Team Schedules - Boys Under 10 Div 2 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Washington Rush B10 A33330331330313113330346 27  56 
 A2 : FWFC B10 Blue03333303033303031003340 28  66 
 A3 : Crossfire Premier B10 C30033033333033113130039 9  42 
 A4 : Eastside FC B10 White B33000333310333303001338 21  52 
 A7 : PacNW B10 Blue B00303003030103033133029 1  54 
 A5 : Northwest United-BU10 Black31003013000001003330 21 -13  47 
 A6 : Seattle United B10 Samba C013300000 0030010000314 -25  44 
 A8 : Whatcom FC Ra - B10 Gold00000100 00300103010 9 -48  23 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207128  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A8Northwest United-BU10 Black 9 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold1
 207127  Starfire Sports Complex  02:15 PM  3 A7 vs A3PacNW B10 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B10 C3
 207129  McGilvra  04:30 PM  1 A6 vs A4Seattle United B10 Samba C 1 vs.Eastside FC B10 White B5

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207126  Walter E. Hall  03:00 PM  4 A1 vs A2Washington Rush B10 A 6 vs.FWFC B10 Blue3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207130  60 Acres  09:00 AM  17A A3 vs A1Crossfire Premier B10 C 0 vs.Washington Rush B10 A4
 207132  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A4 vs A7Eastside FC B10 White B 3 vs.PacNW B10 Blue B1
 207131  Phillips 66 Soccer Park  02:15 PM  8 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B10 Gold 0 vs.FWFC B10 Blue6

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207133  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A6Northwest United-BU10 Black 3 vs.Seattle United B10 Samba C3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207136  Starfire Sports Complex  10:30 AM  4A A7 vs A5PacNW B10 Blue B 2 vs.Northwest United-BU10 Black0
 207135  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/SO A2 vs A3FWFC B10 Blue 2 vs.Crossfire Premier B10 C1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207137  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  01 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B10 Gold 2 vs.Seattle United B10 Samba C3
 207134  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2B A1 vs A4Washington Rush B10 A 2 vs.Eastside FC B10 White B1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207141  60 Acres  01:30 PM  18 C A3 vs A8Crossfire Premier B10 C 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0
 207140  McGilvra  01:30 PM  1 A6 vs A7Seattle United B10 Samba C 4 vs.PacNW B10 Blue B2
 207139  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A4 vs A2Eastside FC B10 White B 2 vs.FWFC B10 Blue3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207143  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:00 PM  KG1/SO A2 vs A5FWFC B10 Blue 5 vs.Northwest United-BU10 Black2
 207144  60 Acres  02:00 PM  18 B A3 vs A4Crossfire Premier B10 C 3 vs.Eastside FC B10 White B1
 207142  Walter E. Hall  02:15 PM  4 A1 vs A6Washington Rush B10 A 1 vs.Seattle United B10 Samba C0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207149  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  01 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B10 Gold 1 vs.Eastside FC B10 White B7
 207146  Starfire Sports Complex  10:30 AM  3 A7 vs A1PacNW B10 Blue B 2 vs.Washington Rush B10 A1
 207147  McGilvra  01:30 PM  1 A6 vs A2Seattle United B10 Samba C 2 vs.FWFC B10 Blue9

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207148  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United-BU10 Black 4 vs.Crossfire Premier B10 C1
 207154  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A2 vs A1FWFC B10 Blue 1 vs.Washington Rush B10 A4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207153  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B10 White B 4 vs.Northwest United-BU10 Black2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207151  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  KG1/SO A2 vs A7FWFC B10 Blue 4 vs.PacNW B10 Blue B1
 207156  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  8 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B10 Gold 2 vs.Northwest United-BU10 Black2
 207152  Marymoor Park  04:00 PM  2 A3 vs A6Crossfire Premier B10 C 4 vs.Seattle United B10 Samba C1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207155  60 Acres  10:00 AM  18 B A3 vs A7Crossfire Premier B10 C 4 vs.PacNW B10 Blue B2
 207157  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A4 vs A6Eastside FC B10 White B 2 vs.Seattle United B10 Samba C1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207145  Starfire Sports Complex  11:45 AM  10 A7 vs A8PacNW B10 Blue B 11 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold1
 207161  Whitman MS  01:30 PM  1 A6 vs A5Seattle United B10 Samba C 3 vs.Northwest United-BU10 Black4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207160  Starfire Complex  09:30 AM  2 A7 vs A4PacNW B10 Blue B 0 vs.Eastside FC B10 White B3
 207150  Walter E. Hall  02:00 PM  4 A1 vs A8Washington Rush B10 A 1 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207162  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A4 vs A1Eastside FC B10 White B 1 vs.Washington Rush B10 A1
 207163  Marymoor Park  01:30 PM  6 A3 vs A2Crossfire Premier B10 C 2 vs.FWFC B10 Blue0
 207165  Whitman MS  04:45 PM  1 A6 vs A8Seattle United B10 Samba C   vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207138  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A1Northwest United-BU10 Black 4 vs.Washington Rush B10 A8
 207159  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/SO A2 vs A8FWFC B10 Blue 4 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207169  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  8 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B10 Gold 0 vs.Crossfire Premier B10 C1
 207167  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/SO A2 vs A4FWFC B10 Blue 6 vs.Eastside FC B10 White B1
 207166  Walter E. Hall  12:45 PM  4 A1 vs A5Washington Rush B10 A 2 vs.Northwest United-BU10 Black1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207158  Kasch Park Sports Complex  08:45 AM  3A A1 vs A3Washington Rush B10 A 1 vs.Crossfire Premier B10 C4
 207168  Starfire Complex  09:00 AM  4 A7 vs A6PacNW B10 Blue B 1 vs.Seattle United B10 Samba C0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207172  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A4 vs A3Eastside FC B10 White B 2 vs.Crossfire Premier B10 C0
 207173  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B10 Gold 3 vs.PacNW B10 Blue B1
 207170  McGilvra  02:00 PM  1 A6 vs A1Seattle United B10 Samba C 2 vs.Washington Rush B10 A3
 207171  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A2Northwest United-BU10 Black 0 vs.FWFC B10 Blue2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207177  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A4 vs A8Eastside FC B10 White B 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0
 207174  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  12:00 PM  1 A1 vs A7Washington Rush B10 A 2 vs.PacNW B10 Blue B2

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207176  Marymoor Park  09:30 AM  6 A3 vs A5Crossfire Premier B10 C 3 vs.Northwest United-BU10 Black0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207175  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/SO A2 vs A6FWFC B10 Blue 3 vs.Seattle United B10 Samba C4

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207179  Starfire Complex  12:45 PM  3 A7 vs A2PacNW B10 Blue B 3 vs.FWFC B10 Blue4

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207164  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A7Northwest United-BU10 Black 2 vs.PacNW B10 Blue B3
 207180  McGilvra  03:00 PM  1 A6 vs A3Seattle United B10 Samba C 2 vs.Crossfire Premier B10 C3

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207182  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:00 PM  1 A1 vs A2Washington Rush B10 A 1 vs.FWFC B10 Blue0
 207187  Phillips 66 Soccer Park  05:00 PM  01 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B10 Gold 0 vs.FWFC B10 Blue3

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207185  Whitman MS  09:00 AM  1 A6 vs A4Seattle United B10 Samba C 1 vs.Eastside FC B10 White B3
 207178  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  2 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B10 Gold 2 vs.Washington Rush B10 A2

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207186  Marymoor Park  09:00 AM  4 A3 vs A1Crossfire Premier B10 C 1 vs.Washington Rush B10 A1
 207189  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A5 vs A6Northwest United-BU10 Black 5 vs.Seattle United B10 Samba C5
 207188  Preston Park  06:00 PM  Mod1 A4 vs A7Eastside FC B10 White B 3 vs.PacNW B10 Blue B1

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207191  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A3FWFC B10 Blue 2 vs.Crossfire Premier B10 C2
 207192  Valley RidgePark  10:15 AM  3 A7 vs A5PacNW B10 Blue B 4 vs.Northwest United-BU10 Black2
 207190  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:30 PM  1 A1 vs A4Washington Rush B10 A 4 vs.Eastside FC B10 White B2

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207194  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A1Northwest United-BU10 Black 1 vs.Washington Rush B10 A4

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207195  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A4 vs A2Eastside FC B10 White B 2 vs.FWFC B10 Blue0
 207197  Marymoor Park  12:30 PM  4 A3 vs A8Crossfire Premier B10 C 2 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold1
 207196  McGilvra  03:00 PM  1 A6 vs A7Seattle United B10 Samba C 3 vs.PacNW B10 Blue B5

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207193  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  2N A8 vs A6Whatcom FC Ra - B10 Gold 4 vs.Seattle United B10 Samba C2
 207183  Hazen High School  12:30 PM  Sou A7 vs A3PacNW B10 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B10 C1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207200  Marymoor Park  09:00 AM  3 A3 vs A4Crossfire Premier B10 C 1 vs.Eastside FC B10 White B0
 207198  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  01:00 PM  1 A1 vs A6Washington Rush B10 A 4 vs.Seattle United B10 Samba C0
 207199  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A2 vs A5FWFC B10 Blue 1 vs.Northwest United-BU10 Black2
 207201  Starfire Sports Complex  03:45 PM  11 A7 vs A8PacNW B10 Blue B 7 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold5

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207181  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A4Northwest United-BU10 Black 1 vs.Eastside FC B10 White B0

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207203  McGilvra  01:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United B10 Samba C 1 vs.FWFC B10 Blue4
 207202  Valley RidgePark  01:00 PM  2 A7 vs A1PacNW B10 Blue B 2 vs.Washington Rush B10 A1

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207205  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B10 Gold 1 vs.Eastside FC B10 White B1
 207204  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A3Northwest United-BU10 Black 2 vs.Crossfire Premier B10 C1
 207208  Marymoor Park  05:00 PM  2 A3 vs A6Crossfire Premier B10 C 2 vs.Seattle United B10 Samba C6

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207207  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A7FWFC B10 Blue 4 vs.PacNW B10 Blue B2
 207209  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B10 White B 6 vs.Northwest United-BU10 Black1
 207206  Kasch Park Sports Complex  02:30 PM  3B A1 vs A8Washington Rush B10 A 3 vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold0

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207184  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A5 vs A8Northwest United-BU10 Black   vs.Whatcom FC Ra - B10 Gold