Team Schedules - Boys Under 12 Div 4 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Valor Soccer - B08 Premier Gold33333133303111333333352 39  60 
 A3 : FWFC B08 White 10333333003130010013334 9  43 
 A7 : Crossfire Premier B08 D13333003310301300330 33 3  31 
 A8 : Whatcom FC Ra - B08 Blue3300110330013103310 026 -1  48 
 A5 : PacNW B08 Blue B01003013303300 030 0 20 -4  41 
 A4 : Eastside FC B08 White B0003003031001300033  20 -1  39 
 A2 : Northwest United - BU12 White000000003100310333 3 20 -21  43 
 A6 : Sound FC B08 C3130000303101 030010019 -24  34 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207462  Ravensdale  10:30 AM  4 A1 vs A2Valor Soccer - B08 Premier Gold 5 vs.Northwest United - BU12 White1
 207463  60 Acres  10:45 AM  22 A A7 vs A3Crossfire Premier B08 D 2 vs.FWFC B08 White 2
 207464  Starfire Sports Complex  12:30 PM  3A A5 vs A8PacNW B08 Blue B 2 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue4
 207465  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A6 vs A4Sound FC B08 C 3 vs.Eastside FC B08 White B2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207469  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A5 vs A6PacNW B08 Blue B 4 vs.Sound FC B08 C4
 207468  Preston Park  10:15 AM  3 A4 vs A7Eastside FC B08 White B 0 vs.Crossfire Premier B08 D2
 207466  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A3 vs A1FWFC B08 White  0 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207483  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A6 vs A2Sound FC B08 C 5 vs.Northwest United - BU12 White2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207470  Ravensdale  10:30 AM  3 A1 vs A4Valor Soccer - B08 Premier Gold 5 vs.Eastside FC B08 White B2
 207471  Kasch Park Sports Complex  05:45 PM  2A A2 vs A3Northwest United - BU12 White 1 vs.FWFC B08 White 3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207478  Ravensdale  11:00 AM  4 A1 vs A6Valor Soccer - B08 Premier Gold 2 vs.Sound FC B08 C1
 207467  Phillips 66 Soccer Park  02:30 PM  6 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B08 Blue 6 vs.Northwest United - BU12 White0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207477  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/SO A3 vs A8FWFC B08 White  3 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue2
 207476  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 A6 vs A7Sound FC B08 C 0 vs.Crossfire Premier B08 D1
 207475  Preston Park  04:30 PM  3 A4 vs A2Eastside FC B08 White B 5 vs.Northwest United - BU12 White0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207480  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  KG1/NOR A3 vs A4FWFC B08 White  3 vs.Eastside FC B08 White B0
 207472  60 Acres  02:00 PM  23 A7 vs A5Crossfire Premier B08 D 4 vs.PacNW B08 Blue B2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207484  Starfire Sports Complex  02:00 PM  4B A5 vs A3PacNW B08 Blue B 1 vs.FWFC B08 White 3
 207481  Marymoor Park  02:00 PM  6 A7 vs A8Crossfire Premier B08 D 1 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207482  Marymoor Park  10:00 AM  2 A7 vs A1Crossfire Premier B08 D 0 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207486  Ravensdale  10:30 AM  3 A1 vs A8Valor Soccer - B08 Premier Gold 2 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue2
 207488  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A3 vs A6FWFC B08 White  4 vs.Sound FC B08 C2
 207489  Preston Park  04:30 PM  3 A4 vs A5Eastside FC B08 White B 2 vs.PacNW B08 Blue B3

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207474  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A5 vs A1PacNW B08 Blue B 1 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207492  Phillips 66 Soccer Park  12:45 AM  7 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B08 Blue 2 vs.PacNW B08 Blue B2
 207491  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A3 vs A7FWFC B08 White  4 vs.Crossfire Premier B08 D1
 207493  Preston Park  11:30 AM  3 A4 vs A6Eastside FC B08 White B 4 vs.Sound FC B08 C0
 207490  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  04:15 PM  1 A2 vs A1Northwest United - BU12 White 1 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold6

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207473  Phillips 66 Soccer Park  04:15 PM  6 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B08 Blue 5 vs.Sound FC B08 C6

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207494  Ravensdale  12:00 PM  4 A1 vs A3Valor Soccer - B08 Premier Gold 4 vs.FWFC B08 White 1
 207495  Skagit River Park  01:00 PM  10 A2 vs A8Northwest United - BU12 White 3 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue4
 207497  Ballinger Playfield  03:00 PM  BP A6 vs A5Sound FC B08 C 1 vs.PacNW B08 Blue B2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207479  Skagit River Park  01:00 PM  10 A2 vs A5Northwest United - BU12 White 3 vs.PacNW B08 Blue B5
 207485  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  7 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B08 Blue 3 vs.Eastside FC B08 White B2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207500  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 A5 vs A7PacNW B08 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B08 D2
 207499  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A3 vs A2FWFC B08 White  2 vs.Northwest United - BU12 White5

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207509  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  7 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B08 Blue 0 vs.Crossfire Premier B08 D1
 207487  Skagit Valley Community College  05:00 PM  2 A2 vs A7Northwest United - BU12 White 0 vs.Crossfire Premier B08 D0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207502  Ravensdale  10:30 AM  4 A1 vs A5Valor Soccer - B08 Premier Gold 1 vs.PacNW B08 Blue B3
 207503  Skagit River Park  01:00 PM  10 A2 vs A4Northwest United - BU12 White 2 vs.Eastside FC B08 White B4
 207505  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  02 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B08 Blue 2 vs.FWFC B08 White 7
 207504  Marymoor Park  03:00 PM  6 A7 vs A6Crossfire Premier B08 D 1 vs.Sound FC B08 C3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207508  Preston Park  09:00 AM  3 A4 vs A3Eastside FC B08 White B 1 vs.FWFC B08 White 1
 207507  Starfire Sports Complex  12:15 PM  4B A5 vs A2PacNW B08 Blue B 4 vs.Northwest United - BU12 White2
 207501  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A6 vs A8Sound FC B08 C 0 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207496  Marymoor Park  02:00 PM  6 A7 vs A4Crossfire Premier B08 D 1 vs.Eastside FC B08 White B0

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207511  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A2 vs A6Northwest United - BU12 White 2 vs.Sound FC B08 C1
 207512  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A3 vs A5FWFC B08 White  1 vs.PacNW B08 Blue B0
 207513  Preston Park  12:45 PM  3 A4 vs A8Eastside FC B08 White B 2 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue3

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207510  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 A1 vs A7Valor Soccer - B08 Premier Gold 2 vs.Crossfire Premier B08 D0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207506  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A6 vs A1Sound FC B08 C 2 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold2

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207498  Preston Park  10:15 AM  3 A4 vs A1Eastside FC B08 White B 0 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold0

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207517  Starfire Sports Complex  10:15 AM  3B A5 vs A4PacNW B08 Blue B 4 vs.Eastside FC B08 White B5
 207514  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  02 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B08 Blue 1 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold1
 207515  Marymoor Park  03:00 PM  3 A7 vs A2Crossfire Premier B08 D 2 vs.Northwest United - BU12 White2

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207518  Ravensdale  10:30 AM  2 A1 vs A2Valor Soccer - B08 Premier Gold 3 vs.Northwest United - BU12 White1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207524  Preston Park  09:00 AM  3 A4 vs A7Eastside FC B08 White B 0 vs.Crossfire Premier B08 D2
 207525  Starfire Sports Complex  12:45 PM  11 A5 vs A6PacNW B08 Blue B   vs.Sound FC B08 C 
 207522  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A3 vs A1FWFC B08 White  0 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold1
 207523  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  1 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B08 Blue 3 vs.Northwest United - BU12 White6

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207520  Hazen High School  01:15 PM  1 A5 vs A8PacNW B08 Blue B 2 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue3

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207526  Ravensdale  09:00 AM  4 A1 vs A4Valor Soccer - B08 Premier Gold 4 vs.Eastside FC B08 White B2
 207527  Skagit Valley Community College  03:00 PM  2 A2 vs A3Northwest United - BU12 White 4 vs.FWFC B08 White 2
 207529  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B08 Blue 6 vs.Sound FC B08 C0
 207528  Marymoor Park  05:00 PM  6 A7 vs A5Crossfire Premier B08 D 2 vs.PacNW B08 Blue B3

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207532  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A6 vs A7Sound FC B08 C 2 vs.Crossfire Premier B08 D1
 207533  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A3 vs A8FWFC B08 White  1 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue1
 207530  Hazen High School  12:15 PM  Nort A5 vs A1PacNW B08 Blue B 1 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold2
 207531  Preston Park  04:30 PM  3 A4 vs A2Eastside FC B08 White B 2 vs.Northwest United - BU12 White3

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207521  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A6 vs A4Sound FC B08 C 1 vs.Eastside FC B08 White B5
 207519  Redmond High School  03:00 PM  HS A7 vs A3Crossfire Premier B08 D 3 vs.FWFC B08 White 1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207536  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A3 vs A4FWFC B08 White  0 vs.Eastside FC B08 White B1
 207535  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A2 vs A5Northwest United - BU12 White   vs.PacNW B08 Blue B 
 207534  Ravensdale  01:30 PM  4 A1 vs A6Valor Soccer - B08 Premier Gold 7 vs.Sound FC B08 C0
 207537  Redmond High School  02:00 PM  B A7 vs A8Crossfire Premier B08 D 4 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue0

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207516  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A6 vs A3Sound FC B08 C 1 vs.FWFC B08 White 1

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207539  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A6 vs A2Sound FC B08 C 2 vs.Northwest United - BU12 White5
 207541  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  01 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B08 Blue   vs.Eastside FC B08 White B 
 207540  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4B A5 vs A3PacNW B08 Blue B 1 vs.FWFC B08 White 2
 207538  Redmond High School  06:00 PM  A A7 vs A1Crossfire Premier B08 D 1 vs.Valor Soccer - B08 Premier Gold5

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207544  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A3 vs A6FWFC B08 White  2 vs.Sound FC B08 C0
 207542  Petrovitsky Park  01:30 PM  1 A1 vs A8Valor Soccer - B08 Premier Gold 4 vs.Whatcom FC Ra - B08 Blue1
 207545  Preston Park  03:15 PM  3 A4 vs A5Eastside FC B08 White B   vs.PacNW B08 Blue B 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207543  Skagit River Park  01:00 PM  10 A2 vs A7Northwest United - BU12 White   vs.Crossfire Premier B08 D