Team Schedules - Boys Under 16 Div 4
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Snohomish United B04 Black33 3330333333 33 34  46 
 A7 : Crossfire Premier B04 C3113313301330328 18  35 
 A2 : Spokane Sounders B2004 RCL333 000133030322 3  33 
 A8 : WA Timbers 04B White 10331130313010322 10  31 
 A4 : Sound FC B04 C3003130 30301017 3  32 
 A6 : Kitsap Alliance FC - B04 A0001133100031013 -13  22 
 A3 : Northwest United - BU16 Red0300000103 01 8 -21  17 
 A1 : Washington Rush B04 A003100000003007 -34  13 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227795  Skagit River Park  03:00 PM  3 A3 vs A2Northwest United - BU16 Red 0 vs.Spokane Sounders B2004 RCL3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227758  Walter E. Hall  10:00 AM  1 A1 vs A2Washington Rush B04 A 1 vs.Spokane Sounders B2004 RCL2
 227760  Stocker Fields  02:00 PM  3 A5 vs A8Snohomish United B04 Black 4 vs.WA Timbers 04B White 11
 227761  Integrity Stadium  03:00 PM  STDM A6 vs A4Kitsap Alliance FC - B04 A 2 vs.Sound FC B04 C4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227765  Stocker Fields  03:00 PM  3 A5 vs A6Snohomish United B04 Black 6 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227764  Meadowdale High School  11:30 AM  1 A4 vs A7Sound FC B04 C 1 vs.Crossfire Premier B04 C3
 227762  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A3 vs A1Northwest United - BU16 Red 4 vs.Washington Rush B04 A2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227767  Spokane Shadow Polo Fields  09:00 AM  11 A2 vs A3Spokane Sounders B2004 RCL 4 vs.Northwest United - BU16 Red1
 227766  Tambark Park  01:00 PM  1 A1 vs A4Washington Rush B04 A 4 vs.Sound FC B04 C3
 227769  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A6WA Timbers 04B White 1 2 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227773  Sedro Woolley High School  01:00 PM  1 A3 vs A8Northwest United - BU16 Red 2 vs.WA Timbers 04B White 13
 227772  Central Kitsap High School  02:00 PM  1 A6 vs A7Kitsap Alliance FC - B04 A 0 vs.Crossfire Premier B04 C0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227777  Marymoor Park  01:00 PM  3 A7 vs A8Crossfire Premier B04 C 2 vs.WA Timbers 04B White 12
 227775  Spokane Shadow Polo Fields  03:00 PM  12 A2 vs A5Spokane Sounders B2004 RCL   vs.Snohomish United B04 Black 
 227774  Archbishop Murphy High School  04:30 PM  stdm A1 vs A6Washington Rush B04 A 3 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A3
 227776  Skagit River Park  05:00 PM  3 A3 vs A4Northwest United - BU16 Red 2 vs.Sound FC B04 C4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227803  Stocker Fields  01:00 PM  3 A5 vs A2Snohomish United B04 Black 3 vs.Spokane Sounders B2004 RCL1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227780  Centennial MS  09:00 AM  1 A5 vs A3Snohomish United B04 Black 6 vs.Northwest United - BU16 Red0
 227778  Grass Lawn Park  09:00 AM  1 A7 vs A1Crossfire Premier B04 C 5 vs.Washington Rush B04 A0
 227779  Integrity Stadium  10:00 AM  STDM A6 vs A2Kitsap Alliance FC - B04 A 4 vs.Spokane Sounders B2004 RCL3
 227781  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A8 vs A4WA Timbers 04B White 1 1 vs.Sound FC B04 C1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227770  Stocker Fields  02:00 PM  2 A5 vs A1Snohomish United B04 Black 3 vs.Washington Rush B04 A1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227785  Meadowdale High School  09:45 AM  1 A4 vs A5Sound FC B04 C 5 vs.Snohomish United B04 Black2
 227783  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  11 A2 vs A7Spokane Sounders B2004 RCL 1 vs.Crossfire Premier B04 C4
 227782  Walter E. Hall  01:00 PM  1 A1 vs A8Washington Rush B04 A 0 vs.WA Timbers 04B White 18
 227784  Skagit River Park  01:00 PM  3 A3 vs A6Northwest United - BU16 Red 1 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227759  Perrigo Community Park  11:00 AM  1 A7 vs A3Crossfire Premier B04 C 1 vs.Northwest United - BU16 Red1
 227807  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  11 A2 vs A6Spokane Sounders B2004 RCL 3 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A3

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227787  Skagit River Park  03:00 PM  3 A3 vs A7Northwest United - BU16 Red 1 vs.Crossfire Premier B04 C5

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227793  Integrity Stadium  03:00 PM  STDM A6 vs A5Kitsap Alliance FC - B04 A 0 vs.Snohomish United B04 Black2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227790  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A1 vs A3Washington Rush B04 A 1 vs.Northwest United - BU16 Red2
 227792  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A7 vs A4Crossfire Premier B04 C 3 vs.Sound FC B04 C1
 227791  Spokane Shadow Polo Fields  01:00 PM  11 A2 vs A8Spokane Sounders B2004 RCL 2 vs.WA Timbers 04B White 11

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227804  North Creek 4  11:00 AM  4 A4 vs A3Sound FC B04 C   vs.Northwest United - BU16 Red 
 227786  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  12 A2 vs A1Spokane Sounders B2004 RCL 6 vs.Washington Rush B04 A0
 227796  Glacier Peak High School  03:00 PM  Stdm A5 vs A7Snohomish United B04 Black 4 vs.Crossfire Premier B04 C0
 227797  Integrity Stadium  03:00 PM  STDM A6 vs A8Kitsap Alliance FC - B04 A 0 vs.WA Timbers 04B White 13

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227798  Kasch Park Sports Complex  07:00 PM  2 A1 vs A5Washington Rush B04 A 0 vs.Snohomish United B04 Black6

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227805  Harmony Sports Complex  12:00 PM  8 A8 vs A7WA Timbers 04B White 1 2 vs.Crossfire Premier B04 C2
 227771  Meadowdale Athletic Complex  12:45 PM  M2 A4 vs A2Sound FC B04 C 7 vs.Spokane Sounders B2004 RCL2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227799  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  4 A2 vs A4Spokane Sounders B2004 RCL 3 vs.Sound FC B04 C1
 227801  Harmony Sports Complex  02:00 PM  9 A8 vs A3WA Timbers 04B White 1 5 vs.Northwest United - BU16 Red1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227811  Juanita High School  11:00 AM  HS A7 vs A2Crossfire Premier B04 C 4 vs.Spokane Sounders B2004 RCL1
 227794  Meadowdale Athletic Complex  02:30 PM  M2 A4 vs A1Sound FC B04 C 2 vs.Washington Rush B04 A0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227802  Integrity Stadium  12:00 PM  STDM A6 vs A1Kitsap Alliance FC - B04 A 0 vs.Washington Rush B04 A1
 227763  Harmony Sports Complex  02:00 PM  9 A8 vs A2WA Timbers 04B White 1 1 vs.Spokane Sounders B2004 RCL2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227789  Meadowdale High School  02:00 PM  1 A4 vs A6Sound FC B04 C 2 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A3

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227806  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  2 A1 vs A7Washington Rush B04 A 0 vs.Crossfire Premier B04 C2
 227809  Meadowdale Athletic Complex  12:45 PM  M2 A4 vs A8Sound FC B04 C 0 vs.WA Timbers 04B White 10

Bracket - Friday, December 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227768  Marymoor Park  05:00 PM  1 A7 vs A5Crossfire Premier B04 C 1 vs.Snohomish United B04 Black2

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227788  Harmony Sports Complex  02:00 PM  8 A8 vs A5WA Timbers 04B White 1 1 vs.Snohomish United B04 Black4

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227810  Harmony Sports Complex  12:00 PM  8 A8 vs A1WA Timbers 04B White 1 1 vs.Washington Rush B04 A0
 227813  Snohomish High School  02:30 PM  Low A5 vs A4Snohomish United B04 Black 4 vs.Sound FC B04 C1
 227812  Central Kitsap High School  04:00 PM  1 A6 vs A3Kitsap Alliance FC - B04 A 2 vs.Northwest United - BU16 Red2

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 227800  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A7 vs A6Crossfire Premier B04 C 3 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1
 227808  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A3 vs A5Northwest United - BU16 Red   vs.Snohomish United B04 Black