Team Schedules - Boys Under 10 Div 1 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B10 Copa A331333333333333033 3355 69  97 
 A4 : Crossfire Premier B10 A33133333033333333  3 49 80  96 
 A2 : Crossfire Premier B10 B00303103303300 03101327 -14  39 
 A6 : Seattle United B10 Tango B00330103330010303 30127 -2  66 
 A5 : Washington Premier FC B10 Black A3330013000103000111 323 -22  52 
 A7 : PacNW B10 Maroon A300000 010013 03031  15 -51  45 
 A8 : Sound FC B10 A03003000001103110000013 -35  36 
 A3 : Eastside FC B10 Red A00031 000100103001 0 10 -25  33 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207042  McGilvra  09:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B10 Copa A 6 vs.Crossfire Premier B10 B1
 207044  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A5 vs A8Washington Premier FC B10 Black A 3 vs.Sound FC B10 A2
 207043  Starfire Sports Complex  11:30 AM  4B A7 vs A3PacNW B10 Maroon A 3 vs.Eastside FC B10 Red A2
 207045  McGilvra  12:00 PM  1 A6 vs A4Seattle United B10 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B10 A6

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207046  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A3 vs A1Eastside FC B10 Red A 0 vs.Seattle United B10 Copa A3
 207047  Ballinger Playfield  01:15 PM  BP A8 vs A2Sound FC B10 A 2 vs.Crossfire Premier B10 B1
 207049  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A5 vs A6Washington Premier FC B10 Black A 5 vs.Seattle United B10 Tango B2
 207048  60 Acres  03:30 PM  17D A4 vs A7Crossfire Premier B10 A 11 vs.PacNW B10 Maroon A1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207051  60 Acres  09:00 AM  17C A2 vs A3Crossfire Premier B10 B 5 vs.Eastside FC B10 Red A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207050  McGilvra  10:30 AM  1 A1 vs A4Seattle United B10 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B10 A2
 207052  Starfire Sports Complex  11:45 AM  6 A7 vs A5PacNW B10 Maroon A 1 vs.Washington Premier FC B10 Black A8

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207053  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A8 vs A6Sound FC B10 A 4 vs.Seattle United B10 Tango B5

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207055  Marymoor Park  05:30 PM  2 A4 vs A2Crossfire Premier B10 A 8 vs.Crossfire Premier B10 B0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207057  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A3 vs A8Eastside FC B10 Red A 1 vs.Sound FC B10 A0
 207054  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A5 vs A1Washington Premier FC B10 Black A 1 vs.Seattle United B10 Copa A10
 207056  McGilvra  03:00 PM  1 A6 vs A7Seattle United B10 Tango B 9 vs.PacNW B10 Maroon A8

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207059  60 Acres  09:00 AM  17A A2 vs A5Crossfire Premier B10 B 3 vs.Washington Premier FC B10 Black A0
 207061  Starfire Sports Complex  10:00 AM  7 A7 vs A8PacNW B10 Maroon A 3 vs.Sound FC B10 A5
 207058  McGilvra  10:15 AM  1 A1 vs A6Seattle United B10 Copa A 5 vs.Seattle United B10 Tango B3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207062  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4B A7 vs A1PacNW B10 Maroon A 2 vs.Seattle United B10 Copa A9
 207065  Ballinger Playfield  10:45 AM  BP A8 vs A4Sound FC B10 A 1 vs.Crossfire Premier B10 A4
 207063  McGilvra  04:15 PM  1 A6 vs A2Seattle United B10 Tango B 3 vs.Crossfire Premier B10 B3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207064  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A5 vs A3Washington Premier FC B10 Black A 6 vs.Eastside FC B10 Red A6

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207066  McGilvra  12:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B10 Copa A 6 vs.Sound FC B10 A2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207071  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A3 vs A7Eastside FC B10 Red A   vs.PacNW B10 Maroon A 
 207070  60 Acres  12:00 PM  18 D A2 vs A1Crossfire Premier B10 B 1 vs.Seattle United B10 Copa A3
 207073  McGilvra  12:30 PM  1 A4 vs A6Crossfire Premier B10 A 6 vs.Seattle United B10 Tango B1
 207072  Woodinville Sports Field  02:15 PM  3 A8 vs A5Sound FC B10 A 1 vs.Washington Premier FC B10 Black A4

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207068  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A3 vs A6Eastside FC B10 Red A 0 vs.Seattle United B10 Tango B1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207077  McGilvra  09:00 AM  1 A6 vs A5Seattle United B10 Tango B 5 vs.Washington Premier FC B10 Black A1
 207075  Marymoor Park  01:00 PM  4 A2 vs A8Crossfire Premier B10 B 2 vs.Sound FC B10 A1
 207076  Starfire Sports Complex  01:30 PM  3 A7 vs A4PacNW B10 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B10 A6

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207069  Marymoor Park  11:00 AM  6 A4 vs A5Crossfire Premier B10 A 2 vs.Washington Premier FC B10 Black A0
 207074  McGilvra  11:30 AM  1 A1 vs A3Seattle United B10 Copa A 4 vs.Eastside FC B10 Red A1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207078  Marymoor Park  12:00 PM  2 A4 vs A1Crossfire Premier B10 A 2 vs.Seattle United B10 Copa A5
 207081  McGilvra  04:15 PM  1 A6 vs A8Seattle United B10 Tango B 5 vs.Sound FC B10 A2
 207079  Preston Park  05:00 PM  Mod1 A3 vs A2Eastside FC B10 Red A 1 vs.Crossfire Premier B10 B2

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207083  Marymoor Park  05:30 PM  2B A2 vs A4Crossfire Premier B10 B 1 vs.Crossfire Premier B10 A7

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207085  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 A8 vs A3Sound FC B10 A 4 vs.Eastside FC B10 Red A4

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207082  McGilvra  09:00 AM  1 A1 vs A5Seattle United B10 Copa A 3 vs.Washington Premier FC B10 Black A0
 207060  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A3 vs A4Eastside FC B10 Red A 1 vs.Crossfire Premier B10 A5

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207086  McGilvra  12:30 PM  1 A6 vs A1Seattle United B10 Tango B 1 vs.Seattle United B10 Copa A3
 207088  Marymoor Park  01:00 PM  6 A4 vs A3Crossfire Premier B10 A 3 vs.Eastside FC B10 Red A1
 207089  Woodinville Sports Field  02:15 PM  1 A8 vs A7Sound FC B10 A 3 vs.PacNW B10 Maroon A3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207092  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A3 vs A5Eastside FC B10 Red A 3 vs.Washington Premier FC B10 Black A3
 207067  Marymoor Park  12:00 PM  5 A2 vs A7Crossfire Premier B10 B 4 vs.PacNW B10 Maroon A2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207091  Marymoor Park  11:30 AM  3 A2 vs A6Crossfire Premier B10 B 2 vs.Seattle United B10 Tango B1
 207090  McGilvra  12:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United B10 Copa A 11 vs.PacNW B10 Maroon A3
 207093  Redmond High School  03:00 PM  A A4 vs A8Crossfire Premier B10 A 6 vs.Sound FC B10 A0

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207097  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A5 vs A4Washington Premier FC B10 Black A 1 vs.Crossfire Premier B10 A7
 207084  McGilvra  12:00 PM  1 A7 vs A6PacNW B10 Maroon A 7 vs.Seattle United B10 Tango B7

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207087  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A5 vs A2Washington Premier FC B10 Black A 4 vs.Crossfire Premier B10 B1

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207095  TBD   --    --  A7 vs A2PacNW B10 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier B10 B1

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207123  60 Acres  09:00 AM  01 A2 vs A7Crossfire Premier B10 B   vs.PacNW B10 Maroon A 

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207102  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A3 vs A1Eastside FC B10 Red A 0 vs.Seattle United B10 Copa A2
 207104  Marymoor Park  02:30 PM  6 A4 vs A7Crossfire Premier B10 A 9 vs.PacNW B10 Maroon A0

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207098  McGilvra  10:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B10 Copa A 3 vs.Crossfire Premier B10 B2
 207120  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A5 vs A3Washington Premier FC B10 Black A 1 vs.Eastside FC B10 Red A7

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207109  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A8 vs A6Sound FC B10 A 2 vs.Seattle United B10 Tango B1
 207106  McGilvra  12:00 PM  1 A1 vs A4Seattle United B10 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B10 A2
 207107  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A3Crossfire Premier B10 B 3 vs.Eastside FC B10 Red A0
 207080  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A5 vs A7Washington Premier FC B10 Black A 3 vs.PacNW B10 Maroon A5

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207103  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A8 vs A2Sound FC B10 A 0 vs.Crossfire Premier B10 B0
 207096  McGilvra  12:00 PM  1 A6 vs A3Seattle United B10 Tango B 8 vs.Eastside FC B10 Red A4

Bracket - Thursday, February 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207114  Lower Woodland  04:45 PM  2 A1 vs A6Seattle United B10 Copa A 3 vs.Seattle United B10 Tango B2

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207112  Valley RidgePark  09:00 AM  3North A7 vs A6PacNW B10 Maroon A 0 vs.Seattle United B10 Tango B4
 207111  Marymoor Park  02:30 PM  3 A4 vs A2Crossfire Premier B10 A 6 vs.Crossfire Premier B10 B0
 207113  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A3 vs A8Eastside FC B10 Red A 1 vs.Sound FC B10 A1

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207110  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A5 vs A1Washington Premier FC B10 Black A 2 vs.Seattle United B10 Copa A10
 207101  McGilvra  09:00 AM  1 A6 vs A4Seattle United B10 Tango B   vs.Crossfire Premier B10 A 

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207116  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A3 vs A4Eastside FC B10 Red A   vs.Crossfire Premier B10 A 
 207117  Starfire Complex  10:15 AM  4 A7 vs A8PacNW B10 Maroon A 3 vs.Sound FC B10 A2
 207115  Redmond High School  06:00 PM  A A2 vs A5Crossfire Premier B10 B 1 vs.Washington Premier FC B10 Black A1

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207108  Starfire Sports Complex  10:15 AM  4 A7 vs A5PacNW B10 Maroon A 2 vs.Washington Premier FC B10 Black A2
 207124  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A3 vs A6Eastside FC B10 Red A 0 vs.Seattle United B10 Tango B4

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207119  McGilvra  11:30 AM  1 A6 vs A2Seattle United B10 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B10 B6
 207121  Woodinville Sports Field  01:45 PM  3 A8 vs A4Sound FC B10 A 1 vs.Crossfire Premier B10 A4
 207118  Valley RidgePark  02:15 PM  2North A7 vs A1PacNW B10 Maroon A   vs.Seattle United B10 Copa A 

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207105  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A5 vs A6Washington Premier FC B10 Black A 1 vs.Seattle United B10 Tango B1
 207094  Woodinville Sports Field  12:30 PM  1 A8 vs A1Sound FC B10 A 1 vs.Seattle United B10 Copa A3

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207122  McGilvra  10:30 AM  1 A1 vs A8Seattle United B10 Copa A 6 vs.Sound FC B10 A0
 207125  TBD   --    --  A4 vs A5Crossfire Premier B10 A   vs.Washington Premier FC B10 Black A 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207100  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A5 vs A8Washington Premier FC B10 Black A 6 vs.Sound FC B10 A2
 207099  Starfire Complex  09:00 AM  2 A7 vs A3PacNW B10 Maroon A   vs.Eastside FC B10 Red A