Team Schedules - Boys Under 13 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Crossfire Premier B07 A33333333333333333313 58 56  67 
 A3 : Eastside FC B07 Red A31030310033313310113336 9  40 
 A7 : Washington Rush B07 A01300333133130030033 33 1  40 
 A5 : Crossfire Premier B07 B03330130003131033100331 0  28 
 A4 : FWFC B07 Blue31033130100101030130 24 0  29 
 A8 : Whatcom FC Ra - B07 Gold30000100011010313303 20 -14  25 
 A1 : Seattle United B07 Copa A01011010330000100030014 -13  23 
 A6 : Washington Premier FC B07 Black A0030110100100030000  10 -39  24 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207546  Genesee Park and Playfield  09:30 AM  Low A1 vs A2Seattle United B07 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B07 A2
 207549  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A4Washington Premier FC B07 Black A 0 vs.FWFC B07 Blue3
 207548  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A5 vs A8Crossfire Premier B07 B 0 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207547  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A7 vs A3Washington Rush B07 A 2 vs.Eastside FC B07 Red A4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207551  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Crossfire Premier B07 A4
 207552  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A7FWFC B07 Blue 1 vs.Washington Rush B07 A1
 207553  Grasslawn Park  12:00 PM  GL2 A5 vs A6Crossfire Premier B07 B 3 vs.Washington Premier FC B07 Black A1
 207550  Preston Park  03:00 PM  1 A3 vs A1Eastside FC B07 Red A 1 vs.Seattle United B07 Copa A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207557  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Gold 2 vs.Washington Premier FC B07 Black A3
 207555  60 Acres  05:00 PM  20 A2 vs A3Crossfire Premier B07 A 3 vs.Eastside FC B07 Red A1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207560  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A6 vs A7Washington Premier FC B07 Black A 3 vs.Washington Rush B07 A4
 207561  Preston Park  01:30 PM  1 A3 vs A8Eastside FC B07 Red A 4 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1
 207558  Marymoor Park  03:00 PM  6 A5 vs A1Crossfire Premier B07 B 1 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207559  Sacajawea Middle School  03:30 PM  1 A4 vs A2FWFC B07 Blue 0 vs.Crossfire Premier B07 A2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207556  Archbishop Murphy High School  02:45 PM  stdm A7 vs A5Washington Rush B07 A 0 vs.Crossfire Premier B07 B4
 207564  Preston Park  04:30 PM  2 A3 vs A4Eastside FC B07 Red A 1 vs.FWFC B07 Blue2
 207562  Addams (Summit)  04:45 PM  2 NS A1 vs A6Seattle United B07 Copa A 2 vs.Washington Premier FC B07 Black A2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207568  Marymoor Park  09:00 AM  2 A5 vs A3Crossfire Premier B07 B 0 vs.Eastside FC B07 Red A1
 207569  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Gold 0 vs.FWFC B07 Blue2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207571  Marymoor Park  09:00 AM  6 A2 vs A7Crossfire Premier B07 A 5 vs.Washington Rush B07 A1
 207572  Preston Park  09:00 AM  1 A3 vs A6Eastside FC B07 Red A 2 vs.Washington Premier FC B07 Black A2
 207573  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A4 vs A5FWFC B07 Blue 1 vs.Crossfire Premier B07 B1
 207570  Georgetown  03:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B07 Copa A 2 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207577  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A6FWFC B07 Blue 8 vs.Washington Premier FC B07 Black A0
 207575  Preston Park  12:00 PM  1 A3 vs A7Eastside FC B07 Red A 3 vs.Washington Rush B07 A4
 207576  Phillips 66 Soccer Park  02:30 PM  02 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B07 Gold 0 vs.Crossfire Premier B07 B1
 207574  Juanita High School  03:00 PM  HS A2 vs A1Crossfire Premier B07 A 2 vs.Seattle United B07 Copa A0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207565  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A7 vs A8Washington Rush B07 A 3 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1
 207563  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A5Crossfire Premier B07 A 3 vs.Crossfire Premier B07 B1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207580  Kasch Park Sports Complex  10:35 AM  2 A7 vs A4Washington Rush B07 A 2 vs.FWFC B07 Blue1
 207579  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A2 vs A8Crossfire Premier B07 A 5 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207593  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  2 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Washington Rush B07 A1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207585  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A6 vs A8Washington Premier FC B07 Black A 2 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2
 207582  Todd Beamer  03:50 PM  1 A4 vs A1FWFC B07 Blue 2 vs.Seattle United B07 Copa A2
 207583  Preston Park  06:00 PM  1 A3 vs A2Eastside FC B07 Red A 0 vs.Crossfire Premier B07 A2
 207584  Redmond High School  06:30 PM  HS A5 vs A7Crossfire Premier B07 B 0 vs.Washington Rush B07 A1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207578  Lower Woodland  01:00 PM  7 A1 vs A3Seattle United B07 Copa A 1 vs.Eastside FC B07 Red A2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207589  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  01 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Eastside FC B07 Red A2
 207554  Miller  04:45 PM  1 A1 vs A4Seattle United B07 Copa A 3 vs.FWFC B07 Blue0

Bracket - Friday, November 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207591  Marymoor Park  05:30 PM  4 A5 vs A2Crossfire Premier B07 B 0 vs.Crossfire Premier B07 A3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207592  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A4 vs A3FWFC B07 Blue 2 vs.Eastside FC B07 Red A3
 207590  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A6 vs A1Washington Premier FC B07 Black A 1 vs.Seattle United B07 Copa A5

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207586  Genesee Park and Playfield  05:15 PM  Low A1 vs A5Seattle United B07 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B07 B1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207596  Preston Park  09:00 AM  1 A3 vs A5Eastside FC B07 Red A 1 vs.Crossfire Premier B07 B1
 207595  Grasslawn Park  11:00 AM  GL A2 vs A6Crossfire Premier B07 A 4 vs.Washington Premier FC B07 Black A0
 207597  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A4 vs A8FWFC B07 Blue 0 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold0
 207594  Twin Ponds  03:30 PM  1 A1 vs A7Seattle United B07 Copa A 1 vs.Washington Rush B07 A3

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207588  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  1 A7 vs A6Washington Rush B07 A 3 vs.Washington Premier FC B07 Black A3
 207587  Grasslawn Park  11:00 AM  GL A2 vs A4Crossfire Premier B07 A 2 vs.FWFC B07 Blue0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207566  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A7 vs A1Washington Rush B07 A 3 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207567  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A6 vs A2Washington Premier FC B07 Black A 2 vs.Crossfire Premier B07 A7

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207581  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A6 vs A5Washington Premier FC B07 Black A 1 vs.Crossfire Premier B07 B2

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207601  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A5 vs A4Crossfire Premier B07 B 2 vs.FWFC B07 Blue2

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207603  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  1 A7 vs A3Washington Rush B07 A 1 vs.Eastside FC B07 Red A3
 207602  Genesee Park and Playfield  02:00 PM  Up A1 vs A2Seattle United B07 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B07 A3

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207599  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  1 A7 vs A2Washington Rush B07 A 0 vs.Crossfire Premier B07 A2
 207600  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A3Washington Premier FC B07 Black A 0 vs.Eastside FC B07 Red A3

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207606  Preston Park  09:00 AM  2 A3 vs A1Eastside FC B07 Red A 0 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207607  Civic Field Stadium  10:00 AM  Stdm A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Crossfire Premier B07 A4
 207608  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A7FWFC B07 Blue 0 vs.Washington Rush B07 A2
 207609  Redmond High School  05:00 PM  HS A5 vs A6Crossfire Premier B07 B 1 vs.Washington Premier FC B07 Black A2

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207610  Roosevelt HS  02:00 PM  1 A1 vs A4Seattle United B07 Copa A 1 vs.FWFC B07 Blue3
 207611  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A2 vs A3Crossfire Premier B07 A 4 vs.Eastside FC B07 Red A1

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207598  Civic Field Stadium  11:00 AM  Stdm A8 vs A1Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207612  Archbishop Murphy High School  12:00 PM  stdm A7 vs A5Washington Rush B07 A 2 vs.Crossfire Premier B07 B3

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207615  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A2FWFC B07 Blue 0 vs.Crossfire Premier B07 A5
 207614  Hartman Park  11:00 AM  1 A5 vs A1Crossfire Premier B07 B 1 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207617  Preston Park  12:00 PM  2 A3 vs A8Eastside FC B07 Red A 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207620  Preston Park  10:30 AM  1 A3 vs A4Eastside FC B07 Red A 0 vs.FWFC B07 Blue0

Bracket - Friday, February 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207619  Marymoor Park  06:30 PM  6 A2 vs A5Crossfire Premier B07 A 1 vs.Crossfire Premier B07 B1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207621  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A7 vs A8Washington Rush B07 A 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold4
 207618  Roosevelt HS  03:00 PM  1 A1 vs A6Seattle United B07 Copa A 3 vs.Washington Premier FC B07 Black A1

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207604  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A5 vs A8Crossfire Premier B07 B 2 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold4

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207622  Lincoln Field (Everett HS)  12:45 PM  1 A7 vs A1Washington Rush B07 A 4 vs.Seattle United B07 Copa A0
 207625  Whatcom Community College  01:00 PM  1 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.FWFC B07 Blue2
 207624  Marymoor Park  04:00 PM  1 A5 vs A3Crossfire Premier B07 B 2 vs.Eastside FC B07 Red A4
 207623  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  2 A6 vs A2Washington Premier FC B07 Black A 0 vs.Crossfire Premier B07 A4

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207628  Preston Park  09:00 AM  1 A3 vs A6Eastside FC B07 Red A 3 vs.Washington Premier FC B07 Black A1
 207629  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A5FWFC B07 Blue 0 vs.Crossfire Premier B07 B1
 207626  Garfield HS  03:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B07 Copa A 0 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207616  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4 A6 vs A7Washington Premier FC B07 Black A 0 vs.Washington Rush B07 A2

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207605  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A6 vs A4Washington Premier FC B07 Black A   vs.FWFC B07 Blue 
 207627  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A2 vs A7Crossfire Premier B07 A   vs.Washington Rush B07 A 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207613  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Gold   vs.Washington Premier FC B07 Black A