100330300331 0032 6  60 
 A3 : Harbor Premier B09 Green A30303000300330303310 28 -2  39 
 A6 : Seattle United B09 Samba C33000333030103000030126 -2  50 
 A4 : Northwest United - BU11 Black030300001003 3000 1  14 -24  30 
 A5 : Washington Premier FC B09 White B0000001000030000000318 -44  27 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207294  Walter E. Hall  10:30 AM  3 A1 vs A2Washington Rush B09 A 2 vs.Eastside FC B09 White B2
 207295  Starfire Complex  10:30 AM  10 A7 vs A3FWFC B09 Blue 0 vs.Harbor Premier B09 Green A7
 207296  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2A A5 vs A8Washington Premier FC B09 White B 0 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold3
 207297  Jefferson Playfield  01:30 PM  S A6 vs A4Seattle United B09 Samba C 10 vs.Northwest United - BU11 Black1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207298  Goodman MS  09:30 AM  Low A3 vs A1Harbor Premier B09 Green A 1 vs.Washington Rush B09 A6
 207301  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A5 vs A6Washington Premier FC B09 White B 3 vs.Seattle United B09 Samba C6

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207299  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  6 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B09 Gold 5 vs.Eastside FC B09 White B3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207304  Starfire Sports Complex  10:30 AM  6 A7 vs A5FWFC B09 Blue 5 vs.Washington Premier FC B09 White B3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207324  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  5 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B09 Gold 4 vs.Washington Premier FC B09 White B1
 207302  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  2B A1 vs A4Washington Rush B09 A 2 vs.Northwest United - BU11 Black4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207309  Gig Harbor High School  03:15 PM  2 A3 vs A8Harbor Premier B09 Green A 1 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold0
 207307  Skagit Valley Community College  05:00 PM  2 A4 vs A2Northwest United - BU11 Black 0 vs.Eastside FC B09 White B6

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207311  Preston Park  09:00 AM  3 A2 vs A5Eastside FC B09 White B 3 vs.Washington Premier FC B09 White B2
 207312  Harbor Ridge Middle School  10:00 AM  MS A3 vs A4Harbor Premier B09 Green A 1 vs.Northwest United - BU11 Black4
 207310  Walter E. Hall  12:30 PM  2 A1 vs A6Washington Rush B09 A 2 vs.Seattle United B09 Samba C0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207316  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4B A5 vs A3Washington Premier FC B09 White B 1 vs.Harbor Premier B09 Green A2
 207314  Starfire Complex  09:00 AM  10 A7 vs A1FWFC B09 Blue 2 vs.Washington Rush B09 A2
 207315  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A6 vs A2Seattle United B09 Samba C 4 vs.Eastside FC B09 White B5
 207317  Phillips 66 Soccer Park  05:00 PM  7 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Gold 3 vs.Northwest United - BU11 Black2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207306  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4A A5 vs A1Washington Premier FC B09 White B 3 vs.Washington Rush B09 A3
 207305  Phillips 66 Soccer Park  03:00 PM  7 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Gold 5 vs.Seattle United B09 Samba C1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207320  Gig Harbor High School  11:45 AM  2 A3 vs A6Harbor Premier B09 Green A 1 vs.Seattle United B09 Samba C2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207318  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  12:30 PM  1 A1 vs A8Washington Rush B09 A 4 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold4
 207319  Preston Park  02:00 PM  3 A2 vs A7Eastside FC B09 White B 4 vs.FWFC B09 Blue7

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207323  Harbor Ridge Middle School  09:30 AM  MS A3 vs A7Harbor Premier B09 Green A 1 vs.FWFC B09 Blue4
 207325  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A4 vs A6Northwest United - BU11 Black 2 vs.Seattle United B09 Samba C4
 207322  Preston Park  12:45 PM  3 A2 vs A1Eastside FC B09 White B 3 vs.Washington Rush B09 A1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207329  Van Asselt Elementary  10:00 AM  1 A6 vs A5Seattle United B09 Samba C 3 vs.Washington Premier FC B09 White B1
 207303  Preston Park  02:00 PM  3 A2 vs A3Eastside FC B09 White B 2 vs.Harbor Premier B09 Green A1
 207313  Starfire Sports Complex  03:30 PM  11 A7 vs A8FWFC B09 Blue 8 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207328  Starfire Sports Complex  10:15 AM  4B A7 vs A4FWFC B09 Blue 1 vs.Northwest United - BU11 Black0
 207327  Preston Park  03:15 PM  3 A2 vs A8Eastside FC B09 White B 3 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207326  Walter E. Hall  04:00 PM  3 A1 vs A3Washington Rush B09 A 1 vs.Harbor Premier B09 Green A3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207332  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A5 vs A7Washington Premier FC B09 White B 1 vs.FWFC B09 Blue3
 207333  Jefferson Playfield  10:30 AM  N A6 vs A8Seattle United B09 Samba C 2 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold5
 207331  Gig Harbor High School  01:00 PM  2 A3 vs A2Harbor Premier B09 Green A 0 vs.Eastside FC B09 White B2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207330  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A4 vs A1Northwest United - BU11 Black 1 vs.Washington Rush B09 A5

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207335  Preston Park  09:00 AM  3 A2 vs A4Eastside FC B09 White B 1 vs.Northwest United - BU11 Black1
 207336  Starfire Complex  10:30 AM  10 A7 vs A6FWFC B09 Blue 1 vs.Seattle United B09 Samba C4
 207337  Phillips 66 Soccer Park  02:30 PM  02 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B09 Gold 4 vs.Harbor Premier B09 Green A2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207338  Van Asselt Elementary  10:30 AM  1 A6 vs A1Seattle United B09 Samba C 1 vs.Washington Rush B09 A3
 207341  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  01 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B09 Gold 1 vs.FWFC B09 Blue3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207339  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4A A5 vs A2Washington Premier FC B09 White B 0 vs.Eastside FC B09 White B2
 207340  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A4 vs A3Northwest United - BU11 Black 1 vs.Harbor Premier B09 Green A3

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207342  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A1 vs A7Washington Rush B09 A 4 vs.FWFC B09 Blue4
 207345  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A4 vs A8Northwest United - BU11 Black 1 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold2
 207344  Gig Harbor High School  12:00 PM  2 A3 vs A5Harbor Premier B09 Green A 5 vs.Washington Premier FC B09 White B0

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207334  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:30 AM  1 A1 vs A5Washington Rush B09 A 1 vs.Washington Premier FC B09 White B2

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207308  Washington Park Playfield  12:30 PM  N A6 vs A7Seattle United B09 Samba C 1 vs.FWFC B09 Blue1
 207321  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A4 vs A5Northwest United - BU11 Black 3 vs.Washington Premier FC B09 White B0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207343  Preston Park  09:00 AM  3 A2 vs A6Eastside FC B09 White B 3 vs.Seattle United B09 Samba C0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207351  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A7 vs A3FWFC B09 Blue 2 vs.Harbor Premier B09 Green A1
 207350  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:30 PM  1 A1 vs A2Washington Rush B09 A 2 vs.Eastside FC B09 White B1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207346  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.Washington Rush B09 A4

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207356  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A4 vs A7Northwest United - BU11 Black   vs.FWFC B09 Blue 
 207357  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2A A5 vs A6Washington Premier FC B09 White B 1 vs.Seattle United B09 Samba C3

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207349  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A5 vs A4Washington Premier FC B09 White B 1 vs.Northwest United - BU11 Black2
 207355  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B09 Gold 1 vs.Eastside FC B09 White B4
 207348  Van Asselt Elementary  02:30 PM  1 A6 vs A3Seattle United B09 Samba C 0 vs.Harbor Premier B09 Green A1

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207360  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A7 vs A5FWFC B09 Blue 4 vs.Washington Premier FC B09 White B0
 207361  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  02 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Gold 4 vs.Seattle United B09 Samba C2
 207358  TBD   --    --  A1 vs A4Washington Rush B09 A 7 vs.Northwest United - BU11 Black2

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207364  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Samba C 1 vs.FWFC B09 Blue2
 207365  Sehmel Homestead Park  02:30 PM  1-A A3 vs A8Harbor Premier B09 Green A 0 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold7

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207363  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A4 vs A2Northwest United - BU11 Black 2 vs.Eastside FC B09 White B3

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207366  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  11:40 AM  1 A1 vs A6Washington Rush B09 A 3 vs.Seattle United B09 Samba C0
 207369  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A7 vs A8FWFC B09 Blue 2 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold2
 207367  Preston Park  03:15 PM  3 A2 vs A5Eastside FC B09 White B 5 vs.Washington Premier FC B09 White B0

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207362  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  4A A5 vs A1Washington Premier FC B09 White B 1 vs.Washington Rush B09 A7
 207353  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A4Seattle United B09 Samba C 3 vs.Northwest United - BU11 Black2

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207373  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Gold   vs.Northwest United - BU11 Black 
 207372  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2A A5 vs A3Washington Premier FC B09 White B 1 vs.Harbor Premier B09 Green A2
 207370  Karl Grosch Field at Steel Lake  05:00 PM  KG1/NOR A7 vs A1FWFC B09 Blue 0 vs.Washington Rush B09 A1
 207371  Jefferson Playfield  05:15 PM  S A6 vs A2Seattle United B09 Samba C 1 vs.Eastside FC B09 White B4

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207347  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A7 vs A2FWFC B09 Blue 3 vs.Eastside FC B09 White B0
 207354  Gig Harbor High School  09:30 AM  2 A3 vs A1Harbor Premier B09 Green A 4 vs.Washington Rush B09 A0
 207352  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2A A5 vs A8Washington Premier FC B09 White B 4 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold3

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207376  Harbor Ridge Middle School  12:30 PM  MS A3 vs A6Harbor Premier B09 Green A 2 vs.Seattle United B09 Samba C2
 207374  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  3B A1 vs A8Washington Rush B09 A 7 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold1
 207375  Preston Park  05:45 PM  3 A2 vs A7Eastside FC B09 White B 1 vs.FWFC B09 Blue0

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207377  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A4 vs A5Northwest United - BU11 Black 2 vs.Washington Premier FC B09 White B2
 207359  Preston Park  02:00 PM  3 A2 vs A3Eastside FC B09 White B 2 vs.Harbor Premier B09 Green A1

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207368  Gig Harbor High School  03:15 PM  2 A3 vs A4Harbor Premier B09 Green A   vs.Northwest United - BU11 Black 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207300  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A4 vs A7Northwest United - BU11 Black   vs.FWFC B09 Blue