Team Schedules - Boys Under 09 Div 3 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Eastside FC B11 Blue C30300333330301331133039 18  57 
 A5 : Seattle United B11 Nova D3101330333033330010 336 21  67 
 A4 : Washington Premier FC B11 White B33333300001033030110 30 12  75 
 A7 : PacNW B11 Blue011300333031 1300301127 -10  53 
 A6 : Washington Rush B11 Nero B00100031013010033313326 -2  62 
 A2 : Kitsap Alliance FC - B11 A030130313010013 0131125 0  43 
 A1 : Sound FC B11 B300333300301 0000010121 -16  46 
 A8 : Crossfire Yakima B11 Black00300010131 01301303121 -23  56 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206986  Lobe Fields  01:30 PM  2A A2 vs A1Kitsap Alliance FC - B11 A 0 vs.Sound FC B11 B1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206964  60 Acres  09:00 AM  17C A4 vs A7Washington Premier FC B11 White B 6 vs.PacNW B11 Blue2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206965  McGilvra  12:00 PM  1 A5 vs A6Seattle United B11 Nova D 7 vs.Washington Rush B11 Nero B5
 206962  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A3 vs A1Eastside FC B11 Blue C 2 vs.Sound FC B11 B0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206981  Sozo Sports Complex  12:00 PM  7B A8 vs A4Crossfire Yakima B11 Black 0 vs.Washington Premier FC B11 White B9
 207037  Sozo Sports Complex  03:00 PM  7B A8 vs A4Crossfire Yakima B11 Black 1 vs.Washington Premier FC B11 White B4

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206967  Lobe Fields  10:30 AM  2A A2 vs A3Kitsap Alliance FC - B11 A 2 vs.Eastside FC B11 Blue C0
 206966  Ballinger Playfield  10:45 AM  BP A1 vs A4Sound FC B11 B 3 vs.Washington Premier FC B11 White B11
 207025  Sozo Sports Complex  01:00 PM  5A A8 vs A6Crossfire Yakima B11 Black 8 vs.Washington Rush B11 Nero B2
 206968  Starfire Sports Complex  02:45 PM  4 A7 vs A5PacNW B11 Blue 1 vs.Seattle United B11 Nova D1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206972  Walter E. Hall  10:15 AM  4 A6 vs A7Washington Rush B11 Nero B 4 vs.PacNW B11 Blue4
 206973  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A3 vs A8Eastside FC B11 Blue C 4 vs.Crossfire Yakima B11 Black1
 206971  60 Acres  03:00 PM  19 B A4 vs A2Washington Premier FC B11 White B 6 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1
 206970  Ridgecrest Elementary School  04:30 PM  E A5 vs A1Seattle United B11 Nova D 0 vs.Sound FC B11 B1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206977  Starfire Sports Complex  12:00 PM  6 A7 vs A8PacNW B11 Blue 7 vs.Crossfire Yakima B11 Black3
 206974  Ballinger Playfield  01:00 PM  BP A1 vs A6Sound FC B11 B 7 vs.Washington Rush B11 Nero B4
 206975  Lobe Fields  03:00 PM  2B A2 vs A5Kitsap Alliance FC - B11 A 2 vs.Seattle United B11 Nova D2
 206976  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A3 vs A4Eastside FC B11 Blue C 1 vs.Washington Premier FC B11 White B3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206980  Fall Hillwood Park  09:00 AM  N A5 vs A3Seattle United B11 Nova D 4 vs.Eastside FC B11 Blue C2
 206978  Starfire Sports Complex  02:00 PM  4A A7 vs A1PacNW B11 Blue 0 vs.Sound FC B11 B2
 206979  Walter E. Hall  04:30 PM  4 A6 vs A2Washington Rush B11 Nero B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206959  Starfire Sports Complex  12:30 PM  2 A7 vs A3PacNW B11 Blue 2 vs.Eastside FC B11 Blue C4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206985  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A5Washington Premier FC B11 White B 2 vs.Seattle United B11 Nova D9
 207010  Sozo Sports Complex  01:00 PM  7B A8 vs A1Crossfire Yakima B11 Black 2 vs.Sound FC B11 B5
 206983  Lobe Fields  03:30 PM  2A A2 vs A7Kitsap Alliance FC - B11 A 1 vs.PacNW B11 Blue2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206984  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A3 vs A6Eastside FC B11 Blue C 5 vs.Washington Rush B11 Nero B3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206989  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2B A4 vs A6Washington Premier FC B11 White B 1 vs.Washington Rush B11 Nero B3
 206958  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A1 vs A2Sound FC B11 B 2 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A5

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206990  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A1 vs A3Sound FC B11 B 0 vs.Eastside FC B11 Blue C4
 206992  Starfire Sports Complex  12:45 PM  11 A7 vs A4PacNW B11 Blue 5 vs.Washington Premier FC B11 White B2
 206963  Sozo Sports Complex  04:00 PM  5A A8 vs A2Crossfire Yakima B11 Black 6 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A6

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207019  Sozo Sports Complex  10:00 AM  5A A8 vs A2Crossfire Yakima B11 Black 1 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A8

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206994  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A4 vs A1Washington Premier FC B11 White B 1 vs.Sound FC B11 B8
 206995  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A3 vs A2Eastside FC B11 Blue C 4 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1
 206969  Sozo Sports Complex  01:00 PM  5A A8 vs A6Crossfire Yakima B11 Black 4 vs.Washington Rush B11 Nero B4
 206996  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  E A5 vs A7Seattle United B11 Nova D 1 vs.PacNW B11 Blue3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206987  Preston Park  05:00 PM  Mod2 A3 vs A7Eastside FC B11 Blue C 3 vs.PacNW B11 Blue2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207000  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 A7 vs A6PacNW B11 Blue 5 vs.Washington Rush B11 Nero B1
 206998  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A1 vs A5Sound FC B11 B 2 vs.Seattle United B11 Nova D3
 206999  Lobe Fields  12:00 PM  2A A2 vs A4Kitsap Alliance FC - B11 A 2 vs.Washington Premier FC B11 White B2
 207001  Sozo Sports Complex  01:00 PM  5A A8 vs A3Crossfire Yakima B11 Black 3 vs.Eastside FC B11 Blue C2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207002  Walter E. Hall  09:00 AM  4 A6 vs A1Washington Rush B11 Nero B 3 vs.Sound FC B11 B3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207005  Sozo Sports Complex  01:00 PM  7B A8 vs A7Crossfire Yakima B11 Black 3 vs.PacNW B11 Blue3
 207003  Ridgecrest Elementary School  02:00 PM  W A5 vs A2Seattle United B11 Nova D 2 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1
 207004  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A4 vs A3Washington Premier FC B11 White B 0 vs.Eastside FC B11 Blue C3

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207007  Lobe Fields  02:00 PM  2A A2 vs A6Kitsap Alliance FC - B11 A 0 vs.Washington Rush B11 Nero B3
 207008  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A3 vs A5Eastside FC B11 Blue C 1 vs.Seattle United B11 Nova D7

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207006  Woodinville Sports Field  11:45 AM  3 A1 vs A7Sound FC B11 B   vs.PacNW B11 Blue 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207011  Starfire Sports Complex  01:00 PM  4 A7 vs A2PacNW B11 Blue 1 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1
 207013  Ridgecrest Elementary School  02:00 PM  E A5 vs A4Seattle United B11 Nova D 2 vs.Washington Premier FC B11 White B5

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207017  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  11:45 AM  1 A6 vs A4Washington Rush B11 Nero B 1 vs.Washington Premier FC B11 White B6
 207014  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 A1 vs A2Sound FC B11 B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207012  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:30 AM  1 A6 vs A3Washington Rush B11 Nero B 1 vs.Eastside FC B11 Blue C1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207021  Ridgecrest Elementary School  09:30 AM  W A5 vs A6Seattle United B11 Nova D 5 vs.Washington Rush B11 Nero B0
 206991  Lobe Fields  12:00 PM  2B A2 vs A8Kitsap Alliance FC - B11 A   vs.Crossfire Yakima B11 Black 
 207018  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A3 vs A1Eastside FC B11 Blue C 3 vs.Sound FC B11 B2
 207020  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2B A4 vs A7Washington Premier FC B11 White B 2 vs.PacNW B11 Blue4

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206993  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  2B A6 vs A5Washington Rush B11 Nero B 1 vs.Seattle United B11 Nova D2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207022  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A1 vs A4Sound FC B11 B 0 vs.Washington Premier FC B11 White B3
 207024  Valley RidgePark  12:45 PM  3 A7 vs A5PacNW B11 Blue 2 vs.Seattle United B11 Nova D6
 206997  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:00 PM  1 A6 vs A8Washington Rush B11 Nero B 6 vs.Crossfire Yakima B11 Black0
 207023  Lobe Fields  03:00 PM  2B A2 vs A3Kitsap Alliance FC - B11 A 1 vs.Eastside FC B11 Blue C2

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207026  Ridgecrest Elementary School  12:00 PM  E A5 vs A1Seattle United B11 Nova D 4 vs.Sound FC B11 B1
 207029  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A3 vs A8Eastside FC B11 Blue C 2 vs.Crossfire Yakima B11 Black2

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207009  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A4 vs A8Washington Premier FC B11 White B 2 vs.Crossfire Yakima B11 Black5

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207027  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A2Washington Premier FC B11 White B 3 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A3
 207028  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:30 PM  1 A6 vs A7Washington Rush B11 Nero B 7 vs.PacNW B11 Blue0

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207030  Woodinville Sports Field  01:00 PM  3 A1 vs A6Sound FC B11 B 0 vs.Washington Rush B11 Nero B5
 207031  Lobe Fields  01:00 PM  2B A2 vs A5Kitsap Alliance FC - B11 A 3 vs.Seattle United B11 Nova D2
 207033  Starfire Sports Complex  02:00 PM  4 A7 vs A8PacNW B11 Blue 2 vs.Crossfire Yakima B11 Black1
 207032  Preston Park  05:00 PM  Mod1 A3 vs A4Eastside FC B11 Blue C 4 vs.Washington Premier FC B11 White B4

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207015  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A7 vs A3PacNW B11 Blue 0 vs.Eastside FC B11 Blue C7

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207036  Ridgecrest Elementary School  09:30 AM  E A5 vs A3Seattle United B11 Nova D 0 vs.Eastside FC B11 Blue C3
 207034  Starfire Sports Complex  10:15 AM  10 A7 vs A1PacNW B11 Blue 6 vs.Sound FC B11 B6
 207035  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:30 PM  1 A6 vs A2Washington Rush B11 Nero B 2 vs.Kitsap Alliance FC - B11 A2

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206961  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  11:45 AM  1 A6 vs A4Washington Rush B11 Nero B 6 vs.Washington Premier FC B11 White B3
 207016  Sozo Sports Complex  01:00 PM  5A A8 vs A5Crossfire Yakima B11 Black 2 vs.Seattle United B11 Nova D2
 206988  Sozo Sports Complex  02:30 PM  5A A8 vs A5Crossfire Yakima B11 Black 6 vs.Seattle United B11 Nova D2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207041  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A5Washington Premier FC B11 White B   vs.Seattle United B11 Nova D 
 206960  Whitman MS  01:30 PM  1 A5 vs A8Seattle United B11 Nova D 6 vs.Crossfire Yakima B11 Black3
 207039  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  03:30 PM  2 A2 vs A7Kitsap Alliance FC - B11 A 2 vs.PacNW B11 Blue2
 207040  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A3 vs A6Eastside FC B11 Blue C 0 vs.Washington Rush B11 Nero B1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 206982  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A1 vs A8Sound FC B11 B 2 vs.Crossfire Yakima B11 Black4
 207038  Woodinville Sports Field  02:45 PM  1 A1 vs A8Sound FC B11 B 1 vs.Crossfire Yakima B11 Black1