Team Schedules - Boys Under 12 Div 1 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Crossfire Premier B08 A33333333333333333 51 79  95 
 A1 : Seattle United B08 Copa A30333333033333313 43 61  78 
 A2 : Washington Premier FC B08 Black A00033333330030133031 10  45 
 A7 : Crossfire Premier B09 A30030013300330303 25 -18  34 
 A8 : Crossfire Yakima B08 Black33003030030003000018 -26  36 
 A4 : Sound FC B08 A0000303011001 033 15 -20  31 
 A9 : Crossfire Premier B08 B03330000013001000 14 -24  24 
 A6 : Seattle United B08 Tango B3300003103010 000 14 -25  30 
 A5 : Eastside FC B08E00300010000010303011 -37  27 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229687  Jefferson Playfield  09:00 AM  FF A1 vs A2Seattle United B08 Copa A 3 vs.Washington Premier FC B08 Black A0
 229690  60 Acres  11:30 AM  23 A7 vs A5Crossfire Premier B09 A 4 vs.Eastside FC B08E1
 229689  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 A8 vs A4Crossfire Yakima B08 Black 6 vs.Sound FC B08 A1
 229688  60 Acres  01:00 PM  23 A9 vs A3Crossfire Premier B08 B 0 vs.Crossfire Premier B08 A4
 229761  Sozo Sports Complex  04:00 PM  9 A8 vs A4Crossfire Yakima B08 Black 2 vs.Sound FC B08 A1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229692  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A4 vs A9Sound FC B08 A 1 vs.Crossfire Premier B08 B4
 229691  TBD   --    --  A3 vs A1Crossfire Premier B08 A 4 vs.Seattle United B08 Copa A3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229694  Van Asselt Elementary  10:00 AM  1 A6 vs A7Seattle United B08 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B09 A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229696  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  4A A2 vs A3Washington Premier FC B08 Black A 0 vs.Crossfire Premier B08 A6
 229695  Jefferson Playfield  02:00 PM  N A1 vs A4Seattle United B08 Copa A 2 vs.Sound FC B08 A0
 229697  60 Acres  03:00 PM  23 A9 vs A5Crossfire Premier B08 B 5 vs.Eastside FC B08E2
 229698  Sozo Sports Complex  04:00 PM  9 A8 vs A6Crossfire Yakima B08 Black 2 vs.Seattle United B08 Tango B6

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229693  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A8Eastside FC B08E 3 vs.Crossfire Yakima B08 Black0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229700  Ballinger Playfield  11:00 AM  BP A4 vs A2Sound FC B08 A 2 vs.Washington Premier FC B08 Black A1
 229701  Jefferson Playfield  12:00 PM  N A6 vs A9Seattle United B08 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B08 B3
 229738  Sozo Sports Complex  04:00 PM  9 A8 vs A7Crossfire Yakima B08 Black 2 vs.Crossfire Premier B09 A1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229699  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A1Eastside FC B08E 3 vs.Seattle United B08 Copa A8

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229706  Marymoor Park  06:00 PM  1 A9 vs A7Crossfire Premier B08 B 1 vs.Crossfire Premier B09 A2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229703  Jefferson Playfield  10:30 AM  S A1 vs A6Seattle United B08 Copa A 7 vs.Seattle United B08 Tango B1
 229704  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2A A2 vs A5Washington Premier FC B08 Black A 5 vs.Eastside FC B08E1
 229705  Marymoor Park  01:00 PM  3 A3 vs A4Crossfire Premier B08 A 7 vs.Sound FC B08 A3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229747  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 A8 vs A1Crossfire Yakima B08 Black 0 vs.Seattle United B08 Copa A2

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229717  Marymoor Park  05:30 PM  2 A7 vs A3Crossfire Premier B09 A 2 vs.Crossfire Premier B08 A7

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229708  Jefferson Playfield  01:30 PM  S A6 vs A2Seattle United B08 Tango B 1 vs.Washington Premier FC B08 Black A2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229710  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A9Crossfire Yakima B08 Black 5 vs.Crossfire Premier B08 B2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229714  Ballinger Playfield  09:00 AM  BP A4 vs A5Sound FC B08 A 2 vs.Eastside FC B08E1
 229712  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  2A A2 vs A7Washington Premier FC B08 Black A 3 vs.Crossfire Premier B09 A0
 229713  Marymoor Park  05:00 PM  2 A3 vs A6Crossfire Premier B08 A 6 vs.Seattle United B08 Tango B0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229716  Sozo Sports Complex  11:00 AM  9 A8 vs A2Crossfire Yakima B08 Black 2 vs.Washington Premier FC B08 Black A4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229718  Jefferson Playfield  12:00 PM  N A6 vs A4Seattle United B08 Tango B 4 vs.Sound FC B08 A3
 229715  Marymoor Park  01:00 PM  5 A9 vs A1Crossfire Premier B08 B 2 vs.Seattle United B08 Copa A5

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229721  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A4 vs A7Sound FC B08 A 1 vs.Crossfire Premier B09 A1
 229719  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2A A2 vs A9Washington Premier FC B08 Black A 1 vs.Crossfire Premier B08 B0
 229722  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A5 vs A6Eastside FC B08E 1 vs.Seattle United B08 Tango B1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229736  Jefferson Playfield  02:30 PM  N A1 vs A5Seattle United B08 Copa A 6 vs.Eastside FC B08E0

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229726  Marymoor Park  05:30 PM  2 A3 vs A9Crossfire Premier B08 A 4 vs.Crossfire Premier B08 B1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229724  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A5 vs A7Eastside FC B08E 1 vs.Crossfire Premier B09 A2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229727  Jefferson Playfield  09:00 AM  N A1 vs A3Seattle United B08 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B08 A2
 229728  Marymoor Park  10:00 AM  3 A9 vs A4Crossfire Premier B08 B 3 vs.Sound FC B08 A3
 229730  Marymoor Park  02:30 PM  6 A7 vs A6Crossfire Premier B09 A 3 vs.Seattle United B08 Tango B1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229731  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 A4 vs A1Sound FC B08 A 0 vs.Seattle United B08 Copa A6
 229734  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A5 vs A9Eastside FC B08E 0 vs.Crossfire Premier B08 B1
 229733  Jefferson Playfield  03:00 PM  N A6 vs A8Seattle United B08 Tango B 5 vs.Crossfire Yakima B08 Black4

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229741  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A4 vs A3Sound FC B08 A 1 vs.Crossfire Premier B08 A2
 229707  Marymoor Park  03:00 PM  6 A7 vs A1Crossfire Premier B09 A 1 vs.Seattle United B08 Copa A4

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229740  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A5 vs A2Eastside FC B08E 3 vs.Washington Premier FC B08 Black A6

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229745  Jefferson Playfield  09:00 AM  N A1 vs A7Seattle United B08 Copa A 10 vs.Crossfire Premier B09 A1
 229746  Marymoor Park  01:00 PM  3 A9 vs A8Crossfire Premier B08 B 0 vs.Crossfire Yakima B08 Black2
 229744  Jefferson Playfield  04:30 PM  N A2 vs A6Washington Premier FC B08 Black A 4 vs.Seattle United B08 Tango B2
 229743  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A5Crossfire Premier B08 A 8 vs.Eastside FC B08E0

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229732  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A2Crossfire Premier B08 A 1 vs.Washington Premier FC B08 Black A0

Bracket - Friday, January 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229742  Redmond High School  06:00 PM  A A7 vs A9Crossfire Premier B09 A 2 vs.Crossfire Premier B08 B1

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229711  Jefferson Playfield  01:00 PM  S A1 vs A8Seattle United B08 Copa A 5 vs.Crossfire Yakima B08 Black1
 229748  Marymoor Park  03:00 PM  5 A7 vs A2Crossfire Premier B09 A 4 vs.Washington Premier FC B08 Black A3
 229750  Preston Park  05:45 PM  3 A5 vs A4Eastside FC B08E 2 vs.Sound FC B08 A2

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229737  Redmond High School  10:00 AM  A A9 vs A6Crossfire Premier B08 B 1 vs.Seattle United B08 Tango B1

Bracket - Thursday, February 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229739  Lower Woodland  05:50 PM  2 A6 vs A1Seattle United B08 Tango B 0 vs.Seattle United B08 Copa A7

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229752  Marymoor Park  01:00 PM  2 A3 vs A7Crossfire Premier B08 A 9 vs.Crossfire Premier B09 A0
 229751  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A4 vs A6Sound FC B08 A   vs.Seattle United B08 Tango B 
 229754  Jefferson Playfield  03:00 PM  S A1 vs A9Seattle United B08 Copa A 5 vs.Crossfire Premier B08 B0

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229756  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 A8 vs A3Crossfire Yakima B08 Black 3 vs.Crossfire Premier B08 A10

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229709  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A3Eastside FC B08E 0 vs.Crossfire Premier B08 A7

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229755  Marymoor Park  11:00 AM  6 A9 vs A2Crossfire Premier B08 B 0 vs.Washington Premier FC B08 Black A3
 229758  Jefferson Playfield  02:30 PM  N A6 vs A5Seattle United B08 Tango B 2 vs.Eastside FC B08E3
 229757  Marymoor Park  03:30 PM  4 A7 vs A4Crossfire Premier B09 A 5 vs.Sound FC B08 A2

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229735  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4A A2 vs A4Washington Premier FC B08 Black A 3 vs.Sound FC B08 A5
 229720  Marymoor Park  11:00 AM  3 A3 vs A8Crossfire Premier B08 A 6 vs.Crossfire Yakima B08 Black0
 229702  Marymoor Park  02:00 PM  2 A7 vs A8Crossfire Premier B09 A 2 vs.Crossfire Yakima B08 Black3

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229759  Van Asselt Elementary  12:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United B08 Copa A 1 vs.Washington Premier FC B08 Black A1
 229725  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 A4 vs A8Sound FC B08 A 4 vs.Crossfire Yakima B08 Black2
 229762  Marymoor Park  02:00 PM  5 A7 vs A5Crossfire Premier B09 A 3 vs.Eastside FC B08E1
 229760  Redmond High School  04:30 PM  A A9 vs A3Crossfire Premier B08 B 0 vs.Crossfire Premier B08 A7

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229749  Van Asselt Elementary  11:30 AM  1 A6 vs A3Seattle United B08 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B08 A5
 229753  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2A A2 vs A8Washington Premier FC B08 Black A 5 vs.Crossfire Yakima B08 Black0

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229767  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A2 vs A6Washington Premier FC B08 Black A 3 vs.Seattle United B08 Tango B1
 229765  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A8Eastside FC B08E 5 vs.Crossfire Yakima B08 Black2
 229764  Woodinville Sports Field  02:30 PM  5 A4 vs A9Sound FC B08 A   vs.Crossfire Premier B08 B 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229729  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 A8 vs A5Crossfire Yakima B08 Black 0CC vs.Eastside FC B08E0CC
 229723  Van Asselt Play Field  10:30 PM  1 A2 vs A1Washington Premier FC B08 Black A 1 vs.Seattle United B08 Copa A3

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 229763  Marymoor Park  09:00 AM  3 A3 vs A1Crossfire Premier B08 A   vs.Seattle United B08 Copa A 
 229766  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United B08 Tango B   vs.Crossfire Premier B09 A