Team Schedules - Boys Under 11 Div 1 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B09 Copa A33333103333133330333 50 47  65 
 A2 : Washington Premier FC B09 Black A03300303033330333331343 39  74 
 A5 : Eastside FC B09 Red A33033303003013133013036 14  45 
 A4 : Sound FC B09 A3013330330330131003 336 11  45 
 A8 : 3RSC B09 Black033131330300103031   28 18  47 
 A7 : Crossfire Premier B09 B30103300331300300010327 -4  38 
 A6 : Seattle United B09 Tango B00001003000031003001 12 -35  21 
 A3 : PacNW B09 Maroon A0000000000000000000101 -90  11 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207213  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A6 vs A4Seattle United B09 Tango B 0 vs.Sound FC B09 A2
 207211  TBD   --    --  A7 vs A3Crossfire Premier B09 B 5 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207210  Jefferson Playfield  01:30 PM  N A1 vs A2Seattle United B09 Copa A 2 vs.Washington Premier FC B09 Black A0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207215  Bombing Range Sports Complex  01:30 PM  6 A8 vs A23RSC B09 Black 0 vs.Washington Premier FC B09 Black A1
 207217  Preston Park  03:15 PM  3 A5 vs A6Eastside FC B09 Red A 3 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207220  TBD   --    --  A7 vs A5Crossfire Premier B09 B 0 vs.Eastside FC B09 Red A8
 207218  Jefferson Playfield  12:30 PM  S A1 vs A4Seattle United B09 Copa A 3 vs.Sound FC B09 A2
 207221  Bombing Range Sports Complex  01:00 PM  6 A8 vs A63RSC B09 Black 4 vs.Seattle United B09 Tango B1
 207219  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2A A2 vs A3Washington Premier FC B09 Black A 2 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207277  Bombing Range Sports Complex  03:30 PM  5 A8 vs A63RSC B09 Black 5 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207233  Bombing Range Sports Complex  10:00 AM  6 A8 vs A43RSC B09 Black 2 vs.Sound FC B09 A2
 207214  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:30 PM  KG1/NOR A3 vs A1PacNW B09 Maroon A 2 vs.Seattle United B09 Copa A3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207222  Preston Park  10:15 AM  3 A5 vs A1Eastside FC B09 Red A 0 vs.Seattle United B09 Copa A1
 207224  Jefferson Playfield  10:30 AM  S A6 vs A7Seattle United B09 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B09 B2
 207225  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:15 PM  KG1/SO A3 vs A8PacNW B09 Maroon A 0 vs.3RSC B09 Black2
 207223  Ballinger Playfield  12:30 PM  BP A4 vs A2Sound FC B09 A 4 vs.Washington Premier FC B09 Black A2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207228  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  KG1/NOR A3 vs A4PacNW B09 Maroon A 1 vs.Sound FC B09 A2
 207227  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2A A2 vs A5Washington Premier FC B09 Black A 1 vs.Eastside FC B09 Red A2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207231  Jefferson Playfield  09:00 AM  S A6 vs A2Seattle United B09 Tango B 2 vs.Washington Premier FC B09 Black A6

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207226  Van Asselt Elementary  12:00 PM  1 A1 vs A6Seattle United B09 Copa A 3 vs.Seattle United B09 Tango B0
 207232  Preston Park  12:45 PM  3 A5 vs A3Eastside FC B09 Red A 6 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207216  Ballinger Playfield  01:15 PM  BP A4 vs A7Sound FC B09 A 1 vs.Crossfire Premier B09 B0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207235  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4A A2 vs A7Washington Premier FC B09 Black A 2 vs.Crossfire Premier B09 B4
 207236  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A3 vs A6PacNW B09 Maroon A 0 vs.Seattle United B09 Tango B1
 207237  Ballinger Playfield  09:15 AM  BP A4 vs A5Sound FC B09 A 0 vs.Eastside FC B09 Red A2
 207262  Bombing Range Sports Complex  01:30 PM  6 A8 vs A13RSC B09 Black 2 vs.Seattle United B09 Copa A2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207239  Karl Grosch Field at Steel Lake  08:45 AM  KG1/NOR A3 vs A7PacNW B09 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B09 B9

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207238  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A2 vs A1Washington Premier FC B09 Black A 5 vs.Seattle United B09 Copa A2
 207241  Ballinger Playfield  01:00 PM  BP A4 vs A6Sound FC B09 A 3 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207257  Bombing Range Sports Complex  01:30 PM  6 A8 vs A73RSC B09 Black 3 vs.Crossfire Premier B09 B1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207244  Marymoor Park  11:30 AM  2 A7 vs A4Crossfire Premier B09 B 0 vs.Sound FC B09 A2
 207242  Jefferson Playfield  01:30 PM  S A1 vs A3Seattle United B09 Copa A 9 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207271  Bombing Range Sports Complex  02:00 PM  6 A8 vs A23RSC B09 Black 4 vs.Washington Premier FC B09 Black A2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207250  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A5Seattle United B09 Copa A 2 vs.Eastside FC B09 Red A0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207247  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A3 vs A2PacNW B09 Maroon A 0 vs.Washington Premier FC B09 Black A5
 207246  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A4 vs A1Sound FC B09 A 0 vs.Seattle United B09 Copa A3
 207240  Bombing Range Sports Complex  01:30 PM  6 A8 vs A53RSC B09 Black 1 vs.Eastside FC B09 Red A2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207259  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A2 vs A6Washington Premier FC B09 Black A 7 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207253  Bombing Range Sports Complex  10:00 AM  6 A8 vs A33RSC B09 Black 6 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207252  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A7 vs A6Crossfire Premier B09 B 3 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207255  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A2Eastside FC B09 Red A 1 vs.Washington Premier FC B09 Black A4
 207254  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A6 vs A1Seattle United B09 Tango B 1 vs.Seattle United B09 Copa A3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207256  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A4 vs A3Sound FC B09 A 4 vs.PacNW B09 Maroon A2
 207245  Jefferson Playfield  04:00 PM  N A6 vs A5Seattle United B09 Tango B 1 vs.Eastside FC B09 Red A0

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207261  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A4 vs A8Sound FC B09 A 3 vs.3RSC B09 Black2

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207229  Marymoor Park  11:00 AM  5 A7 vs A8Crossfire Premier B09 B 1 vs.3RSC B09 Black0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207260  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A3 vs A5PacNW B09 Maroon A 0 vs.Eastside FC B09 Red A1
 207258  Van Asselt Elementary  02:30 PM  1 A1 vs A7Seattle United B09 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B09 B1

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207251  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A2 vs A4Washington Premier FC B09 Black A 3 vs.Sound FC B09 A0
 207248  Preston Park  02:00 PM  3 A5 vs A7Eastside FC B09 Red A 1 vs.Crossfire Premier B09 B4

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207269  Jefferson Playfield  09:00 AM  S A6 vs A4Seattle United B09 Tango B 1 vs.Sound FC B09 A1
 207266  Jefferson Playfield  10:30 AM  N A1 vs A2Seattle United B09 Copa A 4 vs.Washington Premier FC B09 Black A1
 207268  Preston Park  02:00 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B09 Red A 1 vs.3RSC B09 Black1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207234  Van Asselt Elementary  11:30 AM  1 A1 vs A8Seattle United B09 Copa A 5 vs.3RSC B09 Black1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207272  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A4 vs A7Sound FC B09 A 5 vs.Crossfire Premier B09 B1
 207270  Starfire Complex  11:30 AM  11 A3 vs A1PacNW B09 Maroon A 0 vs.Seattle United B09 Copa A8
 207273  Preston Park  05:45 PM  3 A5 vs A6Eastside FC B09 Red A 2 vs.Seattle United B09 Tango B0

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207265  Preston Park  01:30 PM  3 A5 vs A4Eastside FC B09 Red A 2 vs.Sound FC B09 A2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207274  Jefferson Playfield  02:30 PM  N A1 vs A4Seattle United B09 Copa A 4 vs.Sound FC B09 A0
 207276  Marymoor Park  04:00 PM  3 A7 vs A5Crossfire Premier B09 B 0 vs.Eastside FC B09 Red A1
 207275  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  4B A2 vs A3Washington Premier FC B09 Black A 7 vs.PacNW B09 Maroon A1

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207280  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Tango B 0 vs.Crossfire Premier B09 B2
 207278  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A1Eastside FC B09 Red A 3 vs.Seattle United B09 Copa A2
 207279  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 A4 vs A2Sound FC B09 A 1 vs.Washington Premier FC B09 Black A5
 207281  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A3 vs A8PacNW B09 Maroon A 1 vs.3RSC B09 Black7

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207243  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2A A2 vs A8Washington Premier FC B09 Black A 3 vs.3RSC B09 Black2

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207284  Starfire Complex  10:30 AM  10 A3 vs A4PacNW B09 Maroon A 0 vs.Sound FC B09 A10
 207285  Redmond High School  12:00 PM  HS A7 vs A8Crossfire Premier B09 B 0 vs.3RSC B09 Black2
 207283  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2A A2 vs A5Washington Premier FC B09 Black A 7 vs.Eastside FC B09 Red A2

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207230  Marymoor Park  11:00 AM  2 A7 vs A1Crossfire Premier B09 B 0 vs.Seattle United B09 Copa A4
 207212  Preston Park  12:45 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B09 Red A 3 vs.3RSC B09 Black3
 207264  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A3Seattle United B09 Tango B 5 vs.PacNW B09 Maroon A2

Bracket - Wednesday, February 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207282  Nathan Hale Stadium  06:45 PM  Stad A1 vs A6Seattle United B09 Copa A 2 vs.Seattle United B09 Tango B0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207286  Redmond High School  09:00 AM  HS A7 vs A1Crossfire Premier B09 B 0 vs.Seattle United B09 Copa A2
 207288  Preston Park  10:15 AM  3 A5 vs A3Eastside FC B09 Red A 5 vs.PacNW B09 Maroon A0
 207287  Van Asselt Elementary  10:30 AM  1 A6 vs A2Seattle United B09 Tango B 1 vs.Washington Premier FC B09 Black A5
 207289  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  6 A8 vs A43RSC B09 Black   vs.Sound FC B09 A 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207263  Marymoor Park  11:00 AM  2 A7 vs A2Crossfire Premier B09 B 2 vs.Washington Premier FC B09 Black A2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207291  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A2 vs A7Washington Premier FC B09 Black A 4 vs.Crossfire Premier B09 B0
 207292  Starfire Complex  09:00 AM  4 A3 vs A6PacNW B09 Maroon A 1 vs.Seattle United B09 Tango B1
 207293  Woodinville Sports Field  02:30 PM  6 A4 vs A5Sound FC B09 A 1 vs.Eastside FC B09 Red A0

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207249  TBD   --    --  A6 vs A8Seattle United B09 Tango B   vs.3RSC B09 Black 
 207267  Marymoor Park  09:00 AM  2 A7 vs A3Crossfire Premier B09 B 3 vs.PacNW B09 Maroon A1

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207290  Van Asselt Elementary  04:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B09 Copa A   vs.3RSC B09 Black