Team Schedules - Boys Under 14 Div 1
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Premier B06 A33333333333333333331 58 64  74 
 A8 : Crossfire Yakima B06 Black03333030303330311333 41 17  67 
 A4 : Washington Premier FC B06 Black A3033030030013333310  32 3  36 
 A1 : Seattle United B06 Copa A13000333330031300310 30 4  53 
 A2 : Sound FC B06 A10010303303303300003 26 -2  45 
 A7 : Washington Rush B06 A30310030300310000110322 -14  37 
 A3 : FWFC B06 Blue03003300030013001300 20 -20  43 
 A6 : PacNW B06 Maroon A0000000000000030000 03 -52  26 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207798  Shoreline Center  09:00 AM  A A1 vs A2Seattle United B06 Copa A 2 vs.Sound FC B06 A2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207801  Starfire Complex  09:00 AM  5 A6 vs A4PacNW B06 Maroon A 3 vs.Washington Premier FC B06 Black A5
 207800  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 A5 vs A8Crossfire Premier B06 A 4 vs.Crossfire Yakima B06 Black0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207804  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A4 vs A7Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.Washington Rush B06 A3
 207805  60 Acres  11:00 AM  21 A5 vs A6Crossfire Premier B06 A 3 vs.PacNW B06 Maroon A1
 207802  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A1FWFC B06 Blue 3 vs.Seattle United B06 Copa A7

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207817  Archbishop Murphy High School  01:05 PM  stdm A7 vs A8Washington Rush B06 A 1 vs.Crossfire Yakima B06 Black2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207807  North Creek 1  09:30 AM  1 A2 vs A3Sound FC B06 A 1 vs.FWFC B06 Blue3
 207806  Genesee Park and Playfield  02:00 PM  Low A1 vs A4Seattle United B06 Copa A 2 vs.Washington Premier FC B06 Black A6
 207809  Sozo Sports Complex  03:00 PM  8 A8 vs A6Crossfire Yakima B06 Black 7 vs.PacNW B06 Maroon A3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207816  Todd Beamer  01:00 PM  1 A3 vs A4FWFC B06 Blue 1 vs.Washington Premier FC B06 Black A2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207810  Marymoor Park  09:00 AM  2 A5 vs A1Crossfire Premier B06 A 4 vs.Seattle United B06 Copa A1
 207812  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A6 vs A7PacNW B06 Maroon A 1 vs.Washington Rush B06 A2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207813  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A8FWFC B06 Blue 3 vs.Crossfire Yakima B06 Black5
 207815  Meadowdale Athletic Complex  12:30 PM  M2 A2 vs A5Sound FC B06 A 0 vs.Crossfire Premier B06 A4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207825  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A4 vs A5Washington Premier FC B06 Black A 0 vs.Crossfire Premier B06 A5
 207823  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A2 vs A7Sound FC B06 A 1 vs.Washington Rush B06 A1
 207850  Sozo Sports Complex  01:00 PM  8 A8 vs A1Crossfire Yakima B06 Black 5 vs.Seattle United B06 Copa A2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207824  Todd Beamer  10:50 AM  1 A3 vs A6FWFC B06 Blue 2 vs.PacNW B06 Maroon A1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207826  North Creek 1  09:00 AM  1 A2 vs A1Sound FC B06 A 2 vs.Seattle United B06 Copa A3
 207829  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4 A4 vs A6Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.PacNW B06 Maroon A0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207799  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A3Washington Rush B06 A 2 vs.FWFC B06 Blue3
 207811  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A4 vs A2Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.Sound FC B06 A4
 207828  Sozo Sports Complex  01:00 PM  8 A8 vs A5Crossfire Yakima B06 Black 1 vs.Crossfire Premier B06 A3
 207814  Woolsey Stadium  03:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B06 Copa A 3 vs.PacNW B06 Maroon A0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207833  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2 A6 vs A5PacNW B06 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier B06 A7
 207830  Roosevelt HS  02:45 PM  1 A1 vs A3Seattle United B06 Copa A 5 vs.FWFC B06 Blue1
 207803  Sozo Sports Complex  05:00 PM  8 A8 vs A2Crossfire Yakima B06 Black 4 vs.Sound FC B06 A2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207859  Sozo Sports Complex  01:00 PM  1 A8 vs A2Crossfire Yakima B06 Black 1 vs.Sound FC B06 A5

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207834  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A4 vs A1Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.Seattle United B06 Copa A2
 207836  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A5 vs A7Crossfire Premier B06 A 5 vs.Washington Rush B06 A1
 207865  Sozo Sports Complex  03:00 PM  8 A8 vs A6Crossfire Yakima B06 Black 5 vs.PacNW B06 Maroon A4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207819  Starfire Complex  12:30 PM  2 A6 vs A2PacNW B06 Maroon A 0 vs.Sound FC B06 A2
 207849  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A4 vs A8Washington Premier FC B06 Black A 5 vs.Crossfire Yakima B06 Black2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207841  Sozo Sports Complex  01:00 PM  3 A8 vs A3Crossfire Yakima B06 Black 8 vs.FWFC B06 Blue1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207842  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A6 vs A1PacNW B06 Maroon A 1 vs.Seattle United B06 Copa A6
 207827  Todd Beamer  10:00 AM  1 A3 vs A7FWFC B06 Blue 4 vs.Washington Rush B06 A5
 207843  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A5 vs A2Crossfire Premier B06 A 5 vs.Sound FC B06 A2

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207844  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A4 vs A3Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.FWFC B06 Blue2
 207845  Sozo Sports Complex  12:00 PM  1 A8 vs A7Crossfire Yakima B06 Black 6 vs.Washington Rush B06 A4
 207838  Shoreline Center  02:15 PM  B A1 vs A5Seattle United B06 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B06 A2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207848  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A5FWFC B06 Blue 0 vs.Crossfire Premier B06 A1
 207847  Meadowdale Athletic Complex  10:30 AM  M2 A2 vs A6Sound FC B06 A 7 vs.PacNW B06 Maroon A3

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207840  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A6Washington Rush B06 A 1 vs.PacNW B06 Maroon A0
 207839  Meadowdale Athletic Complex  11:00 AM  M2 A2 vs A4Sound FC B06 A 3 vs.Washington Premier FC B06 Black A1
 207822  Ballard High School  01:00 PM  BHS A1 vs A8Seattle United B06 Copa A 2 vs.Crossfire Yakima B06 Black4

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207808  Archbishop Murphy High School  12:45 PM  stdm A7 vs A5Washington Rush B06 A 0 vs.Crossfire Premier B06 A3

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207818  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A1Washington Rush B06 A 2 vs.Seattle United B06 Copa A3

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207855  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A7 vs A3Washington Rush B06 A 3 vs.FWFC B06 Blue2

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207858  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A1FWFC B06 Blue 4 vs.Seattle United B06 Copa A4
 207860  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A4 vs A7Washington Premier FC B06 Black A 1 vs.Washington Rush B06 A1

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207835  Sacajawea Middle School  09:30 AM  1 A3 vs A2FWFC B06 Blue 3 vs.Sound FC B06 A0
 207846  Shorewood  01:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United B06 Copa A 3 vs.Washington Rush B06 A2
 207856  Marymoor Park  01:00 PM  4 A5 vs A8Crossfire Premier B06 A 2 vs.Crossfire Yakima B06 Black0

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207864  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A5Washington Rush B06 A 0 vs.Crossfire Premier B06 A3
 207863  North Creek 4  09:30 AM  4 A2 vs A3Sound FC B06 A 6 vs.FWFC B06 Blue2
 207862  Ingraham High School  12:15 PM  N A1 vs A4Seattle United B06 Copa A 1 vs.Washington Premier FC B06 Black A2

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207851  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  1 A7 vs A2Washington Rush B06 A 1 vs.Sound FC B06 A2
 207820  Hartman Park  01:00 PM  1 A5 vs A3Crossfire Premier B06 A 4 vs.FWFC B06 Blue2
 207837  Valley RidgePark  01:00 PM  3 A6 vs A8PacNW B06 Maroon A 1 vs.Crossfire Yakima B06 Black5

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207868  Valley RidgePark  09:00 AM  1 A6 vs A7PacNW B06 Maroon A 3 vs.Washington Rush B06 A2
 207869  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A8FWFC B06 Blue 3 vs.Crossfire Yakima B06 Black3

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207866  Grass Lawn Park  09:00 AM  1 A5 vs A1Crossfire Premier B06 A 2 vs.Seattle United B06 Copa A1
 207867  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A4 vs A2Washington Premier FC B06 Black A 2 vs.Sound FC B06 A1
 207852  Glacier Middle School  03:30 PM  1 A6 vs A3PacNW B06 Maroon A 0 vs.FWFC B06 Blue3

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207872  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A4FWFC B06 Blue 1 vs.Washington Premier FC B06 Black A2
 207870  Addams (Summit)  10:30 AM  2 NS A1 vs A6Seattle United B06 Copa A 3 vs.PacNW B06 Maroon A2
 207871  Meadowdale High School  02:45 PM  1 A2 vs A5Sound FC B06 A 0 vs.Crossfire Premier B06 A4

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207873  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A7 vs A8Washington Rush B06 A 2 vs.Crossfire Yakima B06 Black2
 207857  Valley RidgePark  03:30 PM  3 A6 vs A4PacNW B06 Maroon A 0 vs.Washington Premier FC B06 Black A1

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207874  Lincoln Field (Everett HS)  09:00 AM  1 A7 vs A1Washington Rush B06 A 1 vs.Seattle United B06 Copa A1
 207876  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A5 vs A3Crossfire Premier B06 A 3 vs.FWFC B06 Blue0

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207878  Shorecrest HS  10:00 AM  1 A1 vs A8Seattle United B06 Copa A 2 vs.Crossfire Yakima B06 Black3
 207861  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A5 vs A6Crossfire Premier B06 A 10 vs.PacNW B06 Maroon A0
 207832  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A7 vs A4Washington Rush B06 A 0 vs.Washington Premier FC B06 Black A4
 207831  Canyon Park Junior High  03:00 PM  1 A2 vs A8Sound FC B06 A 1 vs.Crossfire Yakima B06 Black2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207879  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A2 vs A7Sound FC B06 A 1 vs.Washington Rush B06 A3
 207880  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B06 Blue   vs.PacNW B06 Maroon A 
 207881  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A4 vs A5Washington Premier FC B06 Black A 0 vs.Crossfire Premier B06 A0

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207875  Starfire Complex  02:00 PM  2 A6 vs A2PacNW B06 Maroon A 2 vs.Sound FC B06 A3
 207877  Sozo Sports Complex  03:00 PM  8 A8 vs A4Crossfire Yakima B06 Black 2 vs.Washington Premier FC B06 Black A0

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207853  Marymoor Park  04:00 PM  3 A5 vs A4Crossfire Premier B06 A   vs.Washington Premier FC B06 Black A 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 207854  Addams (Summit)  09:30 AM  2 NS A1 vs A2Seattle United B06 Copa A   vs.Sound FC B06 A 
 207821  Sozo Sports Complex  03:00 PM  8 A8 vs A4Crossfire Yakima B06 Black   vs.Washington Premier FC B06 Black A