Team Schedules - Boys Under 14 Div 4
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Eastside FC B06 Blue C33333333131333333047 54  72 
 A10 : Whatcom FC Ra - B06 Blue33131333101313333341 26  39 
 A6 : FWFC B06 White33130333031300333338 41  63 
 A2 : Spokane Sounders B2006 RCL00311030313330303330 5  39 
 A4 : PacNw B06 White C03000131110013303323 -7  24 
 A3 : Crossfire Premier B06 D01031100030330030 18 -15  35 
 A8 : Northwest United - BU14 Red33130303100000000 17 -24  32 
 A7 : Washington Premier FC B06 Navy C30000030300300000315 -14  30 
 A5 : Sound FC B06 C00301100330130000015 -32  30 
 A9 : Kitsap Alliance FC - B06 B00300010000003003010 -34  19 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209978  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A7 vs A5Washington Premier FC B06 Navy C 4 vs.Sound FC B06 C2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209977  Skagit River Park  11:00 AM  3 A8 vs A4Northwest United - BU14 Red 5 vs.PacNw B06 White C1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209984  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A7FWFC B06 White 3 vs.Washington Premier FC B06 Navy C0
 209981  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A10 vs A2Whatcom FC Ra - B06 Blue 3 vs.Spokane Sounders B2006 RCL1
 209983  Meadowdale High School  05:15 PM  1 A5 vs A8Sound FC B06 C 1 vs.Northwest United - BU14 Red2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209982  Starfire Sports Complex  10:30 AM  4 A4 vs A9PacNw B06 White C 3 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B0
 209975  Bellevue College  01:00 PM  1 A1 vs A2Eastside FC B06 Blue C 4 vs.Spokane Sounders B2006 RCL0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209985  Preston Park  09:00 AM  1 A1 vs A4Eastside FC B06 Blue C 3 vs.PacNw B06 White C1
 209989  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A7 vs A10Washington Premier FC B06 Navy C 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue1
 209986  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  12 A2 vs A3Spokane Sounders B2006 RCL 7 vs.Crossfire Premier B06 D2
 209987  Central Kitsap Middle School  04:00 PM  1 A9 vs A5Kitsap Alliance FC - B06 B 1 vs.Sound FC B06 C2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209998  Integrity Stadium  09:30 AM  STDM A9 vs A7Kitsap Alliance FC - B06 B 3 vs.Washington Premier FC B06 Navy C2
 210056  Spokane Shadow Polo Fields  01:00 PM  1 A2 vs A8Spokane Sounders B2006 RCL 2 vs.Northwest United - BU14 Red2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209990  Meadowdale Athletic Complex  09:00 AM  M2 A5 vs A1Sound FC B06 C 1 vs.Eastside FC B06 Blue C11
 209992  Marymoor Park  11:00 AM  3 A3 vs A10Crossfire Premier B06 D 1 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue1
 209993  Sacajawea Middle School  06:00 PM  1 A6 vs A9FWFC B06 White 3 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209994  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A7 vs A8Washington Premier FC B06 Navy C 1 vs.Northwest United - BU14 Red4
 209980  60 Acres  04:00 PM  20 A3 vs A1Crossfire Premier B06 D 1 vs.Eastside FC B06 Blue C3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209996  Spokane Shadow Polo Fields  04:00 PM  11 A2 vs A5Spokane Sounders B2006 RCL 1 vs.Sound FC B06 C1
 209999  Phillips 66 Soccer Park  05:30 PM  02 A10 vs A8Whatcom FC Ra - B06 Blue 2 vs.Northwest United - BU14 Red0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209979  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A10 vs A6Whatcom FC Ra - B06 Blue 1 vs.FWFC B06 White1
 209997  Marymoor Park  05:00 PM  6 A3 vs A4Crossfire Premier B06 D 5 vs.PacNw B06 White C1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210002  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A5 vs A3Sound FC B06 C 3 vs.Crossfire Premier B06 D3
 210046  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  1 A2 vs A6Spokane Sounders B2006 RCL 0 vs.FWFC B06 White2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210004  Skagit River Park  11:00 AM  3 A8 vs A9Northwest United - BU14 Red 4 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B2
 210003  Civic Field Stadium  02:00 PM  Stdm A10 vs A4Whatcom FC Ra - B06 Blue 1 vs.PacNw B06 White C0
 210040  Todd Beamer  03:00 PM  1 A6 vs A1FWFC B06 White 2 vs.Eastside FC B06 Blue C3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210005  Preston Park  01:30 PM  1 A1 vs A8Eastside FC B06 Blue C 5 vs.Northwest United - BU14 Red0
 210006  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  1 A2 vs A7Spokane Sounders B2006 RCL 3 vs.Washington Premier FC B06 Navy C2
 210009  Central Kitsap Middle School  03:00 PM  1 A9 vs A10Kitsap Alliance FC - B06 B 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue6

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209976  Integrity Stadium  12:00 PM  STDM A9 vs A3Kitsap Alliance FC - B06 B 1 vs.Crossfire Premier B06 D1
 210020  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  1 A2 vs A1Spokane Sounders B2006 RCL 0 vs.Eastside FC B06 Blue C5

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210012  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A7 vs A3Washington Premier FC B06 Navy C 4 vs.Crossfire Premier B06 D1
 210014  Meadowdale Athletic Complex  10:30 AM  M2 A5 vs A10Sound FC B06 C 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue1
 210010  Central Kitsap High School  11:00 AM  1 A9 vs A1Kitsap Alliance FC - B06 B 1 vs.Eastside FC B06 Blue C4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210007  Grasslawn Park  11:00 AM  GL A3 vs A6Crossfire Premier B06 D 0 vs.FWFC B06 White3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210016  Spokane Shadow Polo Fields  11:00 AM  1 A2 vs A9Spokane Sounders B2006 RCL 5 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B2
 210015  Preston Park  12:00 PM  2 A1 vs A10Eastside FC B06 Blue C 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue0
 210019  Canyon Park Junior High  02:00 PM  1 A5 vs A6Sound FC B06 C 1 vs.FWFC B06 White5
 210017  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A8Crossfire Premier B06 D 2 vs.Northwest United - BU14 Red5

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210021  Juanita High School  11:00 AM  HS A3 vs A9Crossfire Premier B06 D 4 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B0
 210023  Meadowdale Athletic Complex  11:00 AM  M2 A5 vs A7Sound FC B06 C 4 vs.Washington Premier FC B06 Navy C3
 210024  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A6 vs A10FWFC B06 White 5 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue1
 210022  Starfire Sports Complex  06:00 PM  3 A4 vs A8PacNw B06 White C 2 vs.Northwest United - BU14 Red2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210028  Skagit River Park  11:00 AM  3 A8 vs A5Northwest United - BU14 Red 2 vs.Sound FC B06 C7
 210027  Central Kitsap High School  11:00 AM  1 A9 vs A4Kitsap Alliance FC - B06 B 0 vs.PacNw B06 White C3
 210025  Preston Park  12:00 PM  2 A1 vs A3Eastside FC B06 Blue C 8 vs.Crossfire Premier B06 D0
 210026  Spokane Falls Community College  05:30 PM  1 A2 vs A10Spokane Sounders B2006 RCL 2 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue2

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210029  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A7 vs A6Washington Premier FC B06 Navy C 2 vs.FWFC B06 White0

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210030  Starfire Sports Complex  05:00 PM  1 A4 vs A1PacNw B06 White C 1 vs.Eastside FC B06 Blue C1

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209988  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A8 vs A6Northwest United - BU14 Red 3 vs.FWFC B06 White4
 210035  Preston Park  05:00 PM  1 A1 vs A5Eastside FC B06 Blue C 5 vs.Sound FC B06 C1

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210008  Valley RidgePark  09:00 AM  4 A4 vs A5PacNw B06 White C 0 vs.Sound FC B06 C0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210000  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A7 vs A1Washington Premier FC B06 Navy C 1 vs.Eastside FC B06 Blue C3
 210013  Sacajawea Middle School  02:00 PM  1 A6 vs A4FWFC B06 White 1 vs.PacNw B06 White C1

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210032  North Creek 1  11:00 AM  1 A5 vs A9Sound FC B06 C 2 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B1

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210038  Central Kitsap Middle School  03:30 PM  1 A9 vs A6Kitsap Alliance FC - B06 B 1 vs.FWFC B06 White4

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210043  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A7 vs A9Washington Premier FC B06 Navy C 0 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B2
 210041  Meadowdale High School  02:15 PM  1 A5 vs A2Sound FC B06 C 1 vs.Spokane Sounders B2006 RCL3
 210042  Starfire Sports Complex  05:00 PM  3 A4 vs A3PacNw B06 White C 0 vs.Crossfire Premier B06 D4

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210001  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A6 vs A2FWFC B06 White 1 vs.Spokane Sounders B2006 RCL5
 210044  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A8 vs A10Northwest United - BU14 Red 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue3
 210018  Starfire Sports Complex  05:00 PM  3 A4 vs A7PacNw B06 White C 1 vs.Washington Premier FC B06 Navy C3

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210045  Bellevue College  10:00 AM  1 A1 vs A7Eastside FC B06 Blue C 4 vs.Washington Premier FC B06 Navy C3
 210047  Grasslawn Park  10:00 AM  GL2 A3 vs A5Crossfire Premier B06 D 4 vs.Sound FC B06 C3
 210048  Valley RidgePark  01:30 PM  1 A4 vs A10PacNw B06 White C 0 vs.Whatcom FC Ra - B06 Blue0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209995  Preston Park  09:00 AM  2 A1 vs A6Eastside FC B06 Blue C 2 vs.FWFC B06 White1

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210052  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A3FWFC B06 White 3 vs.Crossfire Premier B06 D0
 210054  Civic Field Stadium  12:00 PM  Stdm A10 vs A9Whatcom FC Ra - B06 Blue 4 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B0
 210050  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A8 vs A1Northwest United - BU14 Red 0 vs.Eastside FC B06 Blue C5
 210051  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A7 vs A2Washington Premier FC B06 Navy C 1 vs.Spokane Sounders B2006 RCL3

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 209991  Valley RidgePark  09:00 AM  4 A4 vs A2PacNw B06 White C 3 vs.Spokane Sounders B2006 RCL0
 210033  Todd Beamer  11:00 AM  1 A6 vs A8FWFC B06 White 12 vs.Northwest United - BU14 Red1

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210031  Marymoor Park  03:00 PM  3 A3 vs A2Crossfire Premier B06 D 0 vs.Spokane Sounders B2006 RCL2

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210036  Starfire Sports Complex  12:30 PM  2 A2 vs A4Spokane Sounders B2006 RCL 1 vs.PacNw B06 White C2

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210058  Valley RidgePark  09:00 AM  2 A4 vs A6PacNw B06 White C 1 vs.FWFC B06 White4
 210057  Grasslawn Park  10:00 AM  GL2 A3 vs A7Crossfire Premier B06 D 6 vs.Washington Premier FC B06 Navy C1
 210055  Preston Park  12:00 PM  2 A1 vs A9Eastside FC B06 Blue C 5 vs.Kitsap Alliance FC - B06 B3
 210059  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A10 vs A5Whatcom FC Ra - B06 Blue 4 vs.Sound FC B06 C0

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210053  Meadowdale Athletic Complex  11:30 AM  M2 A5 vs A4Sound FC B06 C 1 vs.PacNw B06 White C3
 210049  Central Kitsap High School  02:00 PM  1 A9 vs A8Kitsap Alliance FC - B06 B 2 vs.Northwest United - BU14 Red0
 210037  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A10 vs A3Whatcom FC Ra - B06 Blue 5 vs.Crossfire Premier B06 D1

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210064  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A6 vs A5FWFC B06 White 9 vs.Sound FC B06 C0
 210061  Central Kitsap High School  02:00 PM  1 A9 vs A2Kitsap Alliance FC - B06 B 0 vs.Spokane Sounders B2006 RCL1
 210060  Phillips 66 Soccer Park  06:00 PM  02 A10 vs A1Whatcom FC Ra - B06 Blue 2 vs.Eastside FC B06 Blue C1
 210063  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  3 A7 vs A4Washington Premier FC B06 Navy C 0 vs.PacNw B06 White C1

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210011  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A8 vs A2Northwest United - BU14 Red 1 vs.Spokane Sounders B2006 RCL3
 210034  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A10 vs A7Whatcom FC Ra - B06 Blue 2 vs.Washington Premier FC B06 Navy C1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210039  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A8 vs A7Northwest United - BU14 Red 1 vs.Washington Premier FC B06 Navy C2

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 210062  Skagit River Park  11:00 AM  3 A8 vs A3Northwest United - BU14 Red   vs.Crossfire Premier B06 D