Team Schedules - Boys Under 16 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Sound FC B04 A0333331333330132 26  31 
 A2 : Crossfire Yakima B04 Black3013330303333331 13  34 
 A8 : 3RSC B04 Black3333011303333130 30  39 
 A7 : Crossfire Premier B04 A3133303113330128 13  32 
 A4 : PacNW B04 Maroon A1100300330031318 -2  33 
 A6 : Seattle United B04 Copa A111000000300309 -19  17 
 A3 : Washington Premier FC B04 Black A000003100000037 -29  14 
 A5 : Northwest United - BU16 Black100300000000004 -32  6 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224037  Magnuson Park fields  10:30 AM  7 A6 vs A4Seattle United B04 Copa A 1 vs.PacNW B04 Maroon A1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224034  Bothell High School  01:00 PM  HS A1 vs A2Sound FC B04 A 1 vs.Crossfire Yakima B04 Black2
 224035  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A7 vs A3Crossfire Premier B04 A 3 vs.Washington Premier FC B04 Black A1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224038  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A3 vs A1Washington Premier FC B04 Black A 0 vs.Sound FC B04 A4

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224040  Starfire Complex  11:00 AM  2 A4 vs A7PacNW B04 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier B04 A4
 224041  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A6Northwest United - BU16 Black 2 vs.Seattle United B04 Copa A2
 224039  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A8 vs A23RSC B04 Black 2 vs.Crossfire Yakima B04 Black0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224057  Columbia Basin College  10:00 AM  1 A8 vs A43RSC B04 Black 5 vs.PacNW B04 Maroon A2
 224083  Sozo Sports Complex  03:00 PM  1 A2 vs A6Crossfire Yakima B04 Black 4 vs.Seattle United B04 Copa A4
 224044  60 Acres  03:00 PM  20 A7 vs A5Crossfire Premier B04 A 4 vs.Northwest United - BU16 Black0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224045  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A8 vs A63RSC B04 Black 7 vs.Seattle United B04 Copa A0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224046  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 A5 vs A1Northwest United - BU16 Black 0 vs.Sound FC B04 A3
 224047  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2 A4 vs A2PacNW B04 Maroon A 2 vs.Crossfire Yakima B04 Black5
 224048  Miller Community Center  12:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United B04 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B04 A4
 224049  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A3 vs A8Washington Premier FC B04 Black A 0 vs.3RSC B04 Black3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224052  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A3 vs A4Washington Premier FC B04 Black A 1 vs.PacNW B04 Maroon A4
 224053  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 A7 vs A8Crossfire Premier B04 A 3 vs.3RSC B04 Black2
 224050  Meadowdale High School  03:00 PM  1 A1 vs A6Sound FC B04 A 3 vs.Seattle United B04 Copa A0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224075  Sozo Sports Complex  04:00 PM  1 A2 vs A4Crossfire Yakima B04 Black 5 vs.PacNW B04 Maroon A3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224054  Marymoor Park  10:00 AM  3 A7 vs A1Crossfire Premier B04 A 0 vs.Sound FC B04 A2
 224055  Shoreline Center  12:30 PM  B A6 vs A2Seattle United B04 Copa A 0 vs.Crossfire Yakima B04 Black1
 224056  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A3Northwest United - BU16 Black 1 vs.Washington Premier FC B04 Black A0

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224042  North Creek 4  07:30 PM  4 A1 vs A4Sound FC B04 A 5 vs.PacNW B04 Maroon A1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224059  Sozo Sports Complex  03:30 PM  1 A2 vs A7Crossfire Yakima B04 Black 0 vs.Crossfire Premier B04 A1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224081  Columbia Basin College  10:00 AM  2 A8 vs A73RSC B04 Black 1 vs.Crossfire Premier B04 A1
 224060  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A3 vs A6Washington Premier FC B04 Black A 2 vs.Seattle United B04 Copa A1
 224061  Starfire Complex  03:00 PM  3 A4 vs A5PacNW B04 Maroon A 3 vs.Northwest United - BU16 Black0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224063  WPFC Soccer Complex  11:30 AM  1 A3 vs A7Washington Premier FC B04 Black A 2 vs.Crossfire Premier B04 A2
 224086  Southridge SC  03:00 PM  SR6 A8 vs A13RSC B04 Black 0 vs.Sound FC B04 A0
 224051  Sozo Sports Complex  04:00 PM  8 A2 vs A5Crossfire Yakima B04 Black 3 vs.Northwest United - BU16 Black1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224062  Sozo Sports Complex  11:00 AM  1 A2 vs A1Crossfire Yakima B04 Black 0 vs.Sound FC B04 A3
 224064  Southridge SC  11:00 AM  SR6 A8 vs A53RSC B04 Black 3 vs.Northwest United - BU16 Black0
 224065  Newport Hills Park  05:00 PM  1 A4 vs A6PacNW B04 Maroon A 2 vs.Seattle United B04 Copa A1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224066  Meadowdale Athletic Complex  12:00 PM  M2 A1 vs A3Sound FC B04 A 2 vs.Washington Premier FC B04 Black A0
 224067  Sozo Sports Complex  03:00 PM  1 A2 vs A8Crossfire Yakima B04 Black 1 vs.3RSC B04 Black0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224069  Magnuson  12:45 PM  6 A6 vs A5Seattle United B04 Copa A 1 vs.Northwest United - BU16 Black0
 224068  Marymoor Park  04:00 PM  5 A7 vs A4Crossfire Premier B04 A 4 vs.PacNW B04 Maroon A0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224076  Marymoor Park  08:00 AM  4 A7 vs A6Crossfire Premier B04 A 3 vs.Seattle United B04 Copa A1
 224036  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A8Northwest United - BU16 Black 0 vs.3RSC B04 Black4
 224071  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A3 vs A2Washington Premier FC B04 Black A 0 vs.Crossfire Yakima B04 Black4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224072  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A7Northwest United - BU16 Black 0 vs.Crossfire Premier B04 A1
 224073  Magnuson Park fields  02:15 PM  6 A6 vs A8Seattle United B04 Copa A 0 vs.3RSC B04 Black3
 224070  Starfire Sports Complex  03:00 PM  1 A4 vs A1PacNW B04 Maroon A 0 vs.Sound FC B04 A1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224043  Sozo Sports Complex  03:00 PM  4 A2 vs A3Crossfire Yakima B04 Black 3 vs.Washington Premier FC B04 Black A2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224077  Columbia Basin College  10:00 AM  2 A8 vs A33RSC B04 Black 6 vs.Washington Premier FC B04 Black A0

Bracket - Friday, November 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224074  Lynnwood High School  07:00 PM  2 A1 vs A5Sound FC B04 A 5 vs.Northwest United - BU16 Black0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224088  Georgetown  11:30 AM  1 A6 vs A3Seattle United B04 Copa A 4 vs.Washington Premier FC B04 Black A3
 224079  Mount Vernon High School  01:00 PM  1 A5 vs A2Northwest United - BU16 Black 0 vs.Crossfire Yakima B04 Black2

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224078  Shoreline Center  12:30 PM  A A6 vs A1Seattle United B04 Copa A 0 vs.Sound FC B04 A1
 224080  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A4 vs A3PacNW B04 Maroon A 5 vs.Washington Premier FC B04 Black A1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224087  Grasslawn Park  12:00 PM  GL2 A7 vs A2Crossfire Premier B04 A 2 vs.Crossfire Yakima B04 Black4
 224058  Meadowdale Athletic Complex  03:45 PM  M2 A1 vs A8Sound FC B04 A 1 vs.3RSC B04 Black2

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224085  Starfire Complex  01:00 PM  11 A4 vs A8PacNW B04 Maroon A 1 vs.3RSC B04 Black1
 224082  Meadowdale High School  03:00 PM  1 A1 vs A7Sound FC B04 A 0 vs.Crossfire Premier B04 A0
 224084  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A3 vs A5Washington Premier FC B04 Black A 2 vs.Northwest United - BU16 Black1

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 224089  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A4Northwest United - BU16 Black 1 vs.PacNW B04 Maroon A5