Team Schedules - Boys Under 10 Div 4 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A10 : Eastside FC B10 Blue C333333133333333331313360 65  107 
 A3 : Northwest United - BU10 Red333313333330333033300049 76  120 
 A12 : Whatcom FC Ra - B10 Blue331103013331313133303 42 54  85 
 A5 : Sound FC B10 C003330313331033303033041 51  108 
 A9 : Washington Premier FC B10 Navy C303313031010330033333 39 43  91 
 A2 : Kitsap Alliance FC - B10 A300030033313011333003336 32  75 
 A1 : Crossfire Premier B10 E001003303030330313133033 8  50 
 A6 : Blackhills FC B10 Red B330330300030303103030 31 21  74 
 A8 : Harbor Premier B10 White B031030003033100310030327 -4  45 
 A4 : Washington Rush B10 Azul C031000003030000000300013 -84  30 
 A11 : PacNW B10 Gold D00003000000000000000003 -117  13 
 A7 : Blackhills FC B10 White C000000000000000000030 3 -145  16 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221784  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4B A10 vs A4Eastside FC B10 Blue C 2 vs.Washington Rush B10 Azul C1
 221785  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A9 vs A5Washington Premier FC B10 Navy C 5 vs.Sound FC B10 C3
 221783  Starfire Sports Complex  12:30 PM  10 A11 vs A3PacNW B10 Gold D 1 vs.Northwest United - BU10 Red15
 221782  60 Acres  02:00 PM  17A A1 vs A2Crossfire Premier B10 E 1 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A2
 221787  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  02:00 PM  01 A7 vs A12Blackhills FC B10 White C 0 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue11
 221786  Harbor Heights Elementary  03:00 PM  1 A8 vs A6Harbor Premier B10 White B 0 vs.Blackhills FC B10 Red B4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221791  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A5 vs A10Sound FC B10 C 7 vs.Eastside FC B10 Blue C8
 221793  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  01 A7 vs A8Blackhills FC B10 White C 1 vs.Harbor Premier B10 White B4
 221788  Skagit River Park  11:00 AM  6 A3 vs A1Northwest United - BU10 Red 3 vs.Crossfire Premier B10 E1
 221789  Phillips 66 Soccer Park  03:15 PM  8 A12 vs A2Whatcom FC Ra - B10 Blue 2 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A0
 221790  Walter E. Hall  03:40 PM  4 A4 vs A11Washington Rush B10 Azul C 6 vs.PacNW B10 Gold D3
 221792  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  06:00 PM  01 A6 vs A9Blackhills FC B10 Red B 6 vs.Washington Premier FC B10 Navy C2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221861  Skagit River Park  11:00 AM  6 A3 vs A2Northwest United - BU10 Red 3 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221796  Starfire Sports Complex  09:00 AM  6 A11 vs A5PacNW B10 Gold D 1 vs.Sound FC B10 C15
 221798  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A9 vs A7Washington Premier FC B10 Navy C 10 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221797  Starfire Sports Complex  10:30 AM  4B A10 vs A6Eastside FC B10 Blue C 4 vs.Blackhills FC B10 Red B2
 221794  60 Acres  11:30 AM  18 D A1 vs A4Crossfire Premier B10 E 1 vs.Washington Rush B10 Azul C1
 221799  Phillips 66 Soccer Park  12:45 PM  7 A12 vs A8Whatcom FC Ra - B10 Blue 2 vs.Harbor Premier B10 White B2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221795  Lobe Fields  01:00 PM  2A A2 vs A3Kitsap Alliance FC - B10 A 1 vs.Northwest United - BU10 Red4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221802  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A3 vs A12Northwest United - BU10 Red 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue3
 221803  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:00 AM  01 A6 vs A11Blackhills FC B10 Red B 10 vs.PacNW B10 Gold D2
 221804  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  01 A7 vs A10Blackhills FC B10 White C 0 vs.Eastside FC B10 Blue C8
 221800  Woodinville Sports Field  02:15 PM  3 A5 vs A1Sound FC B10 C 2 vs.Crossfire Premier B10 E0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221801  Walter E. Hall  01:00 PM  4 A4 vs A2Washington Rush B10 Azul C 1 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221809  TBD   --    --  A11 vs A7PacNW B10 Gold D 2 vs.Blackhills FC B10 White C1
 221806  Marymoor Park  11:00 AM  6 A1 vs A6Crossfire Premier B10 E 0 vs.Blackhills FC B10 Red B3
 221810  Starfire Sports Complex  12:45 PM  4A A10 vs A8Eastside FC B10 Blue C 5 vs.Harbor Premier B10 White B1
 221808  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A3 vs A4Northwest United - BU10 Red 6 vs.Washington Rush B10 Azul C2
 221807  Lobe Fields  04:30 PM  2B A2 vs A5Kitsap Alliance FC - B10 A 1 vs.Sound FC B10 C2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221837  Starfire Sports Complex  10:00 AM  2 A10 vs A2Eastside FC B10 Blue C 3 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A2
 221811  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2B A9 vs A12Washington Premier FC B10 Navy C 5 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221817  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A9 vs A10Washington Premier FC B10 Navy C 5 vs.Eastside FC B10 Blue C5
 221815  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  9 A12 vs A4Whatcom FC Ra - B10 Blue 6 vs.Washington Rush B10 Azul C0
 221812  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  01 A7 vs A1Blackhills FC B10 White C 1 vs.Crossfire Premier B10 E5
 221813  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  01:30 PM  01 A6 vs A2Blackhills FC B10 Red B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A1
 221816  Gig Harbor High School  01:30 PM  2B A8 vs A11Harbor Premier B10 White B 4 vs.PacNW B10 Gold D0
 221814  Ballinger Playfield  03:00 PM  BP A5 vs A3Sound FC B10 C 2 vs.Northwest United - BU10 Red4

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221819  Lobe Fields  10:30 AM  2B A2 vs A7Kitsap Alliance FC - B10 A 9 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221822  Starfire Sports Complex  11:00 AM  6 A11 vs A9PacNW B10 Gold D 0 vs.Washington Premier FC B10 Navy C4
 221823  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  8 A12 vs A10Whatcom FC Ra - B10 Blue 4 vs.Eastside FC B10 Blue C6
 221821  Walter E. Hall  03:00 PM  4 A4 vs A5Washington Rush B10 Azul C 2 vs.Sound FC B10 C7

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221829  Starfire Sports Complex  05:00 PM  3 A10 vs A11Eastside FC B10 Blue C 3 vs.PacNW B10 Gold D0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221824  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A9 vs A1Washington Premier FC B10 Navy C 1 vs.Crossfire Premier B10 E4
 221825  Harbor Heights Elementary  09:15 AM  3 A8 vs A2Harbor Premier B10 White B 0 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A2
 221826  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  01 A7 vs A3Blackhills FC B10 White C 0 vs.Northwest United - BU10 Red8
 221827  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  01:30 PM  01 A6 vs A4Blackhills FC B10 Red B 6 vs.Washington Rush B10 Azul C0
 221828  Woodinville Sports Field  02:15 PM  1 A5 vs A12Sound FC B10 C 2 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221820  Skagit River Park  03:00 PM  6 A3 vs A6Northwest United - BU10 Red 6 vs.Blackhills FC B10 Red B3
 221805  Gig Harbor High School  03:15 PM  2A A8 vs A9Harbor Premier B10 White B 0 vs.Washington Premier FC B10 Navy C1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221833  Walter E. Hall  10:15 AM  4 A4 vs A7Washington Rush B10 Azul C 3 vs.Blackhills FC B10 White C2
 221834  Ballinger Playfield  10:30 AM  BP A5 vs A6Sound FC B10 C 4 vs.Blackhills FC B10 Red B3
 221832  Skagit River Park  01:00 PM  6 A3 vs A8Northwest United - BU10 Red 6 vs.Harbor Premier B10 White B3
 221835  Starfire Sports Complex  02:00 PM  11 A11 vs A12PacNW B10 Gold D 0 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue10
 221830  Marymoor Park  05:00 PM  4 A1 vs A10Crossfire Premier B10 E 2 vs.Eastside FC B10 Blue C4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221831  Lobe Fields  02:00 PM  2B A2 vs A9Kitsap Alliance FC - B10 A 2 vs.Washington Premier FC B10 Navy C2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221836  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A11 vs A1PacNW B10 Gold D 0 vs.Crossfire Premier B10 E4
 221839  Gig Harbor High School  11:45 AM  2B A8 vs A4Harbor Premier B10 White B 5 vs.Washington Rush B10 Azul C0
 221841  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A12 vs A6Whatcom FC Ra - B10 Blue 2 vs.Blackhills FC B10 Red B0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221840  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  01 A7 vs A5Blackhills FC B10 White C 1 vs.Sound FC B10 C13
 221838  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2C A9 vs A3Washington Premier FC B10 Navy C 4 vs.Northwest United - BU10 Red7

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221843  Lobe Fields  10:30 AM  2A A2 vs A11Kitsap Alliance FC - B10 A 3 vs.PacNW B10 Gold D0
 221847  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  01 A6 vs A7Blackhills FC B10 Red B 9 vs.Blackhills FC B10 White C4
 221842  Grasslawn Park  12:30 PM  GL2 A1 vs A12Crossfire Premier B10 E 0 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue5
 221844  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A3 vs A10Northwest United - BU10 Red 2 vs.Eastside FC B10 Blue C4
 221846  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 A5 vs A8Sound FC B10 C 4 vs.Harbor Premier B10 White B1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221849  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A3 vs A11Northwest United - BU10 Red 5 vs.PacNW B10 Gold D0
 221851  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A5 vs A9Sound FC B10 C 4 vs.Washington Premier FC B10 Navy C4
 221848  Integrity Stadium  03:30 PM  STDM A2 vs A1Kitsap Alliance FC - B10 A 0 vs.Crossfire Premier B10 E3
 221852  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A6 vs A8Blackhills FC B10 Red B 1 vs.Harbor Premier B10 White B2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221857  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4B A10 vs A5Eastside FC B10 Blue C 3 vs.Sound FC B10 C2
 221854  Redmond High School  01:00 PM  HS A1 vs A3Crossfire Premier B10 E 0 vs.Northwest United - BU10 Red4
 221859  Gig Harbor High School  01:30 PM  2A A8 vs A7Harbor Premier B10 White B 10 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221856  Starfire Sports Complex  03:30 PM  3 A11 vs A4PacNW B10 Gold D 1 vs.Washington Rush B10 Azul C3
 221855  Lobe Fields  04:00 PM  2A A2 vs A12Kitsap Alliance FC - B10 A 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue3

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221853  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  01 A12 vs A7Whatcom FC Ra - B10 Blue 4 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221858  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2B A9 vs A6Washington Premier FC B10 Navy C 1 vs.Blackhills FC B10 Red B5
 221850  Kasch Park Sports Complex  04:30 PM  2A A4 vs A10Washington Rush B10 Azul C 0 vs.Eastside FC B10 Blue C9

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221863  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A6 vs A10Blackhills FC B10 Red B 4 vs.Eastside FC B10 Blue C7
 221860  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2A A4 vs A1Washington Rush B10 Azul C 0 vs.Crossfire Premier B10 E6
 221864  Capital High School Turf  11:30 AM  1 A7 vs A9Blackhills FC B10 White C 0 vs.Washington Premier FC B10 Navy C12
 221865  Gig Harbor High School  11:30 AM  2B A8 vs A12Harbor Premier B10 White B 0 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue0
 221862  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A5 vs A11Sound FC B10 C 6 vs.PacNW B10 Gold D0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221845  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  12:00 PM  1 A4 vs A9Washington Rush B10 Azul C 1 vs.Washington Premier FC B10 Navy C10
 221818  Marymoor Park  05:00 PM  6 A1 vs A8Crossfire Premier B10 E 1 vs.Harbor Premier B10 White B0

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221866  Marymoor Park  10:00 AM  6 A1 vs A5Crossfire Premier B10 E 0 vs.Sound FC B10 C4
 221869  Starfire Complex  10:15 AM  11 A11 vs A6PacNW B10 Gold D 0 vs.Blackhills FC B10 Red B4
 221870  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A10 vs A7Eastside FC B10 Blue C 10 vs.Blackhills FC B10 White C0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221874  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A4 vs A3Washington Rush B10 Azul C 0 vs.Northwest United - BU10 Red9
 221876  Gig Harbor High School  09:30 AM  2A A8 vs A10Harbor Premier B10 White B 1 vs.Eastside FC B10 Blue C3

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221879  Lobe Fields  09:00 AM  2B A2 vs A6Kitsap Alliance FC - B10 A 2 vs.Blackhills FC B10 Red B2
 221882  Starfire Complex  10:15 AM  11 A11 vs A8PacNW B10 Gold D 0 vs.Harbor Premier B10 White B2
 221878  Marymoor Park  03:00 PM  4 A1 vs A7Crossfire Premier B10 E 5 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221880  Skagit Valley Community College  03:00 PM  2 A3 vs A5Northwest United - BU10 Red 5 vs.Sound FC B10 C6
 221881  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  03:00 PM  1 A4 vs A12Washington Rush B10 Azul C 0 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue6

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221873  Woodinville Sports Field  10:00 AM  1 A5 vs A2Sound FC B10 C 3 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A8
 221883  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A10 vs A9Eastside FC B10 Blue C 3 vs.Washington Premier FC B10 Navy C2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221889  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A10 vs A12Eastside FC B10 Blue C 2 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue2
 221884  Gig Harbor High School  12:00 PM  2B A8 vs A1Harbor Premier B10 White B 2 vs.Crossfire Premier B10 E2
 221885  Capital High School Turf  01:30 PM  1 A7 vs A2Blackhills FC B10 White C 0 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A6
 221886  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A6 vs A3Blackhills FC B10 Red B 2 vs.Northwest United - BU10 Red5

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221887  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A5 vs A4Sound FC B10 C 5 vs.Washington Rush B10 Azul C1
 221898  Gig Harbor High School  10:45 AM  2B A8 vs A3Harbor Premier B10 White B 1 vs.Northwest United - BU10 Red5

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221895  Valley RidgePark  09:00 AM  3 A11 vs A10PacNW B10 Gold D 0 vs.Eastside FC B10 Blue C7
 221894  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A12 vs A5Whatcom FC Ra - B10 Blue 4 vs.Sound FC B10 C1
 221891  Lobe Fields  10:00 AM  2B A2 vs A8Kitsap Alliance FC - B10 A 8 vs.Harbor Premier B10 White B1
 221892  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A3 vs A7Northwest United - BU10 Red 15 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221893  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  03:00 PM  1 A4 vs A6Washington Rush B10 Azul C 3 vs.Blackhills FC B10 Red B5
 221890  Redmond High School  04:00 PM  HS A1 vs A9Crossfire Premier B10 E 3 vs.Washington Premier FC B10 Navy C2

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221868  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  02 A12 vs A3Whatcom FC Ra - B10 Blue 5 vs.Northwest United - BU10 Red2
 221888  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A9 vs A11Washington Premier FC B10 Navy C 5 vs.PacNW B10 Gold D0
 221896  Preston Park  06:00 PM  Mod1 A10 vs A1Eastside FC B10 Blue C 1 vs.Crossfire Premier B10 E1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221897  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A9 vs A2Washington Premier FC B10 Navy C 4 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A2
 221901  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  02 A12 vs A11Whatcom FC Ra - B10 Blue 6 vs.PacNW B10 Gold D0
 221899  Capital High School Turf  05:00 PM  1 A7 vs A4Blackhills FC B10 White C 3 vs.Washington Rush B10 Azul C4

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221872  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A6 vs A1Blackhills FC B10 Red B 1 vs.Crossfire Premier B10 E3
 221875  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A7 vs A11Blackhills FC B10 White C 3 vs.PacNW B10 Gold D2

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221902  Marymoor Park  09:00 AM  3 A1 vs A11Crossfire Premier B10 E 6 vs.PacNW B10 Gold D1
 221906  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A5 vs A7Sound FC B10 C 11 vs.Blackhills FC B10 White C0
 221903  Lobe Fields  12:00 PM  2B A2 vs A10Kitsap Alliance FC - B10 A 2 vs.Eastside FC B10 Blue C7
 221904  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A3 vs A9Northwest United - BU10 Red 1 vs.Washington Premier FC B10 Navy C2
 221907  Capital High School Turf  01:00 PM  1 A6 vs A12Blackhills FC B10 Red B 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Blue2
 221905  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  04:15 PM  1 A4 vs A8Washington Rush B10 Azul C 0 vs.Harbor Premier B10 White B2

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221871  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A9 vs A8Washington Premier FC B10 Navy C 2 vs.Harbor Premier B10 White B1
 221900  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A6 vs A5Blackhills FC B10 Red B 1 vs.Sound FC B10 C3
 221867  Lobe Fields  02:00 PM  2B A2 vs A4Kitsap Alliance FC - B10 A 9 vs.Washington Rush B10 Azul C2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221908  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  02 A12 vs A1Whatcom FC Ra - B10 Blue 5 vs.Crossfire Premier B10 E2
 221912  Sehmel Homestead Park  10:15 AM  1-A A8 vs A5Harbor Premier B10 White B 3 vs.Sound FC B10 C2
 221909  Starfire Complex  10:30 AM  3 A11 vs A2PacNW B10 Gold D 0 vs.Kitsap Alliance FC - B10 A8
 221911  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2C A9 vs A4Washington Premier FC B10 Navy C 8 vs.Washington Rush B10 Azul C0
 221910  Preston Park  06:00 PM  Mod1 A10 vs A3Eastside FC B10 Blue C 3 vs.Northwest United - BU10 Red2

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221877  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A12 vs A9Whatcom FC Ra - B10 Blue   vs.Washington Premier FC B10 Navy C 

Bracket - Wednesday, March 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 221913  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  06:00 PM  01 A7 vs A6Blackhills FC B10 White C   vs.Blackhills FC B10 Red B